Prvý vývojársky náhľad Android 11 pre vývojárov dnes pristál pre Google Pixel 2, 33a 4

Android 11 je teraz oficiálny a Google dnes vydáva prvý ukážku vývojára pre túto novú verziu. Softvér sa tentokrát znie ambiciózne. Spoločnosť Google v podstate zaberá väčšinu svojej práce v systéme Android 10 a (doslova) ju mení na 11, so zlepšeniami ochrany súkromia a zabezpečenia, vylepšeniami projektu Mainline, novej vyhradenej sekcie „konverzácie“ pre správy a úpravy na lepšie využitie 5G – to všetko medzi oveľa dlhším zoznamom zmien, ktoré sú príliš veľké na to, aby sa tu zahrnuli. Môžete to skontrolovať sami ručným blikaním na podporovaných telefónoch Pixel (všetky okrem OG 2016).

Tentoraz spoločnosť Google vydáva svoj prvý náhľad tento rok o niečo skôr, ako je obvyklé, ale mala by vývojárom poskytnúť viac času na prípravu na systém Android 11 a poskytnutie požadovanej spätnej väzby o zmenách.

Čo je nové?

Spoločnosť Google prináša s týmto prvým vydaním systému Android 11 veľa zmien. Aj keď nám bude chvíľu trvať, kým vyhľadáme všetky vylepšenia a rozdiely v našom vlastnom čase, spoločnosť Google nám oznámila niektoré veci, ktoré môžeme očakávať v tomto novom vydaní.

Medzi zmenenými smermi sú ďalšie vylepšenia ochrany osobných údajov používateľov, s Androidom 11 založeným na oprávnení, ktoré sme videli v systéme Android 10. Okrem „Povoliť iba pri používaní aplikácie“, ktorý inak bráni prístupu na pozadí bez vášho súhlasu, dostávame nové dočasné jednorazové povolenie pre ešte podrobnejšiu kontrolu. Scoped Storage prináša návratnosť s niekoľkými úpravami a nové bezpečnostné hodnotenia pre „silné“ a „slabé“ typy biometrie.

Miláčik Carrier 5G sa tiež trochu zamiluje. Android 11 obsahuje niekoľko zmien, ktoré vývojárom umožňujú lepšie využívať super rýchle pripojenie. Pri meniacich sa zmenách používateľov spoločnosť Google vypracuje „oznámenia založené na konverzáciách vo svojej vlastnej časti, napríklad správy a neaktívne„ bubliny “systému Android 10 (neskôr objavené v správach Google) sú späť.

Podporovaná je aj projektová hlavná línia – modulárny spôsob poskytovania aktualizácií na úrovni systému, ktorý je pôvodne debutovaný v systéme Android 10, založený na obchode Play. dvanásť nové moduly. Je to zložitý spôsob, ako povedať, že Google môže aktualizovať ešte viac vecí v systéme Android 11 prostredníctvom Obchodu Play, bez čakania na distribúciu aktualizácií výrobcami zariadení.

Vývojári teraz môžu manuálne povoliť / zakázať konkrétne zmeny na testovanie kompatibility.

Medzi ďalšie vylepšenia patrí vývoj optimalizácie strojového učenia pre vývojárov, vylepšenia na lepšiu podporu obrazoviek so zakrivenými hranami „vodopádu“, množstvo nových rozhraní API a ďalšie zmeny, vďaka ktorým môžu vývojári systému Android 11 trochu ľahšie zacieliť a testovať.

Kde ju získať?

Ako vždy, prvý náhľad vývojára je skôr alfa ako beta, takže by ste ho pravdepodobne nemali používať vo svojom dennom ovládači a očakávať, že budete mať problémy. Ak chcete zaistiť, aby ho priemerný Joe náhodne nenainštaloval na svoj Pixel, jediným spôsobom, ako si teraz stiahnuť Android 11, je manuálne blikanie obrázka sami – nemôžete jednoducho zaregistrovať telefón a prepnúť začiarkavacie políčko, ako budete aby ste mohli vydávať novšie vydania.

Pre Pixel sú k dispozícii továrenské obrázky a OTA 2 & 2 XL, Pixel 3 & 3 XL, Pixel 3a a 3a XL a Pixel 4 & 4 XL sú k dispozícii. Android 11 by mal byť čoskoro k dispozícii aj v emulátore Android Studio spolu so súpravou Android 11 Preview SDK / NDK. Obrázky GSI budú k dispozícii aj na testovanie na iných kompatibilných zariadeniach.

Známe problémy týkajúce sa tohto zostavenia sú uvedené tu. V nadchádzajúcich hodinách sa ponoríme do nového vydania, takže zostaňte naladení na ďalšie pokrytie zmien v systéme Android 11.