Problémy a riešenia Huawei P8 Lite: Tipy na riešenie problémov

Keďže je Android Lollipop taký pekný, má aj svoj veľký podiel na problémoch. To isté platí, keď sa aktualizuje telefón Huawei P8 lite 5.0 zhodiť svoju čokoládovú škrupinu. Našťastie problémy s Huawei P8 lite majú rýchle opravy a bezbolestné riešenia. Spomeniem najväčšie problémy, ktoré má P8 lite, ale pre tie menšie mám ďalšie riešenia.

Väčšinu problémov s P8 lite môžete opraviť pomocou:

Vykonanie mäkkého resetu Vykonanie tvrdého resetu Vymazanie oddielu vyrovnávacej pamäte Zapnutie a vypnutie zariadenia Zavádzanie do núdzového režimu

Všetky tieto položky nemusíte robiť v poriadku, ale v prípade problému, ktorý tu nevidíte, poskytnem ku každému vysvetlenie.

1. Mäkké resetovanie P8 lite

Jedným z prvých nástrojov na riešenie problémov vo vašom arzenáli je mäkký reset. Vo väčšine verzií systému Android stačí na mäkký reset:

Stlačte a podržte tlačidlo Moc tlačidlo a Znížiť hlasitosť
Tieto podržte desať sekúnd.

To je všetko, a potom by sa váš telefón mal resetovať. Tento postup sa odporúča každé tri až štyri dni, nielen vtedy, keď máte problém.

2. Tvrdé resetovanie P8 lite

Tvrdý reset je to, čo znie, intenzívnejšia verzia mäkkého resetu. Ťažké reset vymaže všetky vaše používateľské údaje. Existuje niekoľko spôsobov, ako tvrdo resetovať telefón s Androidom. Pred vykonaním tvrdého resetu, inak známeho ako a Obnovenie výrobných nastavení, zálohujte všetky svoje údaje, pretože sa nedajú získať späť.

Tvrdý reset by nemal byť vašou prvou možnosťou, ale je to spoľahlivý spôsob, ako vyriešiť všetky problémy so softvérom.

3. Vymazanie oddielu vyrovnávacej pamäte P8 lite

Našťastie vymazanie medzipamäte P8 lite nie je o nič ťažšie ako na akomkoľvek inom telefóne s Androidom.

4. Zavedenie P8 lite do núdzového režimu

Zavedenie telefónu do núdzového režimu je jednoduchý spôsob, ako zistiť, či vám problém spôsobuje softvérový problém. Ak máte chybu softvéru, v núdzovom režime sa najčastejšie nezobrazí. Existujú dva jednoduché spôsoby, ako uviesť telefón do núdzového režimu, nezabudnite ho však vypnúť, keď skončíte.

Teraz, keď som prešiel všetkými rýchlymi opravami, prejdeme k najväčším problémom P8 lite.

5. Nepresné GPS

U niektorých používateľov môže byť GPS na Huawei P8 lite nepresné pri meraní vzdialenosti a dokonca aj správnych smeroch.

p8-gps

Bez svojho telefónu, ktorý by ma sprevádzal, by som bol neustále stratený, takže toto je problém, ktorý je potrebné okamžite vyriešiť, ak ste si všimli, že váš GPS funguje zvláštne.

Ako to opraviť:

Existuje niekoľko spôsobov, ako opraviť desynchronizáciu GPS alebo nepresnosti GPS. Môžeš:

Vo vašom Batéria alebo Energia nastavenia, uistite sa, že sú vaše nastavenia predvolené Normálne. Skúste prepnúť do režimu v lietadle pre najmenej päť minút, a potom skúste znova GPS. Zatvoriť z iné aplikácie počas používania GPS. Vykonajte buď a mäkký reset, tvrdý reset alebo a vymazanie medzipamäte.

6. Spor o podporu OTG

Videl som niekoľko komentárov k tomu, že podpora OTG (USB On the Go) nefunguje na zariadení Huawei P8 lite, a pýta sa, ako to opraviť. Bohužiaľ, pre túto situáciu neexistuje žiadna oprava, pretože P8 lite túto funkciu natívne nepodporuje.

Ak hľadáte možnosti úložiska na Huawei P8 lite, budete sa musieť držať kariet micro SD.

7. Nepresná klávesnica

Nič ma frustruje rýchlejšie ako nefunkčná klávesnica, najmä keď som takmer hotový s písaním správy. Niektorí používatelia P8 lite majú skúsenosti s registráciou klávesnice dvojitým klepnutím na jedno klepnutie a so stlačením nesprávnych kláves.

klávesnica p8

Ako to opraviť:

Neexistuje jeden spoľahlivý spôsob (okrem mäkkých/tvrdých resetov) na vyriešenie tohto problému, ale môžete:

Zmeňte svoju aktuálnu klávesnicu na inú.

V nastaveniach klávesnice deaktivovať vibrácie a vyskakovacie okná.

Nakoniec vyskúšajte a mäkký reset, a ak to nefunguje, a tvrdý reštart.

8. Odmietnutý prístup k sieti Wi-Fi

Jedna vec je odmietnuť prístup k verejnej sieti Wi-Fi, ale čo vaša sieť doma? Nie je to len problém P8 lite, ale potenciálne všetkých telefónov s Androidom.

Nie je nič dôležitejšie ako nechať telefón pripojený, takže ide o problém, ktorý si vyžaduje rýchlu opravu.

Ako to opraviť:

Ak chcete opraviť svoj prístup k Wi-Fi, môžete:

Najprv vyskúšajte a mäkký reset pred čímkoľvek iným.

Odstráňte nastavenia pripojenia zo zariadenia a potom ich znova pripojte.

Pred ďalším pripojením presuňte telefón bližšie k smerovaču Wi-Fi.

Ak sú povolené funkcie NFC, deaktivovať ich, a skúste sa pripojiť znova.

V krajnom prípade môžete vykonať a tvrdý reštart.

9. Domov Huawei nereaguje

Ak ste narazili na všeobecné oneskorenie so svojim P8 lite a dostali ste správu „Domovská stránka Huawei nereaguje. Chcete to zavrieť? “ Našťastie (alebo bohužiaľ) nie ste sami.

Ako to opraviť:

Nie som si istý, čo spôsobuje tento problém (okrem možnej softvérovej chyby), ani nemám presný spôsob, ako ho vyriešiť. Všetko, čo môžeš urobiť Postupujte podľa vyššie uvedených metód na začiatku článku, až kým nezmizne oneskorenie a zodpovedajúca správa.

10. Nemôžem vstúpiť do režimu aktualizácie softvéru

Aktualizácia Huawei P8 sa dôrazne odporúča. Nielenže vyrieši niektoré problémy v tomto zozname, ale zabráni výskytu viacerých z nich. Navrhované pokyny na vstup do režimu aktualizácie softvéru sú však nesprávne.

Ako to opraviť:

Ak chcete vstúpiť do režimu aktualizácie softvéru, držať dole the moc, zvýšiť hlasitosťa znížiť hlasitosť tlačidlá súčasne súčasne pre najmenej desať sekúnd.

11. Záznam obrazovky nefunguje

Nahrávanie obrazovky nie je nevyhnutné, ale je výhodou, že si všetci používatelia systému Android zaslúžia, aby fungoval tak, ako je inzerované.

obrazovka p8

Ak vaše funkcie nahrávania nefungujú, existuje niekoľko krokov, ktoré môžete vykonať na opravu.

Ako to opraviť:

Okrem bežných metód existuje iba jedna oprava tohto problému. Budete musieť prepnúť metódy nahrávania na AZ Screen Recorder alebo Shou. Ak ani jedna z týchto aplikácií nefunguje, bude jedinou možnosťou buď mäkký alebo tvrdý reset.

12. Číslo IMEI mizne

Zmiznutie čísla IMEI nie je bežný problém, ale je to dôležité číslo, ktoré je potrebné rýchlo vyriešiť. Normálne sa to nestane, keď je v vašom P8 lite najnovší firmvér.

IMIE

Ako to opraviť:

Ak chcete tento problém vyriešiť, budete musieť vymazať všetky údaje používateľa a nainštalujte si najnovšiu dostupnú aktualizáciu firmvéru. Žiaľ, neviem o iných legitímnych spôsoboch vrátenia čísla IMEI.

Pred vymazaním sa uistite, že ste zálohovali všetky svoje používateľské údaje.

Záver

Našťastie nie je veľa konkrétnych problémov s Huawei P8 lite. Niekoľko problémov, ktoré má telefón, je viac ako problémových, ale dá sa našťastie opraviť maximálne za niekoľko minút. Každý problém má riešenie, bez ohľadu na to, ako je zložitý.

Ak chcete vidieť pozitívnu stránku Huawei P8 lite, prečítajte si niekoľko tipov a trikov aby ste sa dozvedeli viac o svojom telefóne.

Odporúčaný kredit obrázku