Profily Google TV môžu ukončiť vaše zmätené odporúčania

Google TV pridáva používateľské profily a jednoduchšie ovládanie pomocou nového virtuálneho diaľkového ovládača v snahe lepšie zefektívniť obývačku. Funkcia profilov umožní viacerým ľuďom nastaviť si vlastné účty na set-top boxe, streameri alebo TV s podporou Google TV, spolu s ich vlastným účtom Google.

Výsledkom budú presnejšie prispôsobené televízne a filmové odporúčania, ktoré by sa, povedzme, vaše deti rozhodli pozerať Zmrazené šesťkrát, chrbtom k sebe. Práve teraz sú zhromaždené sledovacie návyky každého, kto používa rovnaké zariadenie Google TV, ale týmto spôsobom budete môcť mať napríklad samostatný detský účet ako dospelí.

Konkrétne detské profily medzitým podporujú veci, ako je kontrola obsahu. Rodičia tak môžu zabezpečiť, aby sledované relácie boli primerané veku.

Nová podpora profilov tiež ponechá zoznam sledovaných videí oddelený, čo zjednoduší sledovanie toho, čo konkrétne chcete sledovať. Nakoniec, Google Assistant bude tiež viac prispôsobený, takže ak sa napríklad spýtate na podrobnosti o svojom nadchádzajúcom kalendári, získate podrobnosti zo svojho vlastného účtu.

Stiahnuté aplikácie a prihlasovacie údaje aplikácií budú podporované vo všetkých profiloch, hovorí Google, aby ste ich nemuseli zakaždým zadávať.

Pokiaľ ide o nečinnosť televízora, je tu nová aktualizácia okolitého režimu, ktorá zobrazuje viac prispôsobené informácie. To zahŕňa karty s počasím, skóre hier, odporúčania pre hudbu, relácie, filmy a podcasty, s ktorými je možné pracovať. Ak medzitým zostane nečinný dlhšie, spustí sa úplný ambientný režim a zobrazia sa fotografie alebo upravené umelecké diela ako teraz.

Okrem toho spoločnosť Google pridáva Philo do podpory živého televízneho vysielania YouTube TV a SLING TV. To za predpokladu, že ste v USA. Profily budú dostupné globálne, zatiaľ čo karty s ambientným režimom budú spočiatku dostupné iba v USA. Všetky sa čoskoro začnú zavádzať na Chromecast s Google TV spolu s modelmi Google TV od Sony a TCL, hovorí spoločnosť.

Nové virtuálne diaľkové ovládanie pre zariadenia Google TV a Android TV medzitým čoskoro dorazí do aplikácie Google Home. Bude podporovaná aj vo verziách aplikácií pre Android a iOS. Žiadny konkrétny dátum vydania od spoločnosti Google, okrem hovorcu spoločnosti, ktorý nám povedal, že „už čoskoro“.