Quibi ide na veľkú obrazovku: bude podporovať Chromecast a AirPlay …

quibi bude podporovať airplay a chromecast

Quibi je streamovacia platforma ako Netflix, ale s veľmi odlišným formátom. Premiéru mal tento rok a má za cieľ dobyť trh rýchlym obsahom. Konkrétne hovoríme o videách s maximálnou dĺžkou 10 minút, ktoré sú určené na pozeranie smartphones alebo tablety. Bezpochýb, Myšlienka Quibi je skvelá a prináša na trh závan čerstvého vzduchu streamovanie seriálov a filmov, ktoré sú už preplnené klonmi Netflixu.

Ako sme spomenuli, Quibi je stále veľmi mladá platforma, takže jej stále chýbajú niektoré funkcie, ktoré ľudia od streamovacej video služby požadujú. Ľudia napríklad volajú po tom, aby si Quibi užili na veľkých obrazovkách a nielen na mobiloch (jeho aplikácia je dostupná len pre Android a iOS). Našťastie manažéri Quibi počúvali svojich používateľov a práve pridali podporu AirPlay do aplikácie pre iOS. A čo používatelia Androidu? Podpora Chromecastu príde v júni.

Quibi už môžete vidieť s AirPlay a čoskoro aj s Chromecastom

Prečo má Quibi úspech a kedy bude fungovať na všetkých Smart TV

Používatelia iOS tak teraz môžu streamovať obsah Quibi zo svojich iPhonov alebo iPadov do Smart TV cez AirPlay. Aby to bolo možné, musíte aktualizovať aplikáciu Quibi pre iOS na jej verziu 1.3. však Ak používate aplikáciu Quibi pre Android, budete si musieť počkať do júna aby podpora Chromecastu mohla odosielať obsah platformy do televízora.

Tom Conrad, inžinier z Quibi, vysvetlil vo svojom popise Twitter že nepridali podporu pre Chromecast a AirPlay od prvej verzie platformy, od r ich pracovný tím je malý a nevedeli všetko stihnúť načas. Okrem toho zdôraznil, že napriek tomu, že Quibi je navrhnutý tak, aby ponúkal obsah, ktorý používatelia môžu vidieť v „pohybe“, v týchto časoch uzavretosti, kde ľudia trávia veľa času pred televízorom, bolo potrebné umožniť Quibi aby ste sa dostali na veľkú obrazovku.

O prečo bola podpora AirPlay pridaná ako prvá ako ChromecastConrad jednoducho odpovedal, že „AirPlay bolo niečo, čo mohli robiť rýchlejšie“, pravdepodobne s odkazom na skutočnosť, že túto podporu bolo jednoduchšie pridať na platformu. Našťastie je mesiac jún veľmi blízko a čoskoro bude Quibi kompatibilný aj s Chromecastom.