Qualcomm Snapdragon 768G: najlepší 5G SoC strednej triedy pre hranie hier

768 g

Qualcomm práve oznámil veľmi zaujímavý nový procesor. Ide o čipset, ktorý bude ideálny pre milovníkov videohier. Hovoríme o Qualcomm Snapdragon 768G: najlepší 5G SoC strednej triedy na hranie.

Nový procesor prichádza s vyššou rýchlosťou v hlavnom jadre, Kryo 475 Prime, až o 2,8 GHz v porovnaní s 2,4 GHz procesora Snapdragon 765G. Navyše sľubuje o 15 % rýchlejšie grafické spracovanie ako Snapdragon 765G a obsahuje podpora displejov s obnovovacou frekvenciou 120 Hz.

Toto je Qualcomm Snapdragon 768G

qualcomm snapdragon

Nový Snapdragon 768G ponúka podporu na aktualizáciu grafiky grafickej karty Adreno cez Google Play. To dáva hráčom kontrolu nad ich vylepšeniami pre rýchle vylepšenia, ak ich budú kedykoľvek potrebovať.

Čo je viac, jeho kompatibilita Bluetooth dosahuje verziu 5.2. Ak by ste nevedeli, ide o jeden z prvých procesorov, ktorý využíva túto verziu Bluetooth. Podporuje aj WiFi 6 a rýchle nabíjanie 4+

Na druhej strane procesor podporuje až 12 GB RAM (LPDDR4x) a snímače až do 192 megapixelov. Bezpochyby je dostatočne výkonný na to, aby výrobcovia mohli tento procesor použiť pre svoje nové zariadenia určené na hranie hier za rozumnú cenu.

Čo sa týka obrazovky, je dobré si to ujasniť, hoci ponúka podporu 120 Hz, bude s maximálnym rozlíšením Full HD +. Taktiež je potrebné zdôrazniť, že je kompatibilný s 5G konektivitou.

Špecifikácie Snapdragon 768G

  • 1 Jadro Kryo 475 Prime založené na jadrách Cortex-A76 do 2,8 GHz.
  • 1 Jadro Kryo 475 založené na jadrách Cortex-A76 do 2,2 GHz.
  • 6 Vysokoúčinné jadrá Kryo 475, založené na Cortex-A55, do 1,8 GHz.
  • Vyrobené v procese 7 nm EUV (7LPP) od spoločnosti Samsung.
  • Modem Qualcomm Snapdragon X52 pre 5G. Rýchlosť sťahovania stúpa na 1,6 Gbps v 5G.
  • Grafika Adreno 620.

Xiaomi už predstavilo telefón s týmto procesorom

Prvým smartfónom, ktorý používa tento nový čip, je novo predstavený Redmi K30 5G Extreme Edition. Toto zariadenie využije možnosti čipu 5G, bude mať 120 Hz obrazovku a 64 MP fotoaparát.

Redmi K30 Extreme Edition 5G

Tak či onak, tým sme si istí v budúcnosti uvidíme viac mobilných telefónov využívajúcich tento čippretože je na vrchole produktového radu strednej triedy Qualcomm.

Ide o atraktívny návrh vzhľadom na to, že 5G modem sa ľahšie integruje, že bude mať lepšiu výdrž batérie a že bude lacnejší ako ktorákoľvek vlajková loď so Snapdragonom 865. Tento procesor síce nepodporuje funkcie ako spracovanie obrazu s veľkosťou dvoch gigapixelov na každý po druhé, všetko nasvedčuje tomu, že to bude a skvelá voľba pre budúce herné mobily.

Zdroj | Android Authority