"R" Ste na to pripraven├ş? Apple S├║d pre distrib├║ciu ÔÇ×pir├ítskychÔÇť verzi├ş piesn├ş

Apple Dnes bol ┼żalovan├Ż a obvinen├Ż z vykon├ívania oper├ície ÔÇ×mas├şvneho pir├ítstva s hudbouÔÇť spolu so spolo─Źnos┼ąou, ktor├í distribuuje hudbu. ┼Żaloba bola podan├í na Okresnom s├║de USA v Severnej ─Źasti Kalifornie Apple A spolo─Źnos┼ą Adasim Ltd. je uveden├í na zozname obvinen├Żch. Posledne menovan├Ż je britsk├Ż hudobn├Ż distrib├║tor, ktor├Ż pon├║ka hudbu pod n├ízvami Blue Orchid, Six Week Smile a Atlantic Motion na iTunes. AppleInsider tvrd├ş, ┼że man┼żel je obvinen├Ż z nez├íkonnej reprodukcie a distrib├║cie viac ako 80 pir├ítskych z├íznamov a s├║dny spor tvrd├ş, ┼że Adasam Limited pred├íva hudbu od ÔÇ×takmer ka┼żd├ęho zn├ímeho umelca z├íznamu od 20. rokov do 60. rokovÔÇť. Ale bez z├şskania pr├şslu┼ín├Żch licenci├ş na kop├şrovanie t├Żchto nahr├ívok sa zd├í, ┼że katal├│g hudobn├ęho distrib├║tora je pir├ítsky. Apple je pod─ża ┼żalobkyne s├║─Źas┼ąou tejto sch├ęmy distrib├║cie pa┼íovan├Żch z├íznamov na iTunes. Ob┼żalovan├ş ├║dajne zni┼żuj├║ cenu leg├ílne dostupnej piesne a odstra┼łuj├║ obchod od spolo─Źnost├ş, ktor├ę na tieto piesne opr├ívnene licencovali. Rovnak├Ż presn├Ż z├íznam je mo┼żn├ę k├║pi┼ą od spolo─Źnosti Adasam iba za 99 centov, ak s├║ ┼żalobcovia spr├ívne, poslednou verziou piesne je pa┼íovanie. Poplatok je tie┼ż spoplatnen├Ż Apple A Adasam pou┼ż├şva pir├ítske verzie skladieb na zostavenie z├íznamov ÔÇ×najlep┼í├şch v├ŻsledkovÔÇť, ktor├ę zah┼Ľ┼łaj├║ ÔÇ×takmer v┼íetky v├Żznamn├ę nahr├ívky od 40. rokov 20. storo─Źia a┼ż do za─Źiatku 60. rokov 20. storo─Źia. ÔÇ×Nahr├ívka nazna─Źuje, ┼że ka┼żd├Ż z├íznam s najv├Ą─Ź┼í├şmi v├Żsledkami obsahuje asi 30 roztrhan├Żch skladieb Apple A Adasam ÔÇ×nem├í pr├ívo pred├íva┼ąÔÇť.

Podobn├Ż pr├şpad bol podan├Ż proti Apple Vlani v septembri bol ┼żalobca v tomto pr├şpade, spolo─Źnos┼ą FourJays Music Company, tie┼ż jedn├Żm z navrhovate─żov za nov├Żm s├║dom spolu s pies┼łami SA Music, Harold Arlen Trust a Ray Henderson Music Co. Medzi zn├íme ┼ítandardy, ktor├ę navrhli ┼żalobcovia, patria ÔÇ×Over the RainbowÔÇť, ÔÇ×The Chatanooga Choo ChoÔÇť, ÔÇ×M├ím pre v├ís len o─ŹiÔÇť a ÔÇ×Bye Bye BlackbirdÔÇť.

Prokur├ítori sa dom├íhaj├║ n├íhrady ┼íkody, s├║dnych poplatkov a trval├ęho s├║dneho pr├şkazu, ktor├ęmu by sa zabr├ínilo Apple A Adasam poru┼íil ich materi├íl chr├ínen├Ż autorsk├Żmi pr├ívami.

Prihl├íste sa na odber n├í┼ího informa─Źn├ęho bulletinu!