Prvý pohľad: OxygenOS 10 založený na systéme Android Q [Screenshot]

Prvý pohľad: OxygenOS 10 založený na systéme Android Q [Screenshot] 1

V tomto článku sa pozrieme na prvý pohľad: OxygenOS 10 založený na systéme Android Q [Screenshot], Čínska technická značka OnePlus sa neustále snaží dodávať svojim používateľom vylepšenú verziu OxygenOS spolu s jednotkami OnePlus. OnePlus nedávno usporiadal súťaž na výber čestného produktového manažéra z komunity. Spoločnosť tiež uviedla, že spoločnosť bude obsahovať jedinečné nápady pri vývoji ďalšej verzie OxygenOS. V súčasnej dobe OxygenOS 9,0 beží v systéme Android 9,0 Pie. Ďalšou verziou teda bude OxygenOS 10 založený na Android Q (Android 10).

Ako všetci vieme, spoločnosť Google pred niekoľkými mesiacmi oznámila ukážku vývojára systému Android Q. Koncom tohto roka bude spustená oficiálna stabilná verzia systému Android Q. Preto je OnePlus pripravený implementovať funkcie a vizuálne zmeny do systému a používateľského rozhrania. Tam vyhral súťaž Léandro Tijink a navrhol niekoľko základných zmien. Napríklad počiatočný proces inštalácie, zobrazenie prostredia, ďalšie systémové aplikácie vrátane spúšťacieho programu, Galéria, Kalendár, Správy, Poznámky atď.

Po víťazstve v súťaži bola Tijink nedávno pozvaná do centrály OnePlus v Shenzhene v Číne, aby poskytla vývojárom nápady na nadchádzajúce vydanie. Poskytol niekoľko nápadov na zlepšenie súčasného používateľského rozhrania OxygenOS pomocou zaoblenia a minimálnych prvkov. Pomáha používateľom zamerať sa a ľahšie sa používať a vidieť rozhranie.

Prvý pohľad: OxygenOS 10 založený na systéme Android Q [Screenshot]

OxygenOS najprv Nastavenie stránky

Tijink sa zmienil o poskytovaní minimálnejšieho používateľského rozhrania pre prvú inštalačnú stránku OxygenOS vývojárom. V súčasnej dobe OxygenOS 9 založené na systéme Android 9 Uvítacia obrazovka Pie je takmer rovnaká ako používateľské rozhranie systému Android. Okrem toho môže inštalačný proces prísť s navrhnutou voľbou pre výber výberu témy pre tému celého systému.

Prvý pohľad: OOS 10 na základe Android Q [Screenshot]

Native OnePlus Home Launcher a Ambient Display

Okrem návrhu na inštalačný proces Tijink tiež navrhol zmenu obrazovky Ambient spolu so štartovacou obrazovkou pre štartér. Niektoré možnosti prispôsobenia nájdete v počte riadkov v priečinku. Zatiaľ čo celé užívateľské rozhranie bude vidieť na okrúhlych kartách pre lepšiu viditeľnosť.

Prvý pohľad: OxygenOS 10 založený na systéme Android Q [Screenshot]

Najnovšie používateľské rozhranie, FileDash, Android Q Settings and Gallery

Podľa Tijinku by mal OxygenOS 10 prísť s novým skladaným rozložením aplikácií v ponuke Nedávne. Mal by tiež dať viac Android Q, ktorý je podobný tieňu správy, s rozlíšením medzi rýchlymi nastaveniami pre prepínanie a oznámeniami. Centrum ovládania hlasitosti bude rovnaké ako posledné používateľské rozhranie. Funkcia OnePlus FileDash by mala mať aj vylepšené rozhranie, napríklad Appleär AirDrop.

Prvý pohľad: OOS 10 na základe Android Q [Screenshot]

Zároveň sa navrhujú niektoré vylepšenia používateľského rozhrania fotoaparátu, nastavenie čističa a ďalšie možnosti systému Android Q.

OxygenOS 10 v systéme Android Q

OxygenOS 10 prichádza čoskoro po oficiálnom stabilnom spustení systému Android Q spoločnosťou Google v priebehu niekoľkých mesiacov. Očakáva sa, že OnePlus môže oznámiť novú verziu operačného systému pravdepodobne so spustením zariadenia OnePlus 7T. Za zmienku stojí, že OnePlus prevezme takmer všetky vstavané funkcie systému Android 10 aj na svoje kvalifikované zariadenia. Kým funkcia Game Space upozorní prístup k upozorneniam pri každej aktualizácii.

Dovtedy zostaňte naladení pre ďalšie informácie.

zdroj: Fórum OnePlus