Prvá otvorená beta OxygenOS 12 vydaná pre OnePlus 9

Dnešní používatelia OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro bude mať možnosť stiahnuť si OxygenOS 13 Open Beta 1. Toto je prvá verzia operačného systému OnePlus (postavená na Androide) s integráciou kódovej základne s ColorOS od OPPO. OnePlus v tomto vydaní navrhol, že sa zameriavajú na prácu, odpočinok a hru, „vybudujú priestor bez tlaku, aby ste si mohli odpočinúť“.

Tmavý režim a WLB

S týmto vydaním získava Dark Mode niekoľko možností. OnePlus obsahuje jemné, stredné a vylepšené možnosti pre tmavý režim v OxygenOS 12 Beta 1. Je to svetlo šedá, takmer čierna a čierna.

Táto nová aktualizácia zahŕňa Work Life Balance 2.0 (WLB 2.0), k dispozícii predtým v staršom vydaní pre používateľov v Indii, teraz je k dispozícii pre všetkých. Tento systém povoľuje a zakazuje aplikácie na základe času, stavu WiFi a polohy. Rovnakým spôsobom to môže ovplyvniť aj upozornenia a správy z aplikácií.

Svetlo a priestor

OnePlus naznačil, že dizajn OxygenOS 12 je inšpirovaný umeleckým dielom Light and Space od Jamesa Turrella. Nezdá sa, že by do toho bol zapojený aj samotný Turrell, no inšpirácia tu je rovnako. To znamená mäkké svetlo a tieň, použitie svetla na označenie vzdialenosti a OnePlus „poskytuje pocit bezpečia.[ity] a duševné pohodlie prostredníctvom vizuálnych zmien.“

Zmenili tiež ikony, aby vytvorili „prémiovejší pocit“ s tieňmi, „jemnými prechodmi“ a prispôsobením každého vizuálneho prvku „podľa používateľských scenárov“. Iná grafika indikátorov bola tiež zjednodušená a spárovaná s „priamymi typografiami“.

Polička bola aktualizovaná s viacerými možnosťami pre veľkosti a pozadia. OnePlus Scout je teraz integrovaný do police pre medzinárodných používateľov, ako tomu bolo predtým len v Indii. Aplikácia Note bola tiež aktualizovaná o nástroje na úpravu a formátovanie a funkciu s názvom Doodle pre „lepšie písanie poznámok“.

Zariadenia OnePlus OxygenOS 12 Open Beta

OnePlus tiež odhalilo, že tento softvér Open Beta uvoľnia do OnePlus 8, OnePlus 9R 5G, OnePlus 8 Pro, OnePlus 8T, OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T a Pro, OnePlus 7, Nord 2 5G, Nord 1a Nord CE 5G. Vydania pre tieto zariadenia budú odhalené „v budúcich aktualizáciách“ – takže zatiaľ nie je verejne dostupná časová os.

Prejdite teraz na stránku OxygenOS 12 na OnePlus, kde sa dozviete viac o spôsoboch, akými získate prístup k tomuto softvéru vo svojom OnePlus. 9 alebo OnePlus 9 Pro tento týždeň.