PS5 môže získať úžasnú funkciu ovládača, ktorú Xbox Series X nemôže porovnávať

Spoločnosť Sony je pod veľkým tlakom na predstavenie konzoly PlayStation 5, alebo aspoň nejaké nové podrobnosti o pripravovanej konzole, pretože spoločnosť Microsoft je už o krok vpred. Názov a dizajn konzoly Xbox série X boli odhalené v polovici decembra a spoločnosť práve tento týždeň zdieľala množstvo špecifikácií nasledujúcej generácie konzoly. Obidve boli úplným prekvapením, keď Microsoft v decembri minulého roka uniesol ceny ocenenia, ktoré odhaľujú vzhľad konzoly, a potom náhle upustil blogový príspevok, ktorý predstavoval tento ponor hlboký ponor do hardvéru Xbox série X tento týždeň.

Čakáme na pohyby spoločnosti Sony, ktoré budú pravdepodobne ovplyvnené prepuknutím koronavírusu, ktoré vyvolalo zrušenie niekoľkých významných udalostí, zatiaľ čo spoločnosť Sony sama stiahla z najmenej troch obchodných výstav, máme pre vás viac zaujímavých správ z PlayStation. Na rozdiel od spoločnosti Microsoft, ktorá riadi príbeh, inovácie spoločnosti Sony unikli stabilným tempom. A najnovší nález je vzrušujúcejší ako ktorýkoľvek z predchádzajúcich, pretože obsahuje podrobnosti o funkcii radiča, ktorá by novej konzole PlayStation priniesla obrovskú výhodu oproti sérii X.

Nie všetky patenty, ktoré sme videli online, sa nakoniec stanú črtami konzoly PlayStation 5, ale patenty poskytujú veľa informácií o vízii spoločnosti Sony pre budúcnosť hrania hier. O dizajne zostavy PS5 dev sme sa dozvedeli minulý rok vďaka patentovým únikom. A ďalšie patenty odhalili množstvo zaujímavých potenciálnych funkcií PS5, napríklad hlasového digitálneho asistenta, ktorý by poskytoval pomoc v reálnom čase, tlačidlá smerujúce dozadu alebo podporu biofeedbacku pre budúci DualShock. 5 doplnkom.

Najnovší patent spoločnosti Sony, ktorý našiel SegmentNext, podrobnosti o funkcii, o ktorej ste pravdepodobne snívali: Podpora bezdrôtového nabíjania pre radič DualShock.

Koncept PS5 pred niekoľkými mesiacmi predstavoval konzolu PS5, ktorá by mala zabudovanú bezdrôtovú nabíjaciu cievku blízko vrchu, kde by riadiace jednotky DualShock mohli byť umiestnené, keď sa nepoužívajú (obrázok vyššie). Takto však najnovší patent neopisuje technickú prácu – tu je príslušná časť patentu:

Adaptér bezdrôtového nabíjania, ktorý sa dá zacvaknúť na ovládač počítačovej hry, môže byť indukčne pripojený k nabíjacej základni na bezdrôtové nabíjanie batérie v ovládači. Adaptér môže tiež obsahovať kľúče, ktoré zrkadlia kľúče na ovládači, takže hráč môže odstrániť adaptér s radičom z nabíjacej základne, ponechať adaptér na radiči a používať ovládacie klávesy aj kľúče adaptéra na ovládanie počítačovej hry.

Vyššie uvedené znenie naznačuje, že DualShock 5 nemusia nevyhnutne obsahovať komponenty, ktoré by umožňovali bezdrôtové nabíjanie. Namiesto toho si možno budete musieť kúpiť príslušenstvo. Dokument však tiež naznačuje, že po použití môže príslušenstvo zostať zapnuté aj počas hrania hry, pretože obsahuje duplikáty tlačidiel, aby ste mohli radič aj naďalej nabíjať počas nabíjania.

Spoločnosť Sony zvažuje aj scenár, v ktorom by hráč ponechal nabíjací doplnok na nabíjacej podložke a pripojil ovládač k tomuto príslušenstvu pomocou drôtu, aby mohol pokračovať v hre. Neznie to veľmi užívateľsky prívetivo.

Skutočnosť, že spoločnosť Sony sa pozerá na príslušenstvo, naznačuje, že DualShock 4 by sa mohol zmeniť na radič, ktorý sa môže nabíjať bezdrôtovo pomocou rovnakého zariadenia.

Najlepší spôsob nabíjania systému DualShock 5 radiče by samozrejme boli cez USB-C, ale Sony ešte musí potvrdiť, či bude konzola obsahovať nejaké porty USB-C. Výrobca príslušenstva už ohlásil disk SSD pre konzoly, ktoré by potrebovali port USB-C, aby poskytovali čo najrýchlejšie teoretické rýchlosti.

Rovnako ako v prípade predchádzajúcich patentov spoločnosti Sony týkajúcich sa hier, nie je zaručené, že gadget opísaný v tomto novom patente bude nikdy vyrobený. Určite však má zmysel vidieť, ako sa spoločnosť Sony pozerá na riešenia bezdrôtového nabíjania pre riadiace jednotky DualShock, vzhľadom na to, že v posledných rokoch sa používanie technológie nabíjania bezdrôtových technológií zvyšuje.

Zdroj obrázka: Zapnite

PS5 môže získať úžasnú funkciu ovládača, ktorú Xbox Series X nemôže porovnávať 1

Chris Smith začal písať o miniaplikáciách ako hobby, a predtým ako to vedel, zdieľal svoje názory na technické veci so čitateľmi z celého sveta. Kedykoľvek nepíše o miniaplikáciách, nešťastne sa im nepodarí držať ďalej, hoci sa zúfalo snaží. Ale to nevyhnutne nie je zlá vec.