Recenzia Fujifilm X-T3: Nastavenie štandardu pre zrkadlo

Na trhu s fotoapar├ítmi sme videli zaveden├ę modely, ktor├ę prin├í┼íaj├║ n├ístupcom, ktor├ş m├┤┼żu prida┼ą nov├Ż re┼żim umel├Żch filtrov a nie viac. ┼Ąa┼żko upgradova┼ą materi├íl, hm? Fujifilm v┼íak nehr├í t├║to stredne modern├║ aktualiza─Źn├║ hru: X-T3 s├şce m├┤┼że prida┼ą nieko─żko nov├Żch filtrov, ale tie┼ż v├Żrazne vylep┼íuje senzor, syst├ęm automatick├ęho zaostrovania a r├Żchlos┼ą, zatia─ż ─Źo vylep┼íuje dizajn k lep┼íiemu. Jo, a to je hoden├Ż v 4K sn├şmanie filmu tie┼ż pri 60 sn├şmkach za sekundu.

 • Fuji X-T3 vs X-T2: Ak├Ż je rozdiel?
 • Najlep┼íie zrkadl├í bez zrkadiel: Najlep┼íie fotoapar├íty s vymenite─żn├Żmi objekt├şvmi

Ke─Ć bol model X-T2 uveden├Ż na trh v roku 2016, mysleli sme si, ┼że stanovuje meradlo toho, ─Źo by mohla dosiahnu┼ą v┼íestrann├í zrkadlov├í kamera. V X-T3 to Fujifilm zdokona─żoval, aby znovu potvrdil svoju silu na st├íle ru┼ínej┼íom trhu. Sila t├Żchto aktualiz├íci├ş v kombin├ícii s cenov├Żm bodom, ktor├Ż sa skuto─Źne zn├ş┼żil v porovnan├ş s jej predchodcom, zabezpe─Źuje, aby sa japonsk├Ż v├Żrobca stal v├ş┼ąazom. Tu je d├┤vod, pre─Źo …

Dizajn vylep┼íen├ş

 • Telo z hor─Ź├şkovej zliatiny poskytuje nov├Ż p├┤dorys, v├Ą─Ź┼íie prep├şna─Źe ovl├ídania, men┼íie nastavovacie kolieska expoz├şcie
 • 0.5in, 3Elektronick├Ż h─żad├í─Źik s priemerom 0,69 m (vr├ítane uzamykate─żnej dioptrie)
 • 3.0in tri nastavite─żn├í obrazovka LCD s ovl├ídac├şmi prvkami dotykovej obrazovky

Hoci X-T3 vyzer├í takmer na prv├Ż poh─żad ako X-T2, diabol je v detailoch.

Recenzia Fujifilm X-T3: Nastavenie štandardu pre zrkadlo 1

Po prv├ę, X-T3 je vyroben├Ż zo ┼ítyroch hlavn├Żch panelov z hor─Ź├şkovej zliatiny, nie troch ako X-T2, zais┼ąuj├║cich robustn├║ kon┼ítrukciu a vlastnosti odoln├ę vo─Źi poveternostn├Żm vplyvom, ktor├ę by ste o─Źak├ívali. To tie┼ż prispieva k trochu v├Ą─Ź┼íej stope, ale iba o milimetre, ─Źo bude probl├ęm iba pre t├Żch, ktor├ş maj├║ volite─żn├║ pri─żnavos┼ą na bat├ęriu X-T2 (preto┼że sa nehod├ş pre X-T3, tak┼że budete potrebova┼ą k├║pi┼ą nov├Ż namiesto toho).

V┼íade, kde X-T3 zdokona─żuje dizajn svojho predchodcu, zmen┼íuje ve─żkos┼ą voli─Źa kompenz├ície expoz├şcie a prid├íva blokovanie dioptrickej korekcie (aj ke─Ć jeho mechanizmus vyskakovania / vyskakovania je nehanebn├Ż vo vz┼ąahu k ISO ved─ża nej) a zv├Ą─Ź┼íen├şm oto─Źn├Żch ─Ź├şseln├şkov pre ─żah┼íie nastavenie re┼żimu jazdy a merania.

Recenzia Fujifilm X-T3: Nastavenie štandardu pre zrkadlo 2

Dokonca aj z├ípadka na nastavite─żnej obrazovke LCD je cel├í z├í┼ąa┼ż menej nezmyseln├í ako z├í┼ąa┼ż na X-T2. To je u┼żito─Źn├ę, preto┼że r├Żchle prisp├┤sobenie obrazovky X-T3 do p├ísovej alebo hornej polohy v orient├ícii na v├Ż┼íku alebo na ┼í├şrku je jednoduch├ę. ┼ákoda, ┼że obrazovku nie je mo┼żn├ę ulo┼żi┼ą dozadu, aby bola chr├ínen├í pred mo┼żn├Żmi ┼íkrabancami. Samotn├í obrazovka sa nel├ş┼íi od X-T2, ale so slu┼ín├Żm rozl├ş┼íen├şm nad ┼łou 3-inch form├ít, to je v poriadku.

Ve─żk├Żm nov├Żm doplnkom je dotykov├ę ovl├ídanie, ktor├ę okrem in├ęho umo┼ż┼łuje r├Żchle nastavenie zaostrovacej oblasti. Celkovo sa n├ím pridanie p├í─Źi, ale uprednostnili by sme vy┼í┼íiu citlivos┼ą a r├Żchlos┼ą odozvy – alebo dokonca mo┼żnos┼ą vylep┼íenia tejto reakcie v r├ímci nastaven├ş, aby sa zabr├ínilo tomu, ┼że bude v reakcii trochu nev├Żrazn├í (aj ke─Ć pr├şli┼í citliv├í a va┼íe nos / k─║by / tv├ír / ─Źoko─żvek) a v┼íetko sp├┤sob├ş nechcen├ę ├║pravy).

Recenzia Fujifilm X-T3: Nastavenie štandardu pre zrkadlo 3

Nad obrazovkou je zabudovan├Ż h─żad├í─Źik, ktor├Ż je v X-T3 vyzdvihnut├Ż nov├Żm OLED panelom s vy┼í┼í├şm rozl├ş┼íen├şm. Ur─Źite je zaplnen├ę v┼íetky pixely, ale ur─Źit├ę tesn├ę vzory m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą vizualiz├íciu v re├ílnom ─Źase (to sa nezobraz├ş pri sn├şman├ş obr├ízkov, ur├Żchlime ich prida┼ą). St├íle s vysokou obnovovacou frekvenciou, hlbok├Żm kontrastom a mohutnos┼ąou 00,75x ekvivalentn├í ve─żkos┼ą zv├Ą─Ź┼íenia je to ├║┼żasn├Ż vyh─żad├íva─Ź na tejto ├║rovni. Je dos┼ą dobr├Ż na to, aby konkuroval Panasonic G9 a Canon EOS R.

V├Żkon tla─Źi┼ą

 • 1.5x r├Żchlej┼íie zaostrenie ako predchodca X-T2
 • 100% pokrytie sn├şmky pre automatick├ę zaostrovanie
 • 2.16 mili├│nov pixelov f├ízovej detekcie
 • 425 volite─żn├Żch oblast├ş AF
 • Strelenie s r├Żchlos┼ąou 11 sn├şmok / s

Aj ke─Ć je jeho dizajn nepatrne odli┼ín├Ż, vlastnosti push-up vidia krok X-T3 ─Ćaleko pred X-T2 hne─Ć po vybalen├ş z krabice. Na┼í┼ąastie spolo─Źnos┼ą Fujifilm odstr├ínila ak├║ko─żvek z├ímenu s maxim├ílnou r├Żchlos┼ąou / d├ívkou, preto┼że model X-T2 mal k dispoz├şcii r├┤zne mo┼żnosti v z├ívislosti od toho, ─Źi bola alebo nebola pridan├í rukov├Ą┼ą pr├şslu┼íenstva. V X-T3 je to 11 sn├şmok za sekundu hne─Ć po vybalen├ş z krabice, nie s├║ potrebn├ę ┼żiadne ─Ćal┼íie ├║pravy, ─Źo pod─ża jeho n├ízoru zodpoved├í zv├Ą─Ź┼íen├ęmu zv├Ą─Ź┼íeniu X-T2. Dobr├ę veci.

Ale je to naozaj nastavenie automatick├ęho zaostrovania, ktor├ę je pokro─Źil├ę. Dotykov├ę ovl├ídanie nielen pom├íha pri jeho pou┼ż├şvan├ş, ale aj nov├Ż senzor (ku ktor├ęmu pr├şde za chv├ş─żu) m├í obrovsk├Ż rozmer 2.16 mili├│nov pixelov detekcie f├ízy zabudovan├Żch cez jeho povrch, navrhnut├ę tak, aby zakr├Żvali cel├║ ┼í├şrku senzora. To znamen├í, ┼że m├┤┼żete zaostri┼ą kdeko─żvek v zornom poli, tak ─Ćaleko, ako je to vertik├ílne alebo horizont├ílne, ako chcete, a napriek tomu z├şska┼ą rovnak├║ schopnos┼ą zaostrenia ako v strede.

Recenzia Fujifilm X-T3: Nastavenie štandardu pre zrkadlo 4

Syst├ęm automatick├ęho zaostrovania je v┼íak rozdelen├Ż na maxim├ílne 425 oblast├ş, ktor├ę v┼íak mo┼żno ─Ćalej zjednodu┼íi┼ą, aby sa zjednodu┼íila prev├ídzka pod─ża v├í┼ího ┼żelania. Pou┼żit├şm zadn├ęho kolieska m├┤┼żete tie┼ż nastavi┼ą bod AF medzi r├┤znymi ve─żkos┼ąami bodov. St├íle v┼íak neexistuje ┼żiadny Pinpoint re┼żim v ┼ít├Żle Panasonic, ktor├Ż n├ím pri pou┼żit├ş zrkadlov├Żch kamier in├Żch zna─Źiek v┼żdy ch├Żba.

Fuji tvrd├ş, ┼że X-T3 bude 1.5x r├Żchlej┼íie zaostrenie ako X-T2. V niektor├Żch pr├şpadoch to m├┤┼że by┼ą … Nech├ípte n├ís zle: je to ur─Źite r├Żchle. Ale s najmen┼í├şm vybran├Żm bodom a pri pou┼żit├ş napr├şklad 35 mm objekt├şvu nie je zaostrenie tak├ę r├Żchle, ako je to pri viac ┼ío┼íovk├ích. Tak┼że nebudete c├şti┼ą, ┼że rana na ka┼żdom kroku, aj ke─Ć celkov├í r├Żchlos┼ą a reakcia je p├┤sobiv├í.

Z├şskajte v┼íak spr├ívny objekt├şv na prednej strane a v├Żkon sa skr├Żva v z├íreze. Fotoapar├ít X-T2 uk├ízal, ako dobre dok├í┼że zrkadlov├í kamera nepretr┼żite automatick├ę zaostrovanie, pri─Źom fotoapar├ít X-T3 sn├şmal tam, kde jeho predchodca zostal. Existuj├║ vlastn├ę nastavenia, podobne ako v profesion├ílnej digit├ílnej zrkadlovke, pre syst├ęm, ktor├Ż ignoruje preru┼íuj├║ce objekty, uvedomuje si predmety prich├ídzaj├║ce smerom k fotoapar├ítu alebo od neho, at─Ć.

Recenzia Fujifilm X-T3: Nastavenie štandardu pre zrkadlo 5

Pri fotografovan├ş na autosal├│ne Goodwood Revival bolo mo┼żn├ę sn├şma┼ą automobily prich├ídzaj├║ce okolo ┼íikany v re┼żime s├ęriov├ęho sn├şmania 11 sn├şmok za sekundu a sledovania zaostrenia, pri─Źom dobr├Ż podiel sn├şmok zostal ostr├Ż, zatia─ż ─Źo pozadie bolo rozmazan├ę pohybom.

Je toho e┼íte viac: a 1Re┼żim Sport Finder s ve─żkos┼ąou 0,25x predstavuje hranu digit├ílneho r├ímu vo vyh─żad├íva─Źi a na obrazovke LCD, tak┼że m├┤┼żete zostavi┼ą a predpoveda┼ą, ─Źo vst├║pi do tohto sn├şmky. Ak chcete sn├şma┼ą pri pou┼żit├ş ve─żmi r├Żchleho blesku pomocou elektronickej uz├ívierky, je k dispoz├şcii a┼ż 30 sn├şmok za sekundu (na 1.25x plodina), ktor├í bude ticho strie─ża┼ą – a preto bude obzvl├í┼í┼ą u┼żito─Źn├í pre niektor├Żch ┼íportov├Żch fotografov.

Ako sme u┼ż povedali o v┼íetk├Żch zrkadl├ích bez zrkadla, model X-T3 nebude najlep┼í├ş DSLR so ┼ípi─Źkov├Żm rozl├ş┼íen├şm pre nepretr┼żit├ę automatick├ę zaostrovanie, pri─Źom miera zlyhania pri nepretr┼żitom automatickom zaostrovan├ş sa zablokuje do popredia alebo ch├Żba oblas┼ą presn├ęho zaostrenia, ale vzh─żadom na v┼íetky bez zrkadiel, ktor├ę sme pou┼żili, je tento Fujifilm, ktor├Ż vynik├í nad a za svojimi rovesn├şkmi. Nakoniec nepretr┼żit├ę zaostrovanie nie je prek├í┼żkou pre fotoapar├ít tohto typu.

Recenzia Fujifilm X-T3: Nastavenie štandardu pre zrkadlo 6

Uskuto─Źnili sa aj ─Ćal┼íie vylep┼íenia s AF na sledovanie o─Ź├ş, ktor├Ż je obzvl├í┼í┼ą r├Żchlou funkciou na zaistenie presn├ęho zaostrenia na o─Źi subjektu.

Kvalita obrazu

 • 26-megapixelov├Ż X-Trans CMOS 4 senzor (zadn├í strana je osvetlen├í nov├Żm umiestnen├şm meden├Żch vodi─Źov)
 • X-Processor 4 je trikr├ít r├Żchlej┼íia ako jeho predchodca (ako je uveden├ę v X-T2)
 • ISO 160 a┼ż 12 800 (ISO Od 80 do 51 200 roz┼í├şren├Żch)

Ve─żk├í ─Źas┼ą tejto dodato─Źnej pr├íce s automatick├Żm zaostrovan├şm je mo┼żn├í v─Ćaka procesoru ┼ítvrtej gener├ície v centre X-T3, sp├írovan├ęmu so sn├şma─Źom X-Trans CMOS ┼ítvrtej gener├ície.

Tento ─Źas okolo senzora je osvetlen├Ż zadnou stranou, pri─Źom meden├ę vedenie je umiestnen├ę pod fotografick├Żmi di├│dami v senzore, aby sa vytvorila ─Źistej┼íia sign├ílna dr├íha.

┼áirok├Ż v├Żskyt, ┼że X-Trans CMOS 4 m├┤┼że prij├şma┼ą svetlo, v─Ćaka ─Źomu je f /1,0- Fujifilm u┼ż hovor├ş. ─îo nie je prekvapen├şm, preto┼że spolo─Źnos┼ą m├í 33 mm f /1,0 ┼ípi─Źkov├Żm objekt├şvom v dielach, ktor├Ż sa pravdepodobne prejav├ş v nie pr├şli┼í vzdialenej bud├║cnosti (ver├şme, ale k tomu nie je ofici├ílny koment├ír – a verte n├ím, po┼żiadali sme ve─ża z├ístupcov spolo─Źnosti).

Dokonca aj bez toho, ┼że by tento objekt├şv e┼íte existoval, roz┼í├şren├Ż rozsah optiky Fujifilmu znamen├í, ┼że v ka┼żdej situ├ícii existuje nie─Źo viac ─Źi menej. Pre tento test sme pou┼ż├şvali preva┼żne 40 – 150 mm f /2,8, 18 – 55 mm f /2,8-4, 50 mm f /2,0a 90 mm f /2,0, Tak├ęto ┼ío┼íovky so ┼íirokou clonou ukazuj├║ ├║rove┼ł, v ktorej s├║ ┼ío┼íovky Fujinon, ─Źo sp├┤sobuje obrovsk├ę pou┼żitie.

Recenzia Fujifilm X-T3: Nastavenie štandardu pre zrkadlo 7

Od nat├í─Źania v slabo osvetlenej hotelovej izbe a┼ż po zachytenie pretek├írskych automobilov okolo trate, alebo ├║primn├ę chv├şle s elektronickou uz├ívierkou, mo┼żnos┼ą strie─ża┼ą2,0 na ve─żkej ve─żkosti senzora poskytuje jasnos┼ą a posun pozadia, ktor├Ż je dos┼ą magick├Ż. Nie, nejde o full-frame, ale obr├ízky X-T3 ─Źasto vyzeraj├║, ako by mohli by┼ą, ak pou┼żij├║ spr├ívny objekt├şv.

Denn├ę svetlo je miesto, kde veci naozaj ┼żiaria. ISO Z├íkladn├í hodnota 160 st├íle nie je n├şzka, ako by sme chceli, ale je tu pred─║┼żen├í ISO 80, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu udr┼ża┼ą otvor otvoren├Ż pod─ża potreby. Niektor├ę zo sn├şmok, ktor├ę sme ├║primne zachytili pomocou 50 mm objekt├şvu, s├║ mimoriadne ostr├ę (ok, je tu ur─Źit├í odch├Żlka farieb, ale to nie je svet kv├┤li 430 GBP).

Recenzia Fujifilm X-T3: Nastavenie štandardu pre zrkadlo 8

V┼żdy sme ocenili Fujifilm za jeho kvalitu obrazu. A X-T3 pokra─Źuje v tomto trende. hit ISO 3200 a ostros┼ą sa rozpust├ş namiesto zrna, ale rovnomerne ISO 6400 je pou┼żite─żn├Ż ISO citlivos┼ą (sta─Ź├ş sa pozrie┼ą na fotografiu sochy dreven├ęho leva hore).

Slovo na videu

 • Maxim├ílna r├Żchlos┼ą sn├şmania 4K 60 sn├şmok / s, r├Żchlos┼ą a┼ż 400 Mb / s
 • 10-bit 4:2:0 sn├şmanie (intern├ę na SD)
 • 10-bit 4:2:2 sn├şmanie (v├Żstup HDMI)
 • Form├íty H.264 / H.265
 • HLG schopn├ę

Naposledy tam je zachyt├ívanie videa. A Fujifilm sa tu nesk─║zne. X-T3 je v skuto─Źnosti jedin├í senzorov├í kamera APS-C, ktor├í dok├í┼że sn├şma┼ą 4K r├Żchlos┼ąou a┼ż 60 sn├şmok / s. Spolo─Źnos┼ą Sony pon├║ka 30 sn├şmok za sekundu v rovnakom form├íte, zatia─ż ─Źo men┼í├ş sn├şma─Ź Micro Four Thirds od spolo─Źnosti Panasonic nesp─║┼ła rovnak├║ v├Żzvu.

Recenzia Fujifilm X-T3: Nastavenie štandardu pre zrkadlo 9

Teraz je to d├┤le┼żit├ę vyhl├ísenie, najm├Ą od zna─Źky, ktor├í vyr├íba ┼ío┼íovky kina Fujinon. S├ęria X sa teraz bude pova┼żova┼ą za e┼íte impozantnej┼í├ş pr├şstroj na zachyt├ívanie videa. A to bude plati┼ą, ak sn├şmate na kartu SD alebo mimo fotoapar├ítu, preto┼że fotoapar├ít X-T3 dok├í┼że sn├şma┼ą 10 bitov 4:2:0 priamo na kartu (alebo 4:2:2 ─îistota 10 bitov a┼ż 400 Mb / s cez v├Żstup HDMI).

S volite─żn├Żmi kodekmi H.264 / H.265, kompatibilitou s hybridn├Żm log gama (HLG) a ovl├ídan├şm zvuku (24-bit 48 kHz) m├í model X-T3 zna─Źn├ę nastavenie videa, ktor├ę sa nesmie bra┼ą na ─żahk├║ v├íhu.