Recenzia doplnku WP Rocket WordPress – Ak├Ż efekt├şvny je? (2020)

Ak chcete zr├Żchli┼ą svoje webov├ę str├ínky WordPress, in┼ítal├ícia doplnku pre ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte je jedn├Żm z najlep┼í├şch sp├┤sobov, ako vylep┼íi┼ą ─Źas na─Ź├ştania. Zn├ş┼żenie ─Źasov na─Ź├ştania aj o nieko─żko milisek├║nd by mohlo ma┼ą pozit├şvny vplyv na konverziu vyh─żad├ívac├şch n├ístrojov a opatrenia na ur─Źenie polohy.

Ak ste uva┼żovali o zr├Żchlen├ş svojej webovej str├ínky WordPress pomocou doplnku pre ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte, WP Rocket je n├ízov, s ktor├Żm sa pravdepodobne stretnete. Je to doplnok, ktor├Ż ├║dajne pon├║ka vynikaj├║ce v├Żsledky s ve─żmi mal├Żm ├║sil├şm. Je to v┼íak ten spr├ívny doplnok pre ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte pre va┼íe str├ínky?

Na t├║to ot├ízku v├ím pom├┤┼żeme v tejto recenzii odpoveda┼ą. Presk├║man├şm funkci├ş, presk├║man├şm pou┼ż├şvate─żsk├ęho prostredia a zdie─żan├şm v├Żsledkov in┼ítal├ície tohto doplnku na na┼íich testovac├şch str├ínkach v├ím poskytneme v┼íetko, ─Źo potrebujete na informovan├ę rozhodnutie o tom, ─Źi je WP Rocket najlep┼í├şm sp├┤sobom, ako povoli┼ą ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte na webovej str├ínke WordPress

Za─Źnime …

─îo je ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte WordPress?

Ak ste sa dozvedeli, ┼że program WP Rocket m├┤┼że zr├Żchli┼ą va┼íe webov├ę str├ínky WordPress, ale nie ste si ist├ş, ako sa v tejto ─Źasti na┼íej recenzie r├Żchlo dostanete k r├Żchlemu postupu. Ak ste u┼ż obozn├ímen├ş s konceptom ukladania do vyrovn├ívacej pam├Ąte WordPress, alebo v├ís nezauj├şma, ako to funguje, m├┤┼żete prejs┼ą na ─Ćal┼íiu ─Źas┼ą.

Stru─Źne povedan├ę, zaka┼żd├Żm, ke─Ć niekto nav┼ít├şvi str├ínku na va┼íom webe, komunikuje sa medzi serverom, softv├ęrom WordPress a datab├ízou WordPress ve─ża ├║dajov, aby sa dynamicky vygenerovala webov├í str├ínka po┼żadovan├í pou┼ż├şvate─żom. Ako si asi viete predstavi┼ą, to spoma─żuje veci, najm├Ą ak pou┼ż├şvate lacn├ę lacn├ę ubytovanie.

Ak chcete veci ur├Żchli┼ą, ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte sa m├┤┼że pou┼żi┼ą na vytvorenie statickej verzie v├í┼ího webu a jeho obsahu. Zaka┼żd├Żm, ke─Ć niekto nav┼ít├şvi web, statick├Ż obsah sa zobrazuje sk├┤r ako dynamicky generovan├Ż. Ke─Ć┼że zobrazenie statickej verzie obsahu trv├í krat┼í├ş ─Źas, n├ív┼ítevn├şci by mali ma┼ą r├Żchlej┼íie na─Ź├ştanie.

Okrem zv├Ż┼íenej r├Żchlosti webu by si n├ív┼ítevn├şci nemali v┼íimn├║┼ą ─Ćal┼íie rozdiely medzi dynamick├Żm obsahom a statick├Żm obsahom v vyrovn├ívacej pam├Ąti. Ak na webe vykon├íte ak├ęko─żvek zmeny, napr├şklad zverejnenie nov├ęho obsahu alebo ├║pravu rozlo┼żenia, najlep┼íie doplnky do vyrovn├ívacej pam├Ąte automaticky aktualizuj├║ s├║bory v vyrovn├ívacej pam├Ąti, aby sa zabezpe─Źilo, ┼że statick├ę verzie obsahu s├║ ├║plne aktu├ílne.

Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom sprievodcovi ukladan├şm do vyrovn├ívacej pam├Ąte webov├Żch str├ínok.

Ako povol├şm ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte na webovej str├ínke WordPress?

Pokia─ż ide o pou┼ż├şvanie ukladania do vyrovn├ívacej pam├Ąte na va┼íom webe WordPress, dve hlavn├ę mo┼żnosti s├║ vybra┼ą si poskytovate─ża webhostingu, ktor├Ż poskytuje t├║to funkciu ako s├║─Źas┼ą va┼íich hostite─żsk├Żch pl├ínov, alebo nain┼ítalova┼ą doplnok z vyrovn├ívacej pam├Ąte. V z├ívislosti od v├í┼ího v├Żberu poskytovate─ża webhostingu budete pravdepodobne m├┤c┼ą pou┼żi┼ą doplnok pre ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte spolu s internou technol├│giou ukladania do vyrovn├ívacej pam├Ąte, aby ste z├şskali maxim├ílnu r├Żchlos┼ą str├ínok.

Ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte je popul├írny a osved─Źen├Ż sp├┤sob, ako ur├Żchli┼ą WordPress, ale je WP Rocket tou pravou vo─żbou pre va┼íe str├ínky? Dozvieme sa to teraz …

O spolo─Źnosti WP Rocket

WP Rocket je doplnok, ktor├Ż umo┼ż┼łuje ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte na webov├Żch str├ínkach WordPress s cie─żom zlep┼íi┼ą ich ─Źas na─Ź├ştania. Okrem ukladania do vyrovn├ívacej pam├Ąte m├í WP Rocket nieko─żko ─Ćal┼í├şch funkci├ş, ktor├ę m├┤┼żu ur├Żchli┼ą webov├ę str├ínky, ktor├ę presk├║mame v tejto recenzii.

Aj ke─Ć existuje nieko─żko skvel├Żch doplnkov pre ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte WordPress, WP Rocket je platen├í mo┼żnos┼ą, ceny za─Ź├şnaj├║ na 49 USD. Po pre─Ź├ştan├ş tejto recenzie v┼íak budete vedie┼ą, ─Źi WP Rocket stoj├ş za to investova┼ą.

Dok├í┼że WP Rocket skuto─Źne zr├Żchli┼ą webov├ę str├ínky WordPress?

Predt├Żm, ako presk├║mate, ─Źo tento doplnok m├┤┼że urobi┼ą a ako to funguje, ak v├ís zauj├şma len to, ─Źi WP Rocket pravdepodobne ur├Żchli va┼íe webov├ę str├ínky, pod─ża na┼íich sk├║senost├ş je kr├ítka odpove─Ć ├íno.

Po nain┼ítalovan├ş tohto doplnku na troch serveroch v┼íetci videli zv├Ż┼íenie r├Żchlosti v rozmedz├ş od 480 milisek├║nd do 10,18 sekundy alebo zlep┼íenie o 27 a┼ż 69 percent. V┼íetky podrobnosti o testoch si m├┤┼żete pozrie┼ą nesk├┤r v tomto preh─żade, ale pre r├Żchly preh─żad uv├ídzame v├Żsledky jedn├ęho z na┼íich testov:

─îas na─Ź├ştania jedn├ęho z miest, na ktor├Żch sme testovali WP Rocket, sa zlep┼íil o 1,1 alebo 69%.

Ako u┼ż bolo spomenut├ę, existuj├║ doplnky pre ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte. Ke─Ć sme v┼íak porovnali WP Rocket s WP Super Cache a W3 Total Cache, dva z najpopul├írnej┼í├şch bezplatn├Żch doplnkov pre ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte WordPress na z├íklade testovac├şch ├║dajov priniesli najlep┼íie v├Żsledky.

Preto, ak peniaze nie s├║ probl├ęmom, n├íkup WP Rocket je pravdepodobne tou pravou mo┼żnos┼ąou. Pre v┼íetk├Żch ostatn├Żch v├ím v┼íak t├íto recenzia pom├┤┼że rozhodn├║┼ą sa, ─Źi je n├íkup tohto pr├ęmiov├ęho doplnku pre ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte dobrou invest├şciou, alebo ─Źi by ste mali u┼íetri┼ą svoje peniaze a h─żada┼ą inde.

Toto s├║ najlep┼íie vlastnosti WP Rocket, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu pri tomto rozhodovan├ş.

Najlepšie vlastnosti WP Rocket

Pokia─ż ide o v├Żber doplnku pre ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte pre va┼íe webov├ę str├ínky WordPress, rozhoduj├║cim faktorom bude pravdepodobne to, ─Źi skr├ítite alebo nezn├ş┼żite ─Źasy na─Ź├ştania svojich str├ínok.

Av┼íak okrem mo┼żn├ęho zlep┼íenia r├Żchlosti webu je tie┼ż d├┤le┼żit├ę vedie┼ą, ─Źi skuto─Źne dok├í┼żete doplnok spr├ívne nakonfigurova┼ą, aby ste dosiahli najlep┼íie v├Żsledky.

S t├Żmto vedom├şm za─Źnime t├Żm, ┼że sa pozrieme na pou┼ż├şvate─żsk├║ sk├║senos┼ą WP Rocket predt├Żm, ako presk├║mame jeho k─ż├║─Źov├ę vlastnosti.

Jednoduch├ę pou┼żitie

Aby vynikol z davu, bol vytvoren├Ż program WP Rocket, ktor├Ż umo┼ż┼łuje ─Źo najchladnej┼íie ukladanie do pam├Ąte cache, tak┼że ka┼żd├Ż m├┤┼że za─Źa┼ą zr├Żch─żova┼ą svoju webov├║ str├ínku WordPress bez oh─żadu na svoje technick├ę zru─Źnosti.

Cie─żom programu WP Rocket je z├írove┼ł oslovi┼ą pou┼ż├şvate─żov s ve─żk├Żm v├Żkonom t├Żm, ┼że poskytuje dostatok mo┼żnost├ş a nastaven├ş, ktor├ę umo┼żnia ukladanie ├║dajov do vyrovn├ívacej pam├Ąte na va┼íom webe presne tak, ako chc├║.

Jedn├Żm zo sp├┤sobov WP Rocket zjednodu┼íuje povo─żovanie a spr├ívu ukladania do vyrovn├ívacej pam├Ąte pre webov├ę str├ínky WordPress prostredn├şctvom ─żahko pou┼żite─żn├ęho ovl├ídacieho panela. Akon├íhle je doplnok aktivovan├Ż, spust├ş sa ukladanie va┼íich str├ínok do vyrovn├ívacej pam├Ąte, aby sa zlep┼íili ─Źasy na─Ź├ştania.

Ak m├íte obavy, ─Źi m├íte technick├ę zru─Źnosti na efekt├şvne zr├Żchlenie ukladania webov├Żch str├ínok WordPress do vyrovn├ívacej pam├Ąte, pokia─ż m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok, m├┤┼żete za─Źa┼ą optimalizova┼ą svoje str├ínky pomocou WP Rocket.

Ovl├ídac├ş panel rakety WP

Panel doplnkov WP Rocket sa ─żahko naviguje a umo┼ż┼łuje s n├şm interakciu.

Ak ste pripraven├ş ├şs┼ą ─Ćalej, ako pou┼ż├şva┼ą WP Rocket v predvolenom re┼żime, s├║ tu v┼íetky sprievodcovia videa, ktor├ş pokr├Żvaj├║ v┼íetky funkcie tohto doplnku. Tieto pr├şru─Źky v├ím nielen uk├í┼żu, ako pou┼ż├şva┼ą tieto funkcie, ale mali by v├ím tie┼ż lep┼íie porozumie┼ą tomu, ako WP Rocket funguje a ─Źo tento doplnok m├┤┼że urobi┼ą.

K t├Żmto vide├ím m├┤┼żete pristupova┼ą z informa─Źn├ęho panela WordPress a odv├ídzaj├║ skvel├║ pr├ícu s vysvetlen├şm, ─Źo ┼ítandardne rob├ş WP Rocket a najlep┼í├şm sp├┤sobom, ako nakonfigurova┼ą doplnok pre va┼íe str├ínky.

Pokia─ż ide o praktickej┼í├ş pr├şstup k optimaliz├ícii va┼íich webov├Żch str├ínok pomocou WP Rocket, nastavenia a ovl├ídacie prvky na ovl├ídacom paneli s├║ ve─żmi dobre usporiadan├ę a sprev├ídzan├ę jasn├Żmi vysvetleniami zobrazen├Żmi v pou┼ż├şvate─żskom rozhran├ş doplnku. Ak teda chcete povoli┼ą ─Ćal┼íie funkcie, ako je mobiln├Ż ukladanie do pam├Ąte cache alebo minimaliz├ícia s├║borov HTML a CSS, m├┤┼żete ─żahko zisti┼ą, ako to urobi┼ą.

Nastavenia rakety WP

V┼íetky nastavenia a mo┼żnosti s├║ dobre usporiadan├ę s vysvetleniami a odkazmi na pr├şslu┼ín├ę podporn├ę str├ínky.

Pri sk├║man├ş nastaven├ş a mo┼żnost├ş rakety WP si v┼íimnete, ┼że okrem sprievodn├ęho u┼żito─Źn├ęho textu sa v rozba─żovacom paneli sprievodcu zobrazuj├║ aj odkazy, ktor├ę zobrazuj├║ relevantn├Ż podporn├Ż obsah. V─Ćaka tomu je ─żahk├ę zisti┼ą, ─Źi je pou┼żitie konkr├ętnych funkci├ş alebo nastaven├ş rakety WP Rocket pre v├í┼í web jednoduch├ę.

Asistent rakety WP

Odkazy na ovl├ídacom paneli u─żah─Źuj├║ vyh─żadanie pr├şslu┼ínej dokument├ície na presk├║manie konfigur├ície.

Preto┼że pr├ęmiov├í podpora je ─Ćal┼í├şm sp├┤sobom, ako sa WP Rocket odde─żuje od bezplatn├Żch doplnkov pre ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte WordPress, je pekn├ę vidie┼ą, ┼że m├┤┼żete posla┼ą spr├ívu na pomoc pracovn├şkom oddelenia technickej podpory z ovl├ídacieho panela WordPress, namiesto museli nav┼ít├şvi┼ą webov├║ str├ínku doplnku.

Podporte odosielate─ża spr├ívy

Z v├í┼ího hlavn├ęho panela WordPress m├┤┼żete r├Żchlo posla┼ą spr├ívu podporn├Żm pracovn├şkom.

Ak h─żad├íte doplnok, ktor├Ż za─Źne va┼íe webov├ę str├ínky zr├Żch─żova┼ą hne─Ć po jeho aktiv├ícii, a z├írove┼ł poskytuje dostatok pomoci, ktor├í v├ím pom├┤┼że zauja┼ą akt├şvnej┼í├ş pr├şstup k zr├Żchleniu va┼íich str├ínok, WP Rocket je ┼ąa┼żk├ę porazi┼ą.

Kompatibilita s CDN

─Äal┼í├şm efekt├şvnym sp├┤sobom na zr├Żchlenie v├í┼ího webu je pou┼żitie siete na doru─Źovanie obsahu (CDN) na distrib├║ciu s├║borov va┼íich webov├Żch str├ínok po celom svete. Z tohto d├┤vodu je dobr├ę vidie┼ą, ┼że WP Rocket je kompatibiln├Ż s v├Ą─Ź┼íinou poskytovate─żov CDN.

Preto, ak pou┼ż├şvate slu┼żbu CDN, ktor├í je s├║─Źas┼ąou v├í┼ího pl├ínu hostenia, alebo ak ste sa zaregistrovali nez├ívisle na CDN, mali by ste by┼ą schopn├ş ju integrova┼ą do WP Rocket, aby ste ─Ćalej zlep┼íili v├Żkon svojich str├ínok.

Optimaliz├ícia m├ędi├ş

Preto┼że ve─żk├ę obr├ízkov├ę s├║bory m├┤┼żu spomali┼ą va┼íe webov├ę str├ínky, WP Rocket m├í nieko─żko funkci├ş, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu s t├Żmto potenci├ílnym probl├ęmom.

Doplnok obsahuje predov┼íetk├Żm volite─żn├║ funkciu pomal├ęho na─Ź├ştania, ktor├í oneskoruje na─Ź├ştavanie a prezeranie obr├ízkov a vide├ş, k├Żm sa pou┼ż├şvate─ż nepres├║va na svoje miesto na str├ínke. Toto je opak automatick├ęho na─Ź├ştania v┼íetk├Żch medi├ílnych s├║borov, len ─Źo sa str├ínka zobraz├ş v prehliada─Źi.

Konfigur├ícia slab├ęho za┼ąa┼żenia

LazyLoading zabra┼łuje na─Ź├ştaniu obr├ízkov a in├ęho obsahu, k├Żm n├ív┼ítevn├şk nedosiahne t├║to ─Źas┼ą str├ínky.

S programom WP Rocket m├íte mo┼żnos┼ą nahr├íva┼ą emod┼żi do svojho obsahu z po─Ź├şta─Źa n├ív┼ítevn├şka namiesto ich s┼ąahovania z WordPress.org. T├şm WP Rocket tie┼ż vytvoril doplnok na optimaliz├íciu obr├ízkov Imagine s pl├ínom zadarmo, ktor├Ż dok├í┼że komprimova┼ą obr├ízky na va┼íom webe, aby sa zmen┼íili ve─żkosti s├║borov a zlep┼íili doby na─Ź├ştania.

Optimalizácia databázy

V priebehu ─Źasu sa va┼ía datab├íza WordPress bude roz┼íirova┼ą s potenci├ílom spomali┼ą va┼íe webov├ę str├ínky. Na pomoc v boji proti tomuto m├í WP Rocket niektor├ę funkcie optimaliz├ície datab├ízy, vr├ítane mo┼żnosti odstr├íni┼ą star├ę recenzie pr├şspevkov, koncepty a nevy┼żiadan├ę pr├şspevky, ako aj koment├íre, ktor├ę boli odstr├ínen├ę alebo ozna─Źen├ę ako spam.

Nastavenia optimalizácie databázy rakiet WP

WP Rocket dok├í┼że vy─Źisti┼ą a optimalizova┼ą svoju datab├ízu na po┼żiadanie alebo pod─ża harmonogramu.

Okrem optimaliz├ície datab├ízov├Żch tabuliek na po┼żiadanie mo┼żno program WP Rocket naprogramova┼ą aj na automatick├ę ─Źistenie datab├ízy ka┼żd├Ż de┼ł, t├Ż┼żdenne alebo mesa─Źne. Aj ke─Ć s├║ k dispoz├şcii ┼ípecializovan├ę n├ístroje na optimaliz├íciu datab├ízy WordPress, necha┼ą WP Rocket sa postara┼ą o to je pohodlnej┼íie a sn├í─Ć ├║─Źinnej┼íie ako in┼ítal├ícia ─Ćal┼íieho doplnku.

minifikace

Rovnako ako WP Rocket m├┤┼że pom├┤c┼ą zmen┼íi┼ą ve─żkos┼ą obrazov├Żch s├║borov, m├┤┼że tie┼ż zn├ş┼żi┼ą ve─żkos┼ą ─Ćal┼í├şch s├║borov, vr├ítane s├║borov JavaScript, CSS a HTML.

Prostredn├şctvom volite─żnej funkcie minifik├ície m├┤┼że WP Rocket odstr├íni┼ą zbyto─Źn├ę medzery, koment├íre, zalomenia riadkov a ─Ćal┼íie znakov├ę znaky zo s├║borov, z ktor├Żch pozost├íva va┼ía webov├í str├ínka.

Akon├íhle sa tieto s├║bory zn├ş┼żia, mali by spotrebova┼ą men┼íiu ┼í├şrku p├ísma a r├Żchlej┼íie na─Ź├şta┼ą na po┼żiadanie, ─Źo v├ím d├í ─Ćal┼í├ş sp├┤sob, spolu s ukladan├şm do vyrovn├ívacej pam├Ąte, na zv├Ż┼íenie r├Żchlosti va┼íich webov├Żch str├ínok.

Mobiln├ę vyh─żad├ívanie a ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte

Ke─Ć┼że ─Źoraz viac pou┼ż├şvate─żov internetu pristupuje na webov├ę str├ínky na smartf├│noch a in├Żch mobiln├Żch zariadeniach, je dobr├ę vidie┼ą, ┼że program WP Rocket m├┤┼że optimalizova┼ą va┼íe str├ínky pre tento segment publika.

Prostredn├şctvom t├Żchto nastaven├ş m├íte mo┼żnos┼ą povoli┼ą ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte pre mobiln├ę zariadenia a tie┼ż vytvori┼ą samostatn├ę s├║bory vyrovn├ívacej pam├Ąte pre mobiln├ę zariadenia, ktor├ę pom├┤┼żu ur├Żchli┼ą na─Ź├ştanie pou┼ż├şvate─żov smartf├│nov a tabletov.

Priate─żsk├Ż elektronick├Ż obchod

Ak prev├ídzkujete internetov├Ż obchod alebo pred├ívate nieko─żko polo┼żiek zo svojho webu WordPress, WP Rocket by mala fungova┼ą s v├Żberom doplnku elektronick├ęho obchodu.

T├Żm, ┼że WP Rocket sa automaticky vyl├║─Źi z prehliada─Źa va┼íich str├ínok a str├ínok s poklad┼łou z vyrovn├ívacej pam├Ąte, zabezpe─Ź├ş, aby va┼íi z├íkazn├şci pri zr├Żch─żovan├ş va┼íich str├ínok nemali ┼żiadne probl├ęmy.

┼Żivotnos┼ą vlastnej vyrovn├ívacej pam├Ąte

Aj ke─Ć program WP Rocket vyma┼że vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą pri ka┼żdom zverejnen├ş nov├ęho obsahu na va┼íom webe alebo in├Żm sp├┤sobom uprav├ş va┼íe str├ínky, aby ste zaistili, ┼że va┼íi n├ív┼ítevn├şci bud├║ ma┼ą v┼żdy najaktu├ílnej┼íiu verziu, m├┤┼żete tie┼ż vypr├ízdni┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą sami alebo nakonfigurova┼ą doplnok na maza┼ą s├║bory vyrovn├ívacej pam├Ąte v pravideln├Żch intervaloch.

Nastavenia ┼żivotnosti vyrovn├ívacej pam├Ąte

M├┤┼żete nakonfigurova┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą tak, aby vypr┼íala platnos┼ą, aby ste sa uistili, ┼że s├║bory v vyrovn├ívacej pam├Ąti s├║ v┼żdy aktu├ílne.

Nastaven├şm ┼żivotnosti vyrovn├ívacej pam├Ąte na nieko─żko min├║t, hod├şn alebo dn├ş m├┤┼żete podnikn├║┼ą kroky na zabezpe─Źenie toho, aby verzia v├í┼ího webu, ktor├║ va┼íi n├ív┼ítevn├şci vidia, bola ─Źo najaktu├ílnej┼íia.

Prostredn├şctvom ─Ćal┼í├şch nastaven├ş vyrovn├ívacej pam├Ąte m├┤┼żete tie┼ż povoli┼ą alebo zak├íza┼ą ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte pre prihl├ísen├Żch pou┼ż├şvate─żov, ─Źo sa m├┤┼że hodi┼ą, ak prev├ídzkujete web ─Źlenstva alebo in├Ż projekt, kde sa prihl├ísen├ş pou┼ż├şvatelia zobrazuj├║ in├Ż obsah, ako vidia be┼żn├ş pou┼ż├şvatelia. n├ív┼ítevn├şkov

Vyl├║─Źi┼ą obsah z vyrovn├ívacej pam├Ąte

Niektor├ę ─Źasti webovej str├ínky WordPress by sa nemali uklada┼ą do vyrovn├ívacej pam├Ąte, napr├şklad prihlasovacia str├ínka alebo n├íkupn├Ż ko┼í├şk. Aj ke─Ć program WP Rocket automaticky vyl├║─Źi tieto adresy URL z vyrovn├ívacej pam├Ąte, m├┤┼żete tie┼ż ur─Źi┼ą ak├ęko─żvek in├ę adresy URL, ktor├ę nechcete uklada┼ą do vyrovn├ívacej pam├Ąte.

Sta─Ź├ş zada┼ą adresu pr├şspevkov, str├ínok a in├ęho obsahu, ktor├Ż by sa nikdy nemal uklada┼ą do vyrovn├ívacej pam├Ąte, do pr├şslu┼ínej ─Źasti panela s doplnkami a program WP Rocket urob├ş v┼íetko ostatn├ę. M├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą regul├írne v├Żrazy na vyl├║─Źenie skupiny str├ínok z vyrovn├ívacej pam├Ąte s├║─Źasne.

Nastavenia vyrovn├ívacej pam├Ąte adries URL

Vyl├║─Źenie ─Źast├ş v├í┼ího webu z vyrovn├ívacej pam├Ąte WP Rocket je ─żahk├ę.

Pr├şpadne m├┤┼żete ur─Źit├Ż obsah vyl├║─Źi┼ą z vyrovn├ívacej pam├Ąte pomocou panela mo┼żnost├ş WP Rocket, ktor├Ż doplnok prid├í na obrazovku editora WordPress.

Nastavenia vyrovn├ívacej pam├Ąte

M├┤┼żete ─żahko definova┼ą, ─Źi m├í program WP Rocket uklada┼ą do vyrovn├ívacej pam├Ąte pr├şspevok alebo str├ínku, alebo na┼ł aplikova┼ą ─Ćal┼íie funkcie.

S programom WP Rocket je tie┼ż mo┼żn├ę vyl├║─Źi┼ą ur─Źit├ę prehliada─Źe alebo agenty pou┼ż├şvate─żov z prezerania obsahu ulo┼żen├ęho v pam├Ąti.

Kompatibilita s webhostingom

Ako WP Rocket funguje na va┼íom webe, m├┤┼że z├ívisie┼ą od toho, ktor├Ż poskytovate─ż webhostingu pou┼ż├şvate. Preto┼że mnoho hostite─żov m├í svoje vlastn├ę sistema Pri internom ukladan├ş do vyrovn├ívacej pam├Ąte sa niektor├ę funkcie WP Rocket m├┤┼żu automaticky deaktivova┼ą, aby sa zabezpe─Źila kompatibilita so sp├┤sobom, ak├Żm hostite─ż uklad├í va┼íe webov├ę str├ínky do cache.

Je zauj├şmav├ę, ┼że WP Rocket je jedin├Żm doplnkom pre ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte, ktor├Ż povolil WP Engine, a pri na┼íich testoch sme zistili, ┼że pou┼żitie WP Rocket s WP Engine bolo pr├şnosom. Zistili sme, ┼że to tak je napr├şklad pri pou┼żit├ş WP Rocket s GoDaddy a SiteGround.

Tak┼że aj ke─Ć v├í┼í hostingov├Ż pl├ín obsahuje ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte, pri pou┼ż├şvan├ş slu┼żby WP Rocket by st├íle mohli existova┼ą ur─Źit├ę v├Żhody, napr├şklad vyu┼żitie v├Żhod leniv├ęho na─Ź├ştania, optimaliz├ície datab├ízy, minifik├ície a ─Ćal┼í├şch funkci├ş doplnkov.

Ak chcete vidie┼ą, ako sa vlastnosti WP Rocket porovn├ívaj├║ s niektor├Żmi z ─Ćal┼í├şch popredn├Żch doplnkov pre ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte WordPress, na webovej str├ínke WP Rocket je informa─Źn├í porovn├ívacia tabu─żka. Upozor┼łujeme v┼íak, ┼że t├íto tabu─żka bola vytvoren├í t├şmom WP Rocket, a preto nemus├ş rozpr├íva┼ą cel├Ż pr├şbeh, pokia─ż ide o to, ─Źo m├┤┼żu urobi┼ą ostatn├ę doplnky.

V├Żsledky sk├║┼íok r├Żchlosti rakiet WP

Aby sme v├ím pomohli rozhodn├║┼ą sa, ─Źi je WP Rocket najlep┼í├şm doplnkom pre ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte na ur├Żchlenie va┼íej str├ínky, merali sme v├Żkon niektor├Żch r├┤znych webov├Żch str├ínok WordPress, aby sme zistili, ─Źi sa po aktiv├ícii tohto doplnku zlep┼íili ich na─Ź├ştavacie ─Źasy.

K├Żm WP Rocket za─Źne optimalizova┼ą webov├ę str├ínky hne─Ć po aktiv├ícii doplnku, povo─żujeme tie┼ż niektor├ę z jeho ─Ćal┼í├şch funkci├ş, ako napr├şklad optimaliz├ícia s├║borov a obr├ízkov pomocou ─żahko pou┼żite─żn├ęho ovl├ídacieho panela, ─Źo v┼íetci pou┼ż├şvatelia WordPress bud├║ schopn├ş urobi┼ą. Nepou┼ż├şvali sa pokro─Źilej┼íie funkcie, ako je integr├ícia CDN a monitorovanie aktivity API Heartbeat API.

Testovacie miesto ─Ź. ┬░ 1

Prv├Żm miestom, kde sa testovala WP Rocket, bola nov├í in┼ítal├ícia WordPress. Po in┼ítal├ícii programu WordPress bola na webe aktivovan├í najpred├ívanej┼íia t├ęma Avada a naimportovala sa jej uk├í┼żka agent├║ry. Pingdom monitoroval domovsk├║ str├ínku webu s videami, anim├íciami a ─Ćal┼í├şmi prvkami po dobu 24 hod├şn, aby nastavil svoju priemern├║ dobu na─Ź├ştania. ─Źo sa stalo 10,78 sekundy.

Po zaznamenan├ş priemern├ęho ─Źasu na─Ź├ştania bola na testovacom mieste nain┼ítalovan├í a aktivovan├í WP Rocket a niektor├ę jej vlastnosti boli aktivovan├ę prostredn├şctvom ovl├ídacieho panela doplnku. R├Żchlos┼ą domovskej str├ínky sa monitorovala ─Ćal┼í├şch 24 hod├şn v Pingdom, aby sa zistilo, ak├Ż vplyv mala raketa WP Rocket na priemern├║ dobu na─Ź├ştania.

site 1 Pred a po

Za┼ąa┼żenie prv├ęho sk├║┼íobn├ęho miesta sa zlep┼íilo o 00,48 sekundy alebo 27 percent po nain┼ítalovan├ş WP Rocket.

Priemern├í doba za┼ąa┼żenia sk├║┼íobn├ęho miesta n. ┬░ 1 bol z 1,3 sek├║nd po povolen├ş WP Rocket a niektor├Żch jeho funkci├ş, vylep┼íenie 00,48 sekundy alebo 27 percent.

Testovacie miesto ─Ź. ┬░ 2

Pri druhom teste bol ─żahk├Ż web WordPress pre mal├ę podniky s nieko─żk├Żmi pr├şspevkami a str├ínkami optimalizovan├Ż a ulo┼żen├Ż do vyrovn├ívacej pam├Ąte pomocou WP Rocket. Pred in┼ítal├íciou WP Rocket bola priemern├í doba na─Ź├ştania str├ínok po 24 hodin├ích monitorovania pomocou Pingdomu 10,65 sekundy.

site 2 Pred a po na─Ź├ştan├ş

Za┼ąa┼żenie druh├ęho sk├║┼íobn├ęho miesta sa zlep┼íilo o 10,12 sekundy alebo 68 percent po nain┼ítalovan├ş WP Rocket.

Po aktiv├ícii WP Rocket a povolen├ş niektor├Żch jeho funkci├ş bola nov├í priemern├í doba na─Ź├ştania 0.53 sek├║nd, zlep┼íenie od 10,12 sekundy alebo 68 percent.

Testovacie miesto ─Ź. ┬░ 3

Po otestovan├ş novej str├ínky pomocou ┼ąa┼żkej t├ęmy a ─żahkej komer─Źnej webovej str├ínky, tret├ş test meral v├Żkon p├Ą┼ąro─Źn├ęho blogu vytvoren├ęho pomocou WordPress pomocou t├ęmy StudioPress.

Testovacie miesto 3 Pred a po na─Ź├ştan├ş

Tretie za┼ąa┼żenie testovacieho miesta sa zlep┼íilo o 10,18 sekundy alebo 69% po in┼ítal├ícii WP Rocket.

Po 24-hodinovom monitorovan├ş lokality bez nain┼ítalovania WP Rocket bola priemern├í doba na─Ź├ştania 10,72 sekundy. Po aktiv├ícii WP Rocket a povolen├ş niektor├Żch jeho funkci├ş vr├ítane optimaliz├ície datab├ízy a s├║borov bola nov├í priemern├í doba na─Ź├ştania 0, 54 sek├║nd, zlep┼íenie 1, 18 sek├║nd alebo 69 percent.

Zhrnutie testu r├Żchlosti

Tu je stru─Źn├ę zhrnutie v├Żsledkov z troch webov├Żch str├ínok WordPress, na ktor├Żch bol testovan├Ż produkt WP Rocket:

# Miesto pred zlep┼íen├şm po vylep┼íen├ş% zlep┼íenia
1 10,78 s 1,3 s 480 ms 27%
2 10,65 s 526 ms 10,12 s 68%
3 10,72 s 540 ms 10,18 s 69%

Ako vid├şte, WP Rocket zlep┼íil doby za┼ąa┼żenia na┼íich troch testovac├şch miest r├┤znymi mno┼żstvami.

S├║─Źas┼ąou sp├┤sobu, ak├Żm WP Rocket optimalizuje webov├ę str├ínky WordPress, je zn├ş┼żenie ve─żkosti s├║borov prostredn├şctvom volite─żn├Żch funkci├ş, ako je napr├şklad zmen┼íenie HTML a CSS a optimaliz├ícia obr├ízkov. Preto okrem umo┼żnenia ukladania do pam├Ąte cache na testovac├şch miestach ve─żkos┼ą zn├ş┼żila aj ve─żkos┼ą meran├Żch str├ínok, ako je vidie┼ą na sn├şmkach obrazovky v├Żsledkov testu Pingdom.

Aj ke─Ć ┼żiadne dva weby WordPress nie s├║ identick├ę, vy┼í┼íie uveden├ę inform├ície by v├ím mali poskytn├║┼ą predstavu o tom, ─Źi by WP Rocket mohla alebo nemala zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą va┼íich str├ínok.

Ceny rakiet WP

Ako u┼ż bolo spomenut├ę, WP Rocket je pr├ęmiov├Ż doplnok pre ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte WordPress a existuj├║ tri mo┼żnosti n├íkupu:

Cena WPRocket

  • Jednotlivec: 49 dol├írov za jeden rok podpory a aktualiz├íci├ş pokr├Żvaj├║cich pou┼żitie na webovej str├ínke.
  • Plus: 99 dol├írov za jeden rok podpory a aktualiz├ície t├Żkaj├║ce sa pou┼ż├şvania na troch webov├Żch str├ínkach.
  • Infinity: 249 dol├írov za jeden rok podpory a aktualiz├íci├ş pokr├Żvaj├║cich pou┼żitie na neobmedzenom po─Źte webov├Żch str├ínok.

V predvolenom nastaven├ş sa va┼ía licencia automaticky obnov├ş po jednom roku a na cenu sa pou┼żije z─żava 30%. V pr├şpade potreby v┼íak m├┤┼żete automatick├ę obnovenie jednoducho zak├íza┼ą v oblasti svojho ├║─Źtu na webovej str├ínke WP Rocket.

Ke─Ć┼że existuje 14denn├í politika vr├ítenia platby 100%, m├┤┼żete si k├║pi┼ą WP Rocket a zisti┼ą, ak├Ż to m├í dopad na r├Żchlos┼ą va┼íich str├ínok bez finan─Źn├ęho rizika.

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky

T├íto recenzia odhalila, ┼że WP Rocket sa nielen ─żahko pou┼ż├şva, ale m├┤┼że tie┼ż v├Żrazne zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą webov├Żch str├ínok WordPress.

Aj ke─Ć existuj├║ ─Ćal┼íie doplnky pre ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte WordPress, vr├ítane niektor├Żch bezplatn├Żch mo┼żnost├ş, pre t├Żch, ktor├ş chc├║ rie┼íenie, ktor├ę sa d├í pou┼żi┼ą na ur├Żchlenie webovej str├ínky bez technick├Żch znalost├ş as minim├ílnym ├║sil├şm, ur─Źite stoj├ş za to investova┼ą do rakety WP Rocket. Sta─Ź├ş na svojom webe aktivova┼ą WP Rocket a mali by ste za─Źa┼ą vidie┼ą lep┼íie ─Źasy na─Ź├ştania.

Okrem faktora plug-and-play dod├íva WP Rocket aj mno┼żstvo u┼żito─Źnej dokument├ície, vr├ítane videoprievodcov, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu ─Ćalej zlep┼íova┼ą na─Ź├ştanie webov├Żch str├ínok. Pou┼żit├şm ─Ćal┼í├şch funkci├ş optimaliz├ície doplnkov a ukladania do vyrovn├ívacej pam├Ąte m├┤┼żete z├şska┼ą lep┼íie v├Żsledky z WP Rocket. Pr├şstup k responz├şvnej e-mailovej podpore je ─Ćal┼í├şm d├┤vodom na zv├í┼żenie platen├ęho doplnku, ako je WP Rocket, nad bezplatn├Żmi alternat├şvami.

Bez oh─żadu na typ webovej str├ínky WordPress, ktor├║ spravujete, existuje ve─żk├í ┼íanca, ┼że program WP Rocket v├ím pom├┤┼że na─Ź├şta┼ą r├Żchlej┼íie. V─Ćaka 14-d┼łovej z├íruke vr├ítenia pe┼łaz├ş m├┤┼żete bez rizika zisti┼ą, ak├Ż vplyv m├í tento doplnok na va┼íe str├ínky.