PS5, DualShock bude schopný "cítiť" emócie hráčov

PS5, DualShock bude schopný "cítiť" emócie hráčov 1

Používajúc technológiu biofeedback na zlepšenie herného zážitku, je to očividne vôľa spoločnosti Sony za novým patentom na ovládač novej generácie, ktorý v posledných dňoch podala japonská spoločnosť. Naozaj inovatívny ovládač, ktorý bude schopný monitorovať vašu srdcovú frekvenciu a úroveň potenia úpravou hry podľa toho.

S nový DualShock 5, Spoločnosť Sony plánuje poskytnúť hráčom väčšie ponorenie do ich každodenných skúseností s konzolou. Užívanie joysticku v ruke a začatie hry spôsobuje emócie, ktoré ovplyvňujú vašu náladu. Cieľom spoločnosti Sony je využiť ich na rozvoj herného zážitku, ktorý nikdy predtým nevidel. Spoločnosť Sony v súčasnosti prihlásila patent na nový ovládač DualShock a mohla by debutovať vydaním PlayStation. 5 naplánované na Vianočné sviatky roku 2020,

DualShock 5: charakteristiky

rysy nových DualShock 5 odhalili ich nedávny patent spoločnosti Sony a objavil ich portál Respawnfirst. Spoločnosť Sony integrovala do ovládača rad senzorov, ktoré dokážu analyzovať „emócie“ hráčov na základe srdcovej frekvencie a potenia. Tieto dva parametre budú schopné ovplyvniť hru a konzola sa môže rozhodnúť, či má titul ešte viac pôsobiť desivejšie, alebo či má namiesto toho trochu tónovať. Operácia, ktorá robí PlayStation 5 jedného druhu.

Patent nového DualShock 5

Nový ovládač, a teda aj hra, sa preto dá prispôsobiť podľa nálady a emócií, ktoré hráč zažil počas herného zážitku. Patent uvádza ako DualShock 5 môže sa používať v symbióze s kamerou PlayStation, webovou kamerou Sony. Nielen to sa zdá, že spoločnosť Sony má v úmysle implementovať používanie nového radiča aj s ďalšou generáciou zariadení virtuálnej reality, tzv. PS5 VR ponúknuť svoj „verný“ stále viac pohlcujúci herný zážitok, aký nikdy predtým nevidel.