PS4 je pomal├Ż? Ako vyrie┼íim probl├ęmy s oneskoren├şm alebo spomalen├şm slu┼żby PlayStation?

PS4 je pomal├Ż?  Ako vyrie┼íim probl├ęmy s oneskoren├şm alebo spomalen├şm slu┼żby PlayStation? 1

Ak sa ob├ívate pomalej jazdy alebo pretiahnutia v├í┼ího PS4, va┼íe PS4 nebude fungova┼ą dobre; potom tu m├íte rie┼íenie. V├í┼í v├Żkon PS4 nie je zrejm├Ż. potom sa hnev├íte a stanete sa neprijate─żn├Żmi. Pomal├ę tempo PS4 ovplyv┼łuje nielen hru, ale men├ş v┼íetko. Je pomal├Ż a pomal├Ż.

Tento probl├ęm sa m├┤┼że vyskytn├║┼ą z nieko─żk├Żch d├┤vodov, niekedy v d├┤sledku zlyhania hardv├ęru alebo extern├Żch ├║lo┼żn├Żch zariaden├ş. Ak k oneskoreniu do┼ílo v d├┤sledku zlyhania hardv├ęru, mus├şte probl├ęm vyrie┼íi┼ą kontaktovan├şm technika. V opa─Źnom pr├şpade m├┤┼żete probl├ęm ─żahko vyrie┼íi┼ą pomocou na┼íich u┼żito─Źn├Żch tipov a pokynov. Pod─ża na┼íich spo─żahliv├Żch pokynov m├┤┼żete probl├ęm ─żahko vyrie┼íi┼ą.

Predt├Żm, ako sa dostanete k rie┼íeniu, mus├şte vedie┼ą, ─Źo je PS4;

─îo je to PS4?

Hracia stanica 4(PS4) je dom├íca videohern├í konzola (├┤sma gener├ícia) vyvinut├í spolo─Źnos┼ąou Sony Interactive Entertainment. T├íto nov├í vylep┼íen├í jednotka PS4 prich├ídza s vylep┼íen├Żmi tla─Źidlami a anal├│gov├Żmi ty─Źami a integrovan├Żm dotykov├Żm panelom a ─Ćal┼í├şmi ─Ćal┼í├şmi funkciami. S PS4 m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia hra┼ą hry z disku alebo ich s┼ąahova┼ą priamo do po─Ź├şta─Źa.

Pr├şznaky pomalosti u PS4

M├┤┼żete n├íjs┼ą nieko─żko pr├şznakov, ktor├ę nazna─Źuj├║, ┼że PS4 je pomal├Ż alebo zaost├ívaj├║ci;

Nab├şjanie PS4 trv├í dlho, ─Źi je to hra / aplik├ícia alebo dokonca proces zav├ídzania. Ak je proces nab├şjania pomal├Ż, je to prv├Ż pr├şznak. Pri kop├şrovan├ş programov, hier alebo medi├ílnych s├║borov trv├í dokon─Źenie procesu PS4 pr├şli┼í ve─ża ─Źasu, ─Źo nazna─Źuje, ┼że hern├í konzola je pomal├í. Ak sa to niekedy m├┤┼że oneskori┼ą v d├┤sledku extern├ęho ├║lo┼żn├ęho zariadenia, mus├şte ho tie┼ż skontrolova┼ą. V niektor├Żch situ├íci├ích budete trpie┼ą oneskoren├şm PS4 iba pri hran├ş hier, mus├şte si uvedomi┼ą, ┼że ak sa probl├ęm s n├íhradn├Żmi dielmi vyskytne iba pri hran├ş hier online. Potom bude probl├ęm s pripojen├şm na internet. Okrem toho, ┼że oneskorenie m├┤┼że nasta┼ą pri hran├ş ur─Źit├Żch hier.

Nieko─żko d├┤vodov pre pomalos┼ą v PS4 a nieko─żko tipov na prekonanie

Spomalenie PS4 m├í nieko─żko d├┤vodov; M├┤┼że to by┼ą sp├┤soben├ę aj softv├ęrovou chybou alebo hardv├ęrom.

Pevn├Ż disk PS4 nem├í dostatok miesta

Ak sa miesto na pevnom disku zv├Ż┼íi na viac ako 95%, PS4 bude samozrejme be┼ża┼ą pomaly. V takom pr├şpade nebude mo┼żn├ę ulo┼żi┼ą do─Źasn├ę s├║bory potrebn├ę na pou┼ż├şvanie aplik├íci├ş. V├Żsledkom je, ┼że PS4 za─Źne klesa┼ą a spomali┼ą.

Miesto na pevnom disku pln├ę hier, aplik├íci├ş a aktualiz├íci├ş. Spolu s t├Żmito medi├ílnymi s├║bormi, do─Źasn├Żmi s├║bormi a odstr├ínen├Żmi s├║bormi hier / aplik├íci├ş. Preto toto v┼íetko dominuje ve─żmi nedostatok miesta na pevnom disku.

Na prekonanie tejto situ├ície m├┤┼żete urobi┼ą nieko─żko vec├ş;

Najsk├┤r sa pok├║ste znova zostavi┼ą datab├ízu PS4, ─Źo je najlep┼í├ş postup, ke─Ć pevn├Ż disk PS4 spotrebuje ve─ża svojho ├║lo┼żn├ęho priestoru. Otvorte viac ├║lo┼żn├ęho priestoru. K├║pite si v├Ą─Ź┼í├ş intern├Ż pevn├Ż disk na vyrie┼íenie probl├ęmu. nov├Ż extern├Ż pevn├Ż disk a pripojte ho k PS4, aby fungoval ako roz┼í├şrenie ├║lo┼żiska; potom m├┤┼żete t├║to ot├ízku vyrie┼íi┼ą.

Inštalácia nesprávnej hry / aplikácie

Ned├ívno ste nain┼ítalovali hru / aplik├íciu; To m├┤┼że by┼ą d├┤vod, pre─Źo v├í┼í PS4 pracuje pomaly. N├íro─Źn├ę hry / aplik├ície m├┤┼żu po┼íkodi┼ą v├Żkon PS4. Ak chcete tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą, m├┤┼żete hru / aplik├íciu jednoducho odin┼ítalova┼ą a znova nain┼ítalova┼ą. V niektor├Żch situ├íci├ích m├┤┼że ne├║spe┼ín├í aktualiz├ícia hry / aplik├ície sp├┤sobi┼ą oneskorenie PS4.

Ak chcete probl├ęm vyrie┼íi┼ą, postupujte pod─ża tohto kroku.

Odin┼ítalujte problematick├║ hru / aplik├íciuRebuild PS4 DatabaseAgain nain┼ítalujte konkr├ętnu hru / aplik├íciu

Nespr├ívna in┼ítal├ícia softv├ęru syst├ęmu PS4

V mnoh├Żch situ├íci├ích v├Ą─Ź┼íina pou┼ż├şvate─żov z├şskala pomal├Ż v├Żkon syst├ęmu PS4 v d├┤sledku ┼íkodlivej in┼ítal├ície a aktualiz├ície syst├ęmov├ęho softv├ęru PS4. Tak├íto chyba sa m├┤┼że vyskytn├║┼ą v d├┤sledku odpojen├ęho internetov├ęho pripojenia alebo r├Żchlej hardv├ęrovej chyby po─Źas in┼ítal├ície. Ak chcete probl├ęm vyrie┼íi┼ą, sk├║ste znova proces in┼ítal├ície a probl├ęm nevyrie┼íi. M├┤┼żete hru alebo aplik├íciu ├║plne odin┼ítalova┼ą.

Po┼íkoden├Ż pevn├Ż disk PS4

Ako vieme, probl├ęm je sp├┤soben├Ż mnoh├Żmi d├┤vodmi, pre─Źo va┼íe PS4 zaost├íva, v niektor├Żch situ├íci├ích sa probl├ęm vyskytuje z d├┤vodu slab├ęho v├Żkonu pevn├ęho disku. Preto┼że dom├íca hern├í konzola PS4 je spusten├í, ├║loha pevn├ęho disku PS4 je z├ísadn├í. Pevn├Ż disk hr├í d├┤le┼żit├║ ├║lohu pri ukladan├ş v┼íetk├Żch ├║dajov a mus├ş odosiela┼ą a prij├şma┼ą ├║daje do az CPU na spracovanie. Ak t├íto funkcia nefunguje spr├ívne, v├í┼í PS4 bude oneskoren├Ż.

Ak chcete vyrie┼íi┼ą probl├ęmy s pevn├Żm diskom PS4, postupujte pod─ża pokynov ni┼ż┼íie;

Hlavn├Ż probl├ęm so zl├Żm v├Żkonom pevn├ęho disku PS4 je sp├┤soben├Ż najm├Ą nespr├ívnou ├║dr┼żbou. V├í┼í pevn├Ż disk PS4 mus├ş by┼ą plne naform├ítovan├Ż najmenej raz ro─Źne; inak sa pevn├Ż disk m├┤┼że zhor┼íi┼ą. Aby ste si udr┼żali vysok├Ż v├Żkon, mus├şte naform├ítova┼ą pevn├Ż disk PS4, ─Źo m├┤┼że vyl├║─Źi┼ą v┼íetky chyby, ktor├Żm zariadenie prech├ídza.

Infikovan├Ż extern├Ż pevn├Ż disk

Ak trp├şte oneskoren├şm PS4 iba pri hran├ş hier na externom zariaden├ş. Probl├ęmom je extern├Ż pevn├Ż disk. Po pripojen├ş infikovan├ęho perif├ęrneho zariadenia d├┤jde k oneskoreniu PS4. Tento extern├Ż pevn├Ż disk sp├┤sob├ş v PS4 probl├ęmy s vysok├Żm v├Żkonom.

Ak sa chcete tohto probl├ęmu zbavi┼ą, m├íte na v├Żber; naform├ítujte extern├Ż pevn├Ż disk. Vykonanie pln├ęho form├ítu pom├┤┼że odstr├íni┼ą ak├Żko─żvek nespr├ívny sektor alebo syst├ęmov├ę s├║bory na konkr├ętnom disku.

Zl├ę pripojenie na internet

Ak v├í┼í PS4 funguje dobre v re┼żime offline a ├║rove┼ł v├Żkonu iba kles├í online, m├┤┼że to by┼ą d├┤vod v├í┼ího internetov├ęho pripojenia.

Ak chcete opravi┼ą svoje pripojenie k internetu, postupujte pod─ża krokov uveden├Żch ni┼ż┼íie.

Aktivujte hos┼ąovsk├║ sie┼ą v├í┼ího smerova─Źa – ak je internetov├Ż sign├íl pr├şli┼í slab├Ż, mus├şte na va┼íom routeri aktivova┼ą hos┼ąovsk├║ sie┼ą a pripoji┼ą k nej PS4. Pred pripojen├şm mus├şte otvori┼ą aplik├íciu prehliada─Źa a zada┼ą pr├şstupov├Ż k├│d pre host├ş. Vypnite ostatn├ę zariadenia v sieti – vypnite ─Ćal┼íie hern├ę konzoly a in├ę po─Ź├şta─Źe v sieti Prisp├┤sobte svoj syst├ęm v bl├şzkosti smerova─Źa – presunut├şm syst├ęmu v bl├şzkosti smerova─Źa z├şskate lep┼í├ş sign├íl ako predt├Żm.

Nezdrav├Ż hardv├ęr PS4

V niektor├Żch pr├şpadoch d├┤jde k oneskoreniu v├í┼ího PS4 v d├┤sledku po┼íkodenia intern├ęho hardv├ęru. M├┤┼że to by┼ą po┼íkodenie pam├Ąte RAM, procesora, z├íkladnej dosky alebo in├Żch ─Źast├ş.

V takom pr├şpade mus├şte vyh─żada┼ą technick├Ż odborn├şk na vyrie┼íenie probl├ęmu.

Rie┼íenie probl├ęmov s oneskoren├şm alebo brzden├şm PS4

Na vyrie┼íenie probl├ęmu existuj├║ hlavne tri ved├║ce rie┼íenia.

Znovu zostavi┼ą datab├ízu PS4Initialize form├ítu pevn├ęho disku PS4PS4

Znovu zostavi┼ą datab├ízu PS4

Zatia─ż ─Źo jeden Prestavan├í datab├íza, rob├ş defragment├íciu PS4 a rie┼íi probl├ęm. Tento proces pom├íha uvo─żni┼ą potrebn├ę miesto a zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą konzoly. Obnovenie vy─Źist├ş diskov├║ jednotku skenovan├şm jednotky a vytvoren├şm novej datab├ízy v┼íetk├ęho obsahu. Tak┼że v├í┼í PS4 be┼ż├ş r├Żchlej┼íie a vykazuje lep┼í├ş v├Żkon,

Postupujte pod─ża t├Żchto krokov na spustenie prestavanej datab├ízy;

Pred vykonan├şm tohto procesu sa uistite, ┼że je v├í┼í PS4 vypnut├Ż. Potom spust├şte svoj PS4 v bezpe─Źnom re┼żime, dostanete sa do ponuky. Vyberte mo┼żnos┼ą Znovu zostaven├í datab├íza. Ak proces pr├íve prebieha, obrazovka sa vr├íti sp├Ą┼ą; v takejto situ├ícii sa nemus├şte b├í┼ą. Proces obnovy trv├í nieko─żkokr├ít a konzola sa nevypne po─Źas prebiehaj├║cej proced├║ry.

Za─Źa┼ą PS4

Inicializ├ícia je najlep┼í├şm rie┼íen├şm, ako u┼íetri┼ą viac miesta na pevnom disku. Tento proces mus├şte vykona┼ą raz za ─Źas; v opa─Źnom pr├şpade s├║ zbyto─Źn├ę s├║bory a pam├Ąte cache pln├ę nevy┼żiadan├Żch ├║dajov a programov. Tento proces mus├şte urobi┼ą v hernej konzole, zatia─ż ─Źo konzola zaost├íva.

Postupujte pod─ża tohto kroku inicializ├ície;

Najsk├┤r prejdite do n├║dzov├ęho re┼żimu a potom do ─Źasti ÔÇ×R├Żchla a ├║pln├í inicializ├íciaÔÇť. Ak chcete syst├ęm vymaza┼ą, vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×├Üpln├í inicializ├íciaÔÇť. Dokon─Źenie procesu trv├í nieko─żko min├║t

Form├ít pevn├ęho disku PS4

Ak je hotov├Ż v plnom form├íte, pom├íha vymaza┼ą ka┼żd├║ chybu, ktor├║ v├í┼í PS4 vydr┼ż├ş. Ak m├í v├í┼í pevn├Ż disk v├í┼żny fyzick├Ż probl├ęm, ste bezmocn├ş urobi┼ą ─Źoko─żvek. Tam potrebujete pomoc technika.

Pod─ża tohto kroku naform├ítujte intern├Ż pevn├Ż disk PS4;

Vyberte jednotku pevn├ęho disku PS4 z presn├ęho umiestnenia a pripojte ju k po─Ź├şta─Źu. Pred t├Żm sa uistite, ┼że je po─Ź├şta─Ź vypnut├Ż. Zapnite po─Ź├şta─Ź a nechajte ho rozpozna┼ą pripojen├Ż pevn├Ż disk. Potom prejdite na ÔÇ×Spr├íva diskovÔÇť a kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na nov├Ż pevn├Ż disk a potom vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Form├ítova┼ąÔÇť Nap├ş┼íte popisn├Ż n├ízov zariadenia do ÔÇ×Value LabelÔÇť. Vyberte ÔÇ×FAT32ÔÇť v ponuke ÔÇ×File systemÔÇť v ponuke ÔÇ×Alocation unitÔÇť a vyberte polo┼żku Default options. Potom zru┼íte za─Źiarknutie pol├ş─Źka ÔÇ×Vykona┼ą r├Żchly form├ítÔÇť. Potom kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×OKÔÇť a postupujte pod─ża pokynov v procese form├ítovania.

Po dokon─Źen├ş form├ítovania pripojte pevn├Ż disk k PS4 a spustite kompletn├║ in┼ítal├íciu syst├ęmov├ęho softv├ęru.

Teraz viete nieko─żko d├┤vodov pre pomal├Ż v├Żkon a uvo─żnenie v├í┼ího PS4. V├Ą─Ź┼íina probl├ęmov, ktor├ę m├┤┼żeme vyrie┼íi┼ą, a len m├ílo z nich s├║ mimo kontroly. Potrebuj├║ sk├║sen├║ technick├║ ruku. Po pre─Ź├ştan├ş tohto pr├şspevku sa m├┤┼żete ─żahko pok├║si┼ą vyrie┼íi┼ą probl├ęmy sami a urobi┼ą z v├í┼ího PS4 lep┼íieho umelca. Ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky alebo pripomienky, nap├ş┼íte koment├ír ni┼ż┼íie do n├í┼ího po─ża s koment├írmi. Podobne si m├┤┼żete pozrie┼ą na┼íe tipy a triky pre iPhone, tipy a triky pre PC a tipy a triky pre Android, kde n├íjdete ─Ćal┼íie tipy a triky.