Recenzia diskového pohonu WD Black P10

Recenzia diskového pohonu WD Black P10 1

Stiahnutia hier, aktualizácie a záplaty sú väčšie ako kedykoľvek predtým. Až minulý týždeň som mal aktualizáciu Modern Warfare, ktorá bola približne 50 GB, čím sa celková kapacita môjho disku PS4 zvýšila na 160 GB. Mám iba 500 GB úložného priestoru, musel som odstrániť hru a v určitom okamihu už nebudem môcť spravovať úložný priestor a obmedzím sa na to, čo môžem hrať. Našťastie existuje riešenie a spoločnosť WD dodala. Pridajte na pevné disky, externé disky, ktoré sa dajú pripojiť do vašej konzoly alebo počítača, čím získate väčšie úložisko.

Spoločnosti WD alebo Western Digital uviedli na trh novú škálu pohonov, špeciálne pre hráčov, vo forme radu P10 Game Drive. Rozsah zahŕňa 2, 4 a disky 5TB sú prenosné a na papieri, zdá sa, že ponúkajú slušné rýchlosti. Poslali sme jedného na vyskúšanie, tak urobme to.

Súčasťou balenia je pevný disk, kábel USB od A do micro B a sprievodca rýchlou inštaláciou. Rozsah P10 je založený na 2,5″ Riadi a vyzerá veľmi podobne ako niečo, čo by nám hráč priniesol. Má čierne puzdro s minimalistickým vojenským dizajnom a trúfam si povedať, že to vyzerá ako mini verzia vašej typickej súpravy na odstraňovanie bomby, ktorú nájdete v Call of Duty alebo Siege. Jednotka sedí na štyroch malých gumených nohách, čo jej pomáha zostať na stole. Na jednom konci jednotky je jeden port micro USB B a kontrolné svetlo.

Recenzia diskového pohonu WD Black P10 2

Ako už bolo uvedené, je to a 2,5″ Jazdí, takže môžete zmerať jeho veľkosť, ak ste oboznámení s pohonmi, ale je to vreckové, relatívne ľahké a ľahko sa dá prenášať alebo prepravovať ľahko. Skutočná veľkosť je 118L x 88W x 13-20H mm. Za zmienku stojí, že disk je dodávaný s 3 ročná záruka, hoci je to nejakým spôsobom obmedzené.

Je to jednotka Plug and Play, nie je potrebné ju nastavovať, ale pred použitím ju naformátujte. Jednotka je kompatibilná s PS4 a PS4 Pros (verzia OS) 4,5+), Xbox One, Windows 8,1 / 10 a Mac OS 10.11+. Spoločnosť WD uvádza, že pri 5TB disku to zodpovedá zhruba 125 hrám, to znamená, že každá hra má iba 40 GB, čo v skutočnosti nie je pravda. Rýchla matematika, mohli by ste získať 33 kópií Modern Warfare vo verzii 5TB.

Čo viac je potrebné urobiť, než spustiť testy a skontrolovať výsledky:

Výsledky z porovnávacieho testu sú veľmi pozitívne a prekonávajú uvedené rýchlosti mierne pri čítaní 135 MB / s, 125 MB / s. Sklamanie výsledkov však pri väčších súboroch s veľkosťou 4 kB. Mal by som tiež dodať, že ide o jednotku 5400RPM, ktorá má svoje výhody a nevýhody v porovnaní s jednotkou 7200RPM nachádzajúcou sa v niektorých jednotkách konkurencie. V teste v reálnom živote rýchlosť klesá trochu, ale nie príliš, a ja som bol schopný veľmi rýchlo skopírovať veľký video súbor rýchlosťou 120 MB / s. Pripojil som to tiež do svojho PS4 a preniesol som niektoré herné súbory a zdalo sa, že je to dosť rýchle, ale je ťažké to povedať prostredníctvom OS Playstation.

Verzia 2TB sa predáva za 80,99 GBP, 4 TB za 96,99 GBP a 5 TB za 133,99 GBP. Rýchlosti sú úctyhodné, pohon je kompaktný, vyzerá dobre a to je sakra veľa úložného priestoru pre peniaze. Spoločnosť WD je známa svojimi kvalitnými pohonmi a je s ňou spojená 3-ročná záruka, môžete si byť istí, že vaše hry alebo obsah budú na tomto disku bezpečné.

Viac informácií nájdete na oficiálnej webovej stránke WD P10 Black. Vyplatí sa vyskúšať ďalšie produkty v ich čiernej rade NVMe a štandardné disky SSD, ktoré plnia jednotky D10 s väčšou kapacitou.

Recenzia diskového pohonu WD Black P10 5Recenzia diskového pohonu WD Black P10 6Recenzia diskového pohonu WD Black P10 7