Problémy s Huawei Honor 5x a ich riešenie

Huawei Honor 5X je úžasný lacný smartphone, ktorý prichádza s mnohými funkciami, ktorých cieľom je zapôsobiť. Rovnako ako akýkoľvek iný smartphone alebo elektronické zariadenie, ktoré bolo nedávno vydané, môže mať smartfón problémy.

Tento článok je o problémoch s Honor 5X a ich riešení, aby ste mali so svojim smartfónom relatívne jednoduchšiu cestu.

Najnovšie tipy, triky a hacky nájdete v našej špecializovanej sekcii pre triky pre Android.

Za danú cenu prináša Huawei Honor 5X mnoho neuveriteľných funkcií. Na telefóne Huawei som sa s telefónom zabavil a bol som prekvapený, že som na zadnej strane smartfónu našiel skvelý snímač odtlačkov prstov. Nie je to také rýchle ako na Huawei Mate 8 alebo Nexus 6P, ale robí svoju prácu skutočne dobre.

O smartfóne je hlásených veľmi málo problémov, pravdepodobne je to preto, že ide o nedávno vydané zariadenie a v niektorých regiónoch momentálne nie je k dispozícii.

Je to dobrá vec, pretože sa mi okrem niektorých bežných problémov nepodarilo nájsť v telefóne niečo vážne zlé. Takže bez ďalších rečí začnime diskutovať o problémoch s Honor 5X a ich riešení.

Problém 1 – Honor 5X sa prehrieva

Jeden z najčastejších problémov so smartfónom je, že sa stáva príjemným na dotyk po intenzívnom hraní videohier alebo streamovaní videa vo vysokom rozlíšení. Mnoho používateľov sa na to sťažovalo a tu je niekoľko riešení.

prehriatie

Riešenie:

1.

Pri hraní hier sa zahrieva veľa zariadení. Je to veľmi normálny proces a nemali by ste sa tak znepokojovať. Váš smartphone sa však nesmie príliš zahriať na dotyk.

2.

Môžete si vyskúšať hranie v krátkych časových intervaloch a smartphone nestresovať dlhší čas.

3.

Ak prevádzkujete hry, ktoré vyžadujú lepší hardvér, úprimne povedané, smartfón nemôže poskytovať vysoký výkon 3-D intenzívne tituly. Mali by ste poznať limity smartfónu; koniec koncov je to rozpočet.

4.

Skúste znížiť nastavenia grafiky v hre, zvyčajne veľa hier poskytuje dodatočnú grafickú možnosť, aby ich akékoľvek zariadenie mohlo hrať hladko.

5.

Ak streamujete videá z YouTube, skúste znížiť rozlíšenie videa, aby ste získali okamžité zvýšenie výkonu.

6.

Ak Huawei Honor 5X stále veľa zahrieva, možno budete musieť konzultovať certifikovaného predajcu Huawei. Na váš smartphone by mala mať spoločnosť záruku a bude vás môcť lepšie previesť celým procesom.

Problém 2 – Existuje veľa bloatwaru

Huawei sa podarilo ovládať ich túžby úplne naplniť smartphone vlastnými aplikáciami a softvérom. Stále je ich však okolo 800 MB bloatwaru na smartfóne. Tu je to, čo môžete urobiť, aby ste to vyriešili.

bloatware

Riešenie:

1.

Našťastie si spoločnosť Huawei uvedomuje, že málo ľudí ocení aplikácie, ktoré si nainštalovali do svojho smartfónu, a preto obmedzili používanie bloatwaru na minimum. Väčšinu aplikácií, ktoré sú súčasťou smartfónu, však môžete jednoducho odinštalovať.

2.

Ak to chcete urobiť, jednoducho zamierte na Nastavenia> Správca aplikácií a odinštalujte nepotrebné aplikácie.

3.

Ak nemôžete nainštalovať niektoré systémové aplikácie, budete musieť buď rootovať svoj smartphone, alebo ich jednoducho vydržať. Na nekoreňovanom smartfóne toho veľa urobiť nemôžeme.

Problém 3 – Predná kamera má zlú kvalitu

Aj keď je predná kamera smartfónu dostatočne úctyhodná, jeho výkon a situácie pri slabom osvetlení sú sotva uspokojivé. Aj keď nemôžete vyvrátiť hardvérové ​​obmedzenia, stále môžete postupovať podľa niekoľkých krokov, aby ste získali čo najlepší obraz.

predná kamera

Riešenie:

1.

V prvom rade sa presvedčte, či máte v oblasti, s ktorou robíte fotografiu spredu, dostatočné osvetlenie. Áno, to znamená, že sa musíte postaviť na určité svetlo, aby ste urobili dobrú fotografiu.

2.

Fotoaparát pre smartfóny má menšiu clonu, takže k senzoru prechádza veľmi málo svetla. To znamená, že fotografovanie pri slabom svetle bude problémom a bude mať za následok zrnité fotografie.

3.

Odporúčam tiež pozrieť sa na niektoré z najlepších aplikácií pre selfie fotoaparáty pre Android, aby ste získali lepšie fotografie.

Problém 4 – Slúchadlo znie roboticky

Niektorí používatelia uviedli, že reproduktor telefónneho slúchadla znie počas telefónnych hovorov roboticky a kovovo. Zdá sa, že ide o dávkový problém a je možné ho vyriešiť kontaktovaním spoločnosti Huawei.

Riešenie:

1.

Na telefonovanie môžete skúsiť použiť kvalitné handsfree. Chápem, že to nie je ideálna situácia, ale prinajmenšom hands free s ním poskytuje zvuk dobrej kvality.

2.

Počas hovoru môžete tiež stlačiť tlačidlo zvýšenia hlasitosti, aby bol zvuk hlasnejší. Ale tým budete druhú osobu iba počuť a ​​neodstráni to robotický tón v slúchadle.

Problém 5 – Zásuvka na SIM kartu sa nevysúva

Niektorí používatelia uviedli, že nedokázali vysunúť zásobník SIM zo svojho smartfónu. Dôvodov, prečo sa to deje, môže byť niekoľko.

Slot na SIM kartu

Riešenie:

1.

Uistite sa, že používate nástroj na zásobník SIM dodaný s Huawei Honor 5X. Je v tej istej škatuli, v ktorej bol smartphone dodaný, v závislosti od regiónu, môže byť v kartónovej obálke.

2.

Ak nemáte nástroj na vysunutie zásobníka SIM, môžete dokonca vysunúť zásobník z puzdra smartfónu pomocou kancelárskej spinky.

3.

Nepokúšajte sa podnos vypáčiť; inak ho natrvalo poškodíte. Jediný spôsob, ako ho vybrať, je vložiť nástroj do malého otvoru vedľa neho.

4.

Ak tácka stále nevychádza, budete musieť vziať svoj smartphone certifikovanému technikovi spoločnosti Huawei.

Problém 6 – Karta SD nebola zistená

Ak ste už do slotu vložili kartu SD a stále sa nedetekuje, môžete vyskúšať nasledujúce metódy a zistiť, či niečo funguje.

Slot na kartu SD

Riešenie:

1.

Najprv sa uistite, že máte funkčnú kartu SD. Môžete to urobiť vložením do iného inteligentného telefónu alebo pomocou čítačky kariet v počítači.

2.

Ak stále funguje na iných telefónoch, skúste ho naformátovať v počítači a potom ho vložte do zariadenia Huawei Honor 5X.

3.

Ak sa stále nedetekuje, skúste použiť inú kartu microSD. V dnešnej dobe sú dosť lacné, takže to nebude taký veľký problém.

4.

Napriek tomu, že karta nie je v smartfóne detekovaná, v slote pre kartu microSD na zariadení Huawei Honor 5X môže byť niečo v poriadku. Budete sa musieť pozrieť na to do servisu.

Záver

Toto bolo niekoľko nahlásených problémov s Huawei Honor 5X. Dúfajme, že v dohľadnej dobe sa na povrch nedostanú ďalšie a zariadenie vám bude veľmi dobre slúžiť.

Ak máte akékoľvek otázky alebo problémy týkajúce sa smartfónu, neváhajte sa nás opýtať v nižšie uvedených komentároch.

Odporúčaný kredit obrázku