Ako si vybrať najlepší herný prenosný počítač medzi Dell G3 a Acer Aspire Nitro 5? Ak chcete odpovedať na túto otázku, pozrite si porovnanie týchto dvoch gigantov
S niekoľkými možnosťami pre notebooky pre hráčov na trhu je niekedy ťažké vybrať si, ktorú možnosť kúpiť. Dell G3 (3590-M20) a Acer Aspire Nitro 5 (AN515-52-75GW) sú dva veľmi zaujímavé modely v tomto médiu, ktoré zdieľajú názory spotrebiteľov.
Keďže existuje zreteľný rozdiel v dátumoch vydania, zariadenie Dell sa v niektorých bodoch stáva „modernejšou“ možnosťou, čo však z hľadiska „výkonu“ nezostáva notebook Acer pozadu. Obaja sú vybavené vynikajúcimi procesormi, výkonnými grafickými kartami a ďalšími konfiguráciami, ktoré v kombinácii poskytujú vynikajúci výkon.
V tomto porovnaní uvádzame hlavné body každého z nich a pomôžeme vám rozhodnúť sa, ktorá sa vyplatí viac.
špecifikácia
Dell G3 (3590-M20)
- Veľkosť obrazovky: 15.6 palec
- Rozlíšenie obrazovky: Full HD (1920 x 1080)
- procesor: Intel Core i5-9300H
- Pamäť RAM: 8 Gb DDR4
- skladovanie: 128 Gb NVMe SSD + HD 1 tb
- Máte slot SSD? Má M. Slot2
- Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 1650 s 4 Gb vyhradenej pamäte
- Vstupy a výstupy: 1x RJ45 / 1 Slot na kartu SD / 1x HDMI 2,0 / 1x vstup P3 (telefón a mikrofón)
- USB porty: 1x USB 3,1 SuperSpeed / 2x USB 2,0 / USB-C DisplayPort Alt-Mode
- Bezdrôtové pripojenie: Bezdrôtové pripojenie Wi-Fi 802.11ac 1×1/ Bluetooth 4,1
- kamera: HD rozlíšenie (720P)
- batérie: 3 bunky a 51 Wh
- rozmery: výška: 2, 16 cm x šírka: 36,5 cm x hĺbka: 25,4 cm
- závažia: 2Asi 34 kg
Acer Aspire Nitro 5 (AN515-52-75GW)
- Veľkosť obrazovky: 15.6 palec
- Rozlíšenie obrazovky: Full HD (1920 x 1080)
- procesor: Intel Core i7-8750H
- Pamäť RAM: 16 Gb DDR4
- skladovanie: 128 Gb + SSD 1 Hd z 1 tb
- Máte slot SSD? Má M. Slot2
- Grafická karta: GTX 1050 Ti s 4 Gb vyhradenej pamäte
- Vstupy a výstupy: 1x RJ45, 1x HDMI 2,0, 1x čítačka SD kariet / 1x vstup P3 (telefón a mikrofón)
- USB porty: 1x USB 3,0 / 2x USB 2,0 / 1x USB C
- Bezdrôtové pripojenie: Bezdrôtový procesor Intel 9560 AC 2×2 AC Combo / Bluetooth 5,1
- kamera: HD rozlíšenie (720)
- batérie: 4 48 Wh buniek
- rozmery: výška: 2,6 cm x šírka: 39 cm x hĺbka: 26 cm
- závažia: 20,32 kg približne
Hráčsky dizajn
Keď premýšľame o hráčskych produktoch, na myseľ prídu super agresívne vzory, plné detailov, rôznych tvarov a RGB. Tieto dva prenosné počítače sa rozhodli, že to odložia a stavia na mierne diskrétnejšie kombinácie.
Acer Nitro všetko je vyrobené z plastu, ale jeho obal má textúrované detaily, ktoré sa snažia napodobňovať materiál vyrobený z uhlíkových vlákien alebo niečo podobné. Značka staví na červenú ako farbu, aby kontrastovala s čiernou farbou a skončí zasiahnutím kombinácie. Jeho spodná časť sleduje štýl veka a kľúče sú tiež načrtnuté a osvetlené červenou farbou.
Model Dell dokáže byť viac zjednodušujúci, ale stále má vzhľad, ktorý má tendenciu k „hráčskej“ strane. Všetko je vyrobené z plastu, ale s určitými rozdielmi medzi jeho časťami. Vo vnútri nájdeme jemnejší povrch, ktorý poskytuje väčšie pohodlie pri podoprení vašich rúk.
Vonkajší povrch je trochu rigidnejší, matný povrch a niektoré detaily v modrej farbe, prevládajúca farba modelu, ktorá osvetľuje aj klávesnicu. Ak čierna nie je vaša obľúbená farba, nájdete ju aj v bielej farbe.
Rovnaké obrazovky
Obe obrazovky majú rovnakej veľkosti (15.6 palce) a rezolúcia (Full HD), ale prinášajú rôzne výsledky. Acer používa panel LG IPS a má v priemere vysoký kontrastný pomer 10,200:1, Negatívom je jeho jas, ktorý je nízky aj pre vnútorné prostredie, je iba 237 cd / m².
Farebná škála tiež nie je najlepšia a pokrýva v priemere 59% sRGB a 38% Adobe RGB. Ak pracujete s úpravami obrázkov alebo s niečím, čo vyžaduje väčšiu vernosť farieb, odporúčame vám kúpiť si ďalší monitor.
Dell G3 má tiež dobrý rozsah kontrastu okolo 1 000:1, ale trochu mu chýba položka farieb a obrázok sa niekedy javí ako matne nudný. Hoci G3 ešte nie je ideálna, má vyšší jas ako Acer, s rýchlosťou 272 cd / m². Farby sú tiež obmedzené na 59% sRGB a 38% Adobe RGB, preto tu platí aj predchádzajúce upozornenie.
Pozitívne je, že obidve majú relatívne rýchle časy odozvy, takže aj keď nie sú vybavené „obrazovkami pre hráčov“, stále sú pre danú kategóriu slušní.
technické vybavenie
Oba prenosné počítače majú dobrý hardvér a nakoniec si vymieňajú body v niekoľkých otázkach. Počnúc procesorom tu máme stret i5-9300H prítomný v Dell G3 proti i7-8750H ktorý vybavuje acer, Napriek tomu, že Acer i7 je z rôznych tried, pochádza z predchádzajúcej generácie do Dell i5 a v skutočnosti nevykazujú veľký rozdiel vo výkone.
I5 má základné hodiny väčšie, bytie 2,4 na 4,1 GHz proti 2,2 na 4.1GHZ i7. Napriek tomu nakoniec stráca počet jadier a nití. Model Dell má 4 jadrá a 8 niteproti 6 jadrá a 12 vlákien Možnosť Acer.
To nakoniec vedie k pozitívnemu výsledku i7 v testoch, ale nič príliš prehnané. V skúškach mierka, tento procesor má v priemere 4% vyšší výkon ako váš konkurent.
Model Acer tiež vykazuje prevahu v pamäti RAM, pretože má dvakrát toľko pamäte ako možnosť Dell a 16 GB robí dnes veľký rozdiel, pretože počítače s 8 GB už začínajú sýtiť niektoré aplikácie. Napriek tomu Dell G3 zvíťazil v oblasti SSD a grafických kariet, pretože má SSD NVMe, ktorý je zvyčajne až 3x rýchlejší ako konvenčný SATA.
GPU GTX 1650 Spoločnosť Dell tiež zaručuje lepší výkon ako počítač GTX 1050Ti spoločnosti Acer, so ziskom až 17%, niečo značne veľké. Je potrebné si uvedomiť, že obaja majú 4 GB vyhradená pamäť.
konektivita
Pokiaľ ide o pripojenie, sú veľmi podobné, majú takmer rovnaké porty a možnosti bezdrôtového pripojenia. Najväčší rozdiel je spôsobený dverami USB a spojenie bluetooth, Počítač Dell G3 má USB 3,1, na ktoré chce Dell upozorniť SuperSpeed, zatiaľ čo notebook Acer má USB 3,0, Technicky ponúka model Dell dvojnásobnú prenosovú rýchlosť, takže áno, je to veľmi dôležitý rozdiel.
V časti Bluetooth ide o Acer, ktorý implementoval Bluetooth 5,1 na vašom zariadení, zatiaľ čo spoločnosť Dell zostáva na 4,1, Medzi výhody patrí: Dvojnásobná prenosová rýchlosť, väčšia vzdialenosť pripojenia a vyššia frekvencia.
Herný výkon
Nakoniec sa dostávame k časti, ktorú by ste mali vedieť: ako dobre hráte hry? Môžeme povedať, že oboje sa darí veľmi dobre aj vo viacerých súčasných tituloch a dokážu bežať v slušných konfiguráciách s prijateľným výkonom. Ako sme videli v časti Hardvér, každý model má svoje výhody v niektorých komponentoch a všetky priamo ovplyvňujú výkon notebookov v akejkoľvek úlohe.
Títo dvaja výrobcovia zverejňujú niektoré údaje o svojich zariadeniach v testoch najpopulárnejších hier. Skontrolujte tabuľku, ktorú sme nastavili, s ponúkanými údajmi:
Dell G3 (3590-M20)
League of Legends | Gears of War 5 | |
Full HD (1080p) | 190+ FPS | 60+ SPF |
Quad HD (1440p) | 160+ FPS | 30+ FPS |
Acer Aspire Nitro 5 (AN515-52-75GW)
FIFA 19 | PUBG | |
krajný | 131 FPS | 38 FPS |
vysoký | 136 FPS | 51 FPS |
stredná | 145 FPS | 56 FPS |
Aj keď to nie je veľký rozdiel, je možné si všimnúť, že Dell G3 o niečo lepší výkon, Je to vďaka grafickej karte, ktorá má výkon až o 17% lepší ako konkurencia.
A dokonca aj s údajmi poskytnutými výrobcami sa môžu líšiť v závislosti od aktuálnej verzie hry a konkrétnych momentov hry. Najdôležitejšie je, že ak nastavíte grafiku na príliš vysokú, získate dobrú kvalitu obrazu a veľmi prijateľnú rýchlosť FPS (nad 60).
Oba notebooky odvedú skvelú prácu chlad komponenty v situáciách, ktoré vyžadujú viac hardvéru. Obe dosahujú vysoké teploty v ťažších hrách s vyšším nastavením, ale ich fanúšikovia môžu dobre pracovať, aby udržali notebook v dobrom stave (aj keď za to vydávajú veľa hluku).
Klávesnica nie je v žiadnom prípade príliš horúca na to, aby obťažovala prsty, čo predstavuje ďalší pozitívny bod.
batérie
Batéria je vždy zložitá téma, bez ohľadu na to, koľko spoločností ponúkajú technické špecifikácie a dokonca aj odhadovanú dobu trvania, autonómia sa môže značne líšiť v závislosti od vášho postupu a aplikácií, ktoré používate.
Model Acer má 4 bunka 48 Wh a dokonca má autonómiu 7 hodiny v základných úlohách, ako je surfovanie po internete, s jasom ovládaným v médiu. Ak chcete maximálny jas a spustiť ťažké programy alebo dokonca hry, táto doba sa zníži na menej ako 3 hodín.
Model Dell má 3 bunka a 51 Wh, ale rozdiel v testoch nie je veľký. Prístroj dokáže vykonávať základné úlohy as riadeným jasom málo viac ako 6 hodín a 40 minút, V extrémnych prípadoch je prenosný počítač na maximálnom jasu a beží ťažké programy, toto trvanie klesne na menej ako 2 hodín.
Za povšimnutie stojí, že v prípade hier budete mať okrem výkonu batérie omnoho menšiu výdrž, budete mať časť svojho výkonu obmedzenú notebookom.
záver
Pokiaľ ide o prenosné počítače pre hráčov, je ťažké hovoriť o nákladoch a výhodách, pretože tieto zariadenia budú mať za svoju konfiguráciu najčastejšie veľmi vysokú cenu. Pokiaľ ide o hodnotu oboch, Dell model nakoniec prichádza do popredia, pretože má novší procesor (s veľmi malým rozdielom vo výkone), lepšiu grafickú kartu a rýchlejšie SSD.
Pretože model Acer má k dispozícii viac pamäte RAM, je jednoduché aktualizovať pamäť na počítači Dell G3, takže ak má užívateľ pocit, že 8 GB to nestačí, môžete nainštalovať ďalšiu pamäťovú kartu bez väčších problémov.
Oba notebooky majú vynikajúcu konfiguráciu a nemali by byť problémom vo väčšine súčasných aplikácií a hier, pokiaľ viete, ako ich používať rozumne. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody, takže časť rozhodnutia zvoliť si bude závisieť od vašich konkrétnych potrieb.
Vzhľadom na cenu týchto dvoch zariadení Dell G3 je najlepšou voľbou podľa nášho výberu dnes. S mierne nižším procesorom, ale novším a vyššou grafickou kartou, získate trochu viac herného výkonu.
Ak sa vám tieto notebooky stále nepáčia, môžete sa na tento zoznam pozerať s niektorými z dnešných najlepších herných modelov prenosných počítačov, od základných zariadení po skutočné počítače!
Páčilo sa vám naše porovnanie? Nechajte tu v komentároch, ktorý model ste našli najlepšie! Nezabudnite podiel so svojím priateľom, ktorý tiež hľadá dobrý herný notebook.