Recenzia aplik├ície LG TV Remote (Android), Life’s Good

Spolo─Źnos┼ą LG vyr├íba jedny z najlep┼í├şch dom├ícich spotrebi─Źov. Som ve─żk├Żm fan├║┼íikom ich klimatiz├íci├ş, ktor├ę funguj├║ ve─żmi dobre. Ich telev├şzory s├║ od krku k krku aj spolo─Źnostiam Sony a Samsung. Nie je prekvapen├şm, ┼że k├│rejsk├í spolo─Źnos┼ą vyrobila dia─żkov├Ż ovl├ída─Ź LG TV aj pre svoje inteligentn├ę telev├şzory.

Budem s vami priamo vpred, vlastn├şm doma inteligentn├║ telev├şziu Samsung, ktor├í sl├║┼żi iba na sledovanie ┼íportu. Ostatn├ę m├ędi├í s├║ spotrebovan├ę bu─Ć v syst├ęme Android alebo Windows prenosn├Ż po─Ź├şta─Ź na b├íze. Av┼íak kv├┤li tejto recenzii som i┼íiel do n├íkupn├ęho centra a experimentoval som tam s inteligentn├Żmi telev├şzormi. K├Żm som testoval okolo 4 Telev├şzory, v┼íimol som si, ┼że to boli najnov┼íie modely v ponuke spolo─Źnosti LG. T├íto recenzia je zalo┼żen├í na mojich v├Żsledkoch testovania.

Dobro

Dia─żkov├Ż ovl├ída─Ź LG TV funguje ihne─Ć po vybalen├ş. Nastavte si inteligentn├║ telev├şziu, nain┼ítalujte si aplik├íciu a m├┤┼żete za─Źa┼ą. Aby aplik├ícia bezchybne fungovala na va┼íej inteligentnej telev├şzii, nie s├║ potrebn├ę ┼żiadne hlbok├ę prisp├┤sobenia. Rozhranie je ve─żmi pr├şstupn├ę aj na men┼í├şch zariadeniach. Vo v┼íeobecnosti aplik├ícia po─Źas m├┤jho p├┤sobenia fungovala ve─żmi dobre.

Zl├Ż

Na rozhran├ş sa nena┼ílo ┼żiadne tla─Źidlo stlmenia. Je to jedna z t├Żch funkci├ş, o ktor├Żch som si celkom ist├Ż, ┼że si ich nikto nev┼íimne, k├Żm omylom v noci nezapn├║ telev├şziu. Chcel by som to ma┼ą na prednej strane dia─żkov├ęho ovl├ída─Źa. Za druh├ę, telev├şzor nebol podporovan├Ż priamo z netopiera, ale na┼í┼ąastie spolo─Źnos┼ą LG pon├║kla in├║ kompatibiln├║ aplik├íciu, ktor├í probl├ęm vyrie┼íila.

Spodn├Ż riadok

Ak m├íte k dispoz├şcii telev├şzor LG, zaobstarajte si t├║to aplik├íciu. O tom niet poch├Żb. T├íto aplik├ícia v├ím pom├┤┼że vy┼ąa┼żi┼ą viac zo smartf├│nu s Androidom, ako aj z inteligentnej telev├şzie vo va┼íom brlohu. Aplik├ícia funguje dobre a poskytuje dostatok funkci├ş na uspokojenie n├íro─Źn├Żch telev├şznych nad┼íencov.

Uvedenie do prevádzky

Po stiahnut├ş aplik├ície z Google Play Store v┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je spusti┼ą ho. Aplik├ícia sa spust├ş takmer okam┼żite a na┼í┼ąastie bez trhania.

Pre─Ź├ştajte si LG TV Remote - 012

Proces z├şskania aplik├ície do telef├│nu a jej spustenia je skuto─Źne jednoduch├Ż. Aplik├ícia m├í skuto─Źne mal├║ ve─żkos┼ą, tak┼że si ju m├┤┼żete stiahnu┼ą takmer okam┼żite. Aplik├íciu si teoreticky m├┤┼żete stiahnu┼ą pomocou mobiln├Żch d├ít, preto┼że limitu to a┼ż tak neubl├ş┼żi.

Spustenie aplikácie

Pozrite si LG TV Remote - 001

Teraz, ke─Ć je aplik├ícia vo va┼íom telef├│ne alebo tablete s Androidom, je na─Źase ju skuto─Źne zapn├║┼ą. Po spusten├ş aplik├ície sa v├ím zobraz├ş nasleduj├║ca obrazovka:

Je to len hl├║py sp├┤sob, ako ur─Źi┼ą, ktor├ę zariadenie pou┼ż├şvate─ż pou┼ż├şva. M├┤┼żete si myslie┼ą, ┼że niektor├ş ─żudia d├ívaj├║ prednos┼ą rozhraniu tabletu vo svojom telef├│ne kv├┤li jednoduch├ęmu p├şsaniu alebo nie. Tie┼ż som si myslel, ┼że to bude dovtedy, k├Żm som v pozn├ímke III skuto─Źne nepre┼íiel do re┼żimu tabletu. Nasleduj├║ca ohavnos┼ą je to, ─Źo som videl:

Pozrite si LG TV Remote - 008

Aplik├ícia v z├ísade nefunguje ani s automatick├Żm ot├í─Źan├şm a bude fungova┼ą iba s re┼żimom na v├Ż┼íku v telef├│noch. Nie┼żeby som aplik├íciu skuto─Źne pou┼ż├şval v re┼żime na ┼í├şrku, ale st├íle to vyzer├í ako zvl├í┼ítna vo─żba dizajnu.

P├írovanie s telev├şzormi

Pozrite si LG TV Remote - 003

Aplik├ícia ve─żmi r├Żchlo zist├ş, ktor├Ż telev├şzor je v bl├şzkosti. Aj ke─Ć pre takmer okam┼żit├║ identifik├íciu odpor├║─Źam pripoji┼ą sa k rovnakej bezdr├┤tovej sieti ako telev├şzor. Ak nie ste pripojen├ş k tej istej sieti, m├┤┼że sa v├ím zobrazi┼ą nasleduj├║ca obrazovka:

Ak v├í┼í telev├şzor nie je kompatibiln├Ż s aplik├íciou, nebojte sa! LG m├í pre v├ís ├║plne in├║ aplik├íciu. Nie som v├Żrobca telev├şzie, ale viem, ┼że obe aplik├ície je mo┼żn├ę dnes spoji┼ą do jedn├ęho bal├şka. M├íme roboty, ktor├ę za n├ís um├Żvaj├║ riad, LG.

Stiahnu┼ą na Google Play

Pomocou aplikácie

Obvykl├ę rozhranie sa dr┼ż├ş bokom, pou┼ż├şvanie aplik├ície je v skuto─Źnosti celkom z├íbavn├ę. Hlavn├ę dia─żkov├ę rozhranie je v poriadku, ale nie je mo┼żn├ę ho prisp├┤sobi┼ą. Tla─Źidl├í s├║ dobre umiestnen├ę a v┼íetky funguj├║. Zmena kan├ílov alebo zv├Ż┼íenie hlasitosti sa vykon├íva ve─żmi citliv├Żm sp├┤sobom. Aplik├ícia m├í nieko─żko ┼íikovn├Żch funkci├ş, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii iba na inteligentn├Żch telev├şzoroch.

Pozrite si LG TV Remote - 006

Aplik├ícia tie┼ż umo┼ż┼łuje sp├║┼í┼ąa┼ą aplik├ície v telev├şzore. Je to skvel├í funkcia, ktor├í sa ur─Źite mnoh├Żm bude p├í─Źi┼ą. Najlep┼íie na tom je, ┼że s aplik├íciami m├┤┼żete skuto─Źne komunikova┼ą prostredn├şctvom svojho smartf├│nu.

Pre─Ź├ştajte si LG TV Remote - 010

LG TV Remote tie┼ż pon├║ka rozhranie podobn├ę trackpadu, ktor├ę je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą na ovl├ídanie ukazovate─ża na telev├şznej obrazovke. Teraz budete ma┼ą nov├║ ├║rove┼ł kontroly nad vzdialenou telev├şznou obrazovkou.

Povolenia

T├íto aplik├ícia LG TV Remote od v├ís ni─Ź nechce. Do v├í┼ího smartf├│nu s Androidom neulo┼ż├ş ┼żiadne ├║daje. Nebude odosiela┼ą ├║daje z v├í┼ího tabletu Android. Svoju pr├ícu bude vykon├íva┼ą len tak, ako bolo zam├Ż┼í─żan├ę. Je to skvel├í vec, ke─Ć idete v prospech tejto aplik├ície.

Záver

LG TV Remote je skvel├í aplik├ícia, ak m├íte doma inteligentn├║ telev├şziu LG. ─î├şm je telev├şzor modernej┼í├ş, t├Żm lep┼íie bude aplik├ícia fungova┼ą. Niektor├ę skvel├ę funkcie, ako napr├şklad mini TV, s├║ k dispoz├şcii iba na najnov┼í├şch telev├şzoroch od spolo─Źnosti LG. Ak nem├íte telev├şzor LG, m├íme pre v├ís skvel├Ż zoznam dia─żkov├Żch ovl├ída─Źov telev├şzora pre Android TV, nezabudnite si to tie┼ż skontrolova┼ą. Ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky alebo obavy, po┼ílite mi ich v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch.