Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Recenzia Broken Lines pre PC

Recenzia Broken Lines pre PC 1

Zlomené čiary sú najnovšia hra od nezávislého vývojára Portaplay, zasadeného do alternatívnej histórie prvej svetovej vojny, v ktorej sa objavuje stratégia hrania v štýle „pozastaviť a hrať“ a súbor postáv, ktoré sa snažia udržať pri živote počas úplne absolútne zúrivých prestreliek. Toto je naša recenzia Broken Lines pre PC.

Zachovajte pokoj a čítajte ďalej!

Keď hovorím, že som nažive, myslím to vážne! Hra funkcie podkožia a ak ste niekedy hrali Xcom, cítim, že sa trháte, pretože tie bolestivé spomienky na stratu vášho obľúbeného vojaka sa vrhajú späť, RIP Major Squidworth, bude vám chýbať. No, táto hra ťa zasiahne ešte ťažšie, pretože každá postava prichádza s vlastným príbehom a vlastnosťami. Strata vojakov je veľmi škodlivá pre váš celkový úspech a akonáhle sú preč, už nie je možné zamieňať si ich. Túto stratu musíte mať so sebou po zvyšok hry.

Pri menších ťažkostiach získate dve šance, môžete sa oživiť raz a získať zranený stav alebo stavový efekt. Ak sa váš vojak znova zníži skôr, ako bude možné tento účinok odstrániť, obávam sa, že je to neznačený hrob.

Recenzia Broken Lines pre PC 2

Keď už hovoríme o ťažkostiach, chcem stručne spomenúť možnosti, ktoré máte v službe Broken Lines. Nielenže si môžete vybrať, aké ťažké alebo ľahké chcete, aby hra bola taká, ako je prítomná v mnohých hrách, ale táto hra vám vlastne umožňuje prispôsobiť AI nepriateľov tak, aby diktovali, čo môžu a nemôžu robiť. Môžete im umožniť, aby boli absolútnymi príšerami alebo omnoho viac odpúšťajúcimi. Vzhľadom na konverzácie, ktoré sa odohrávajú v hernom priestore o problémoch s hrami, si myslím, že tieto možnosti sú príjemné a umožňujú vám prispôsobiť si zážitok podľa vašich individuálnych predstáv. Moji nepriatelia boli príšery, pre prípad, že by vás zaujímalo.

Čo teda vlastne robíte v tejto hre? Aby som to povedal tak jednoducho, ako môžem, velíte tímu nováčikov a veteránov vojakov, ktorí spadli na neznáme nepriateľské územie a pustili sa do výberu misií, aby sa pokúsili zistiť, čo sa na zemi deje a prečo ste tu.

Pokiaľ ide o hranie, to sa premieta do hybridného systému niekde medzi real-time a turn-based. Vidíte, že hra nefunguje tak, ako by ste mohli očakávať, doručujete rozkazy svojim jednotkám v pozastavenom režime, potom keď budete radi, že stlačíte „hrať“ a váš tím aj nepriateľ vykonávajú synchronizáciu pohyby. Znamená to, že musíte premýšľať o tom, čo vaši súperi myslia / plánujú, a prekonať ich. Nastavenie zálohy a boku bude váš chlieb a maslo, pretože budete v počte a bojujete do kopca (doslova a metaforicky) oveľa viac, ako by ste chceli.

Recenzia Broken Lines pre PC 3

Každý vojak pod vašim velením je vybavený zbraňami, použiteľnými predmetmi a znakmi. Zbrane a veci môžu byť vymenené alebo vynaložené, ale vlastnosti sú jedinečné pre každého jednotlivca, ako som už spomenul. Jedným z prvých znakov, ktoré uvidíte v akcii, je veľká podpora zdravia a vytrvalosti. Vďaka tejto jednotke sa dokonale hodí na to, aby ste sa dostali bližšie a osobne ku brokovnici, než aby ste sedeli v zadných odskokoch. Použitie guľometov a granátov na potlačenie opozície bude životne dôležité pre váš úspech. Kombinácia všetkých týchto vecí účinne je to, čo robí hru značnou. Jednotky automaticky strieľajú na najbližšieho nepriateľa, aby ste nevydávali útočné príkazy. Niečo, aby som bol úprimný, nebol som úplne predaný. Aj keď je možné s určitými schopnosťami vydávať priame cieľové útoky po dokončení špeciálneho útoku, AI sa zmení späť na inú nepriateľskú jednotku. Prispôsobenie sa tomuto je časťou problému, ktorý predpokladám, ale pre ostreľovačov to bolo trochu nepríjemné. Obzvlášť, keď som sa snažil postaviť svojich ľudí na výhodnejších pozíciách a jeden z nich sa jednoducho rozhodol urobiť banku s 0 alebo 1% šanca zasiahnuť. Vďaka, chlapče, teraz všetci vedia, že sme tu.

Zlomené čiary 3

Trpezlivosť je kľúčom

Najmä ak je tento výstrel do kopca. Vidieť túto hru zamestnáva povýšenie ako veľmi dôležitú pozíciu, ktorá má byť. Vedie k viac ako jednej príležitosti, keď po takmer strate ľudí, ktorí sa snažia zaujať dobre zavedené pozície, len aby sa potom musel brániť proti protiútoku, zistil som, že citujem určité Jedi s radosťou, keď som bol schopný zvládnuť oveľa viac škody, než bolo možné. Táto hra nevyužíva procedurálne generované miesta, môžete povedať, že tieto misie boli navrhnuté osobou. Osoba, ktorá sa radšej uistila, že máš zlý deň.

Percentuálne počítadlá vám ukazujú, aká je pravdepodobnosť, že vaši vojaci a nepriatelia zasiahnu navzájom, z pozície, o ktorej uvažujete, že sa s nimi pohnete. Je to vlastne veľmi užitočný a potrebný systém, ktorý sa mení v závislosti od vášho taktického vedomia, potlačenia, typu krytia, ktorý máte, alebo ak ste v sprievode. Ďalšou vecou, ​​ktorej sa musíte báť, je morálka vojakov. Vidíte nielen, že musíte neustále dohliadať na zdravie, potlačiť paľbu a spotrebné veci, ale jednotky môžu byť zasiahnuté do paniky, ak je vyplnená ich zložená tyčinka. To môže viesť k tomu, že vojaci sa hromadia dole a nebudú nasledovať rozkazy alebo ísť z hlbokého konca a sami sa zabijú.

Zlomené čiary 6

Vojenská dokumentácia aktualizovaná podľa aktuálnych výsledkov

Druhá časť hry je vo forme textových volieb. Môžu sa vyskytnúť medzi misiami a v závislosti od toho, ako sa s nimi rozhodnete vysporiadať, môžu mať na vaše úsilie pozitívne aj negatívne účinky. Skombinujte to s výberom toho, aké misie sa majú vydať na základe odporúčaní vašich vojakov, a často nesúhlasíte, je potrebné mať na pamäti spravovanie vašich možností. mohli by ste sa rozhodnúť zničiť rozhlasovú vežu alebo nie, v inom môžete pomôcť stratenému dievčaťu, ktoré nehovorí anglicky. Nemôžete vedieť, čo je „správna“ voľba. Odmeny získané z možností dialógov, okrem párov, sa zvlášť nestoja.

Broken Lines má tiež viac koncov. Niekoľkokrát opakovať kampaň je určite niečo, čo nie je len možnosťou, ale aj odporúčaním. Prijímať misie rôznymi spôsobmi alebo prechádzať rôznymi trasami, robiť tieto rôzne rozhodnutia a zistiť, čo by mohlo byť. Budem to hrať znova, to je isté. Hrací čas pre každého sa bude meniť, ale povedal by som, že akonáhle sa dostanete na kĺb, môžete dokončiť beh okolo 8-9 hodín.

Recenzia Broken Lines pre PC 4

Silent Storm Approaches

Štýl hry Broken Lines má bohužiaľ aj niekoľko nedostatkov. Po prvé, je oveľa efektívnejšie držať sa víťaznej receptúry, ako experimentovať, pokiaľ ide o zbrane a predmety, najmä s permanentným ohrozením permanentného útoku. Napríklad, mal som dvoch ostreľovačov a dvoch strelcov SMG a jedného brokovníka. Pohyb v štýle šokov a Awe s strelcami znamenal, že deväťkrát z desiatich som mohol vziať opozíciu skôr, ako mali čas na reakciu. Brokovnica môže poraziť nepriateľov, čo mi dáva drahocenný čas na to, aby som spôsobil škodu, keď sú dole alebo manévrujú moje jednotky do výhodnejších pozícií. Ostreľovači sa môžu vysporiadať s akoukoľvek nepredvídateľnou pomocou, ktorá sa objaví z vedľajšej koľaje alebo sa schováva na ťažko viditeľných miestach.

Po druhé, zatiaľ čo medzi kapitolami je obchodník, ktorý predáva vybavenie, zatiaľ čo je lákavé, aby si od neho kúpil výstroj hneď, je to zbytočné. Navyše, ak urobíte nesprávne rozhodnutie, nebudete mať dostatok šrotu na to, aby ste si od neho neskôr kúpili lepšie veci, pretože položky sa medzi misiami obnovujú, takže nemôžete ušetriť až nabudúce, aby ste dostali niečo, čo si nemôžete dovoliť. , Dráždi tým, že nemôžete predať ďalší výstroj, ktorý máte; existuje možnosť ich rozobrať, ale uvoľní sa tým iba skladový priestor.

Osobná hrozba, ktorá ma tiež obťažuje, je, že zatiaľ čo systém pozastavenia a prehrávania funguje skvele, keď máte nepriateľov, ktorých sa chcete zapojiť, nie je to také skvelé, keď sa jednoducho snažíte prejsť z bodu A do bodu B. Bez ohľadu na to, či existuje taktický boj alebo nie , po 8 sekundy sa hra zastaví a kým jednotky si zachovajú svoje rozkazy, aby sa pohli, pokiaľ nie sú dokončené, je frustrujúce, že sa jednoducho nebudú ďalej pohybovať, pretože hra sa automaticky pozastaví, keď sa aj tak nájde nepriateľský vojak.

Zlomené čiary 5

Má zlý deň

Celkovo sa mi skutočne páčil čas s Broken Lines, má niekoľko problémov a vtipov, ktoré by som radšej popravil inak, ale keď je všetko hladké a nepriateľ sa na teba vrhá, guľky letí a tvoje jednotky sú zapnuté na pokraji panikárenia, odpálenia zúfalých granátov, proti vojakom RPG a nepriateľským ostreľovačom je táto hra fantastická a uprostred krviprelievania môžete dokonca získať flashbacky pre hry Spoločnosti hrdinov, Jagged Alliance alebo Commandos. V mojej knihe to samo o sebe stačilo na to, aby som si hral. Ešte jedna misia predtým, ako idem spať … aj keď som náhodou zabil vlastného muža v druhej kapitole priateľským ohňom, môžem to odtiahnuť späť.

Table of Contents