Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Prvý prehľad Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5

Oukitel oznámil vydanie svojho nového smartphonu zo série WP. Mobilné zariadenia série WP sú určené pre ľudí, ktorí hrajú aktívne športy alebo chodia na pešiu turistiku, pretože majú odolné puzdro a veľké batérie.

Nový odolný smartphone sa nazýva Oukitel WP6 a oficiálne bude uvedený na trh 20. marca.

Mimochodom, už sme o tom písali smartphones zo série WP predtým. Nedávno som písal článok s rozbalením a úplnou recenziou smartfónu predchádzajúcej generácie – Oukitel WP5.

Tento smartphone sa mi naozaj páčil. Má puzdro odolné voči nárazom a vode, 5,5- palcový displej, dobrý výkon a veľká batéria 8000 mAh. Ale najpríjemnejšou vlastnosťou pre mňa je cena – iba 99 dolárov.

Pokiaľ ide o nadchádzajúci smartphone, Oukitel WP6 má 6,3-inch Full HD displej, procesor Mediatek Helio P70, trojitá kamera s 48MP hlavným senzorom a 10 000 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania.

Nový Oukitel WP6 je skutočne veľmi zaujímavý smartphone. Pozrime sa najprv na nové mobilné zariadenie a potom ho porovnáme s predchodcom Oukitel WP5.

Oukitel WP6: Dizajn

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5

Po prvé, Oukitel WP6 je odolný telefón. Má štandard ochrany IP68. Inými slovami, smartphone sa nebojí pádu z výšky. Môže sa tiež ponoriť do hĺbky 1,5 metre.

Okrem toho smartphone prešiel mnohými testami trvanlivosti. Na oficiálnej webovej stránke Oukitel si môžete pozrieť videá ukazujúce rôzne testy, vrátane pokusu o vyvŕtanie diery na obrazovke Oukitel WP6. V tomto súboji vyhral Oukitel WP6 víťaza, zatiaľ čo bol vrták prerušený. Pôsobivé!

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5

Smartphone má 6,3-inch Full HD + displej na prednom paneli. Je pokrytá gorilalovým sklom 5, Mimochodom, sklo je 1,1 mm hrubá. Mimochodom, vďaka ochrannému sklu obrazovka smartfónu prešla testom trvanlivosti pomocou vŕtačky.

Rozlíšenie obrazovky je 2340 x 1080 pixelov. Pomer strán je 19.5:9, Ako vidíte, smartphone má podlhovastý tvar.

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5

Nad obrazovkou vidíte malý zárez na prednej kamere. Horný rám má hovoriaci reproduktor a LED senzor pre nové oznámenia.

Mimochodom, rámy okolo obrazovky sú dosť silné, ale neočakával som, že v drsnom smartfóne uvidím tenké rámy.

Skener odtlačkov prstov je na pravej strane smartfónu. K dispozícii sú tiež tlačidlá napájania a hlasitosti.

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5

Na ľavom okraji je iba dvojica zásuviek pre karty SIM a MicroSD.

V spodnej časti vidíme nabíjací port a 3Zvukový konektor 0,5 mm. S a 30,5 mm jack v roku 2020 smartphone je už vzácnosť.

Mimochodom, môžete vidieť, že slot na SIM kartu a konektory sú pokryté špeciálnymi gumovými zátkami, aby sa voda nedostala do puzdra.

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5

Teraz sa pozrime na zadný panel. V strede sú 3 senzory hlavnej kamery a baterku. V spodnej časti zadného panelu je reproduktor. O špecifikáciách fotoaparátu sa budeme baviť o niečo neskôr.

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5

Oukitel WP6 bude k dispozícii v dvoch farbách: čierna a oranžová. V skutočnosti medzi nimi nie je takmer žiadny rozdiel, pretože v oranžovej verzii sa objavia iba dva malé jasné detaily. V opačnom prípade je telo smartfónu vyrobené v čiernej farbe so striebornými kovovými vložkami na zadnom paneli.

Oukitel WP6: Špecifikácie

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5

Nový smartphone Oukitel WP6 je poháňaný procesorom Mediatek Helio P70 so 6 GB pamäte RAM a 128 GB vnútornej pamäte. Toto je dosť silné 8- procesor s hodinovou rýchlosťou až 2 GHz.

Tento druh výkonu smartfónu stačí na každodenné použitie aj na výkonné hry.

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5

Mimochodom, čínska spoločnosť venovala veľkú pozornosť optimalizácii operačného systému, vďaka čomu je rýchlejšia a pohotovejšia. Smartfón beží na systéme Android 9,0 Pie.

Oukitel WP6: Kamera

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5

Jednou z funkcií Oukitel WP6 je trojitá hlavná kamera. Na zadnom paneli je 48MP hlavný senzor a dva ďalšie senzory pre 5MP a 3MP.

Ako možno viete, čínski výrobcovia často podvádzajú a inštalujú snímače fotoaparátu, ktoré sa pri fotografovaní nepoužívajú. V tejto chvíli vám nemôžem povedať, či všetky senzory fotoaparátu Oukitel WP6 nie sú falošné. Nebudeme to vedieť, kým nebude smartphone oficiálne uvedený na trh.

Predná kamera má snímač 16MP, čo je celkom dobré v porovnaní s inými robustnými smartphones,

Oukitel WP6: Batéria

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5

Hlavnou výhodou nového smartfónu Oukitel je veľká kapacita batérie 10 000 mAh. Jedno nabitie batérie stačí na 25 hodín používania internetu, 52 hodín hovoru, 3 dní aktívneho používania alebo 32 dní v pohotovostnom režime. Vynikajúci výsledok! Myslím, že je ideálny na dlhé cesty alebo turistiku.

Oukitel WP6 tiež podporuje rýchle nabíjanie 18 W. Umožní vám to úplne nabiť batériu smartphonu 3 hodín, čo je dosť rýchle vzhľadom na vysokú kapacitu batérie.

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5

Mimochodom, nový smartfón Oukitel sa môže používať ako energetická banka na nabíjanie ďalších zariadení vrátane smartphones, Na tento účel musíte použiť kábel OTG, ktorý je súčasťou balenia so smartfónom.

Oukitel WP6: Cena a kúpa

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5

Cena Oukitel WP6 ešte nie je známa, pretože smartphone bude oficiálne uvedený do predaja až 20. marca. Ale už si ju môžete predobjednať za 240 dolárov.

Neodporúčam vám, aby ste si poponáhľali, pretože smartphone bude pravdepodobne po oficiálnom začatí predaja lacnejší.

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5

Mimochodom, môžete skúsiť svoje šťastie do 20. marca a získať Oukitel WP6 zadarmo. Ak to chcete urobiť, musíte sa zúčastniť na rozdávaní informácií od spoločnosti Oukitel na oficiálnej webovej stránke.

Na oslavu uvedenia nového zariadenia na trh čínsky výrobca prečerpáva 10 smartphones Oukitel WP6. Musíte opustiť žiadosť a splniť niekoľko podmienok. Čím viac príspevkov, tým vyššia je vaša šanca na výhru.

Teraz rýchlo porovnajme špecifikácie nového telefónu Oukitel WP6 s predchádzajúcim telefónom Oukitel WP5.

Porovnanie Oukitel WP6 a Oukitel WP5

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5Vzhľad Oukitel WP6

Oukitel smartphones majú viditeľné rozdiely vo vzhľade aj v špecifikáciách. Začnime s dizajnom.

Nový smartfón WP6 má väčšiu obrazovku ako WP5 – 6,3 palce vs 5,5 palcov, resp. Rozlíšenie a pomer obrazovky k telu Oukitel WP6 sú tiež vyššie.

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5 Vzhľad Oukitel WP5

V hornej časti obrazovky Oukitel WP5 vidíme široký rám, zatiaľ čo nový WP6 má malý zárez Waterdrop. Skener odtlačkov prstov sa posunul zo zadného panela na pravý okraj. Okrem toho má Oukitel WP6 3Zvukový konektor 0,5 mm.

oba smartphones majú na zadnej strane tri senzory hlavnej kamery a baterku, ale sú umiestnené odlišne.

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5 Zadná kamera Oukitel WP5

Dizajn Oukitel WP6 sa mi viac páči, ale je to záležitosť vkusu.

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5 Výkon Oukitel WP5

Pokiaľ ide o výkon, Oukitel WP6 má výkonnejší procesor Mediatek Helio P70 oproti základnej čipovej sade Helio A22 v telefóne Oukitel WP5.

Nový smartphone má tiež viac pamäte RAM a vstavanú pamäť. Oukitel WP5 má 3 GB RAM a 32 GB vnútornej pamäte, zatiaľ čo nový smartphone WP6 prichádza s 6 GB a 128 GB pamäte.

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5 Nabíjačka Oukitel WP5 10 W

Výkon nového smartfónu je samozrejme omnoho lepší.

Batéria Oukitel WP6 je tiež väčšia ako v predchádzajúcom smartfóne. Nové mobilné zariadenie má kapacitu batérie 10 000 mAh, zatiaľ čo kapacita WP5 je 8, 000 mAh.

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5 Port USB typu C Oukitel WP5

Mimochodom, úplné nabitie batérie Oukitel WP6 trvá 1 hodinu menej ako Oukitel WP5, pretože nový smartphone podporuje 18 W rýchle nabíjanie. Dovoľte mi pripomenúť, že Oukitel WP5 má iba 10 W napájací adaptér.

Nový smartphone Oukitel WP6 je zatiaľ víťazom vo všetkých kategóriách.

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5

Ak porovnáte snímače kamery, Oukitel WP6 je v našom porovnaní opäť lepší. Nový smartfón má 48 megapixelový hlavný senzor, zatiaľ čo Oukitel WP5 má iba 13 MP senzor.

Mimochodom, oboje smartphones majú dva ďalšie senzory, ale ako ukazuje naša úplná recenzia Oukitel WP5, sú falošné. Ako som už povedal, skutočné alebo falošné senzory na Oukitel WP6, budeme vedieť až po spustení predaja smartfónu.

PRVÉ PRESKÚMANIE Oukitel WP6 a porovnanie s Oukitel WP5

Predná kamera WP5 má iba 5 Rozlíšenie MP, zatiaľ čo WP6 má 16 MP selfie fotoaparát.

Je príliš skoro hovoriť o cene, pretože nevieme, koľko bude stáť Oukitel WP6. V každom prípade je Oukitel WP5 lacnejší ako Oukitel WP6. To nie je prekvapujúce vzhľadom na oveľa lepšiu špecifikáciu nového smartfónu.

Momentálne si môžete kúpiť Oukitel WP5 iba za 119 dolárov.

zdroj: oukitel