Prispôsobenie smartphonu deťom

Prispôsobenie smartphonu deťom 1
Rovnako ako väčšina rodičov tam, pravdepodobne viete, ako veľmi si deti páčia po telefóne, aby sledovali videá, robili menej než umelé obrázky, náhodne volali ľudí do svojich kontaktov alebo vás všeobecne pobláznili. Ale pravdepodobne k vašej úľave, telefón funguje ako rýchly a ľahký spôsob, ako udržať deti obsadené pár minút tu alebo tam, zatiaľ čo robíte iné veci. Koniec koncov, nechcú vám pomôcť s domácimi úlohami, takže to môžete urobiť, keď hrajú na telefóne.

Ako už bolo povedané, existuje veľa ďalších zážitkov, ktoré by si vaše dieťa mohlo užívať na vašom smartfóne alebo tablete, za predpokladu, že budete mať čas na jeho správne nastavenie. Nasleduje niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vylepšiť smartfón pre deti bez straty mysle.

Sprievodca nastavením

Funkcia pomocného programu so sprievodcom je ukončená na každom smartfóne, či už používate systém Android alebo iPhone. Môžete nastaviť limity na zablokovanie prístupu k potenciálne invazívnym aplikáciám v telefóne, ako je Siri. Zabraňuje tiež inštalácii alebo odstráneniu aplikácií. Táto funkcia dokonca zabráni vašim deťom zmeniť limit hlasitosti na zariadení. Umožňuje vám ukladať vekové obmedzenia na hudbu, filmy a ďalší obsah. Tieto ovládacie prvky môžu byť navyše použité na filtrovanie webových stránok, ktoré pomáhajú blokovať obsah pre dospelých – to všetko je užitočné pre všetkých úzkostlivých rodičov, ktorí sa obávajú druhov škodlivých webových stránok, ku ktorým majú mladí ľudia jednoduchý prístup.

Prispôsobenie smartphonu deťom 2

Odkaz na rodinu Google

Vyhľadajte verzie aplikácií pre deti

Populárne aplikácie ako YouTube majú verziu pre deti, ktorá ponúka obsah vhodný pre deti a slúži ako užitočná alternatíva k iným škodlivým veciam, na ktoré by sa deti mohli v normálnej verzii ľahko naraziť. Skontrolujte všetky populárne aplikácie vrátane obľúbených televíznych kanálov vášho dieťaťa, pretože majú aj zábavné hry a videá, ktoré je možné do telefónu nainštalovať bez toho, aby predstavovali riziká.

Prispôsobenie smartphonu deťom 3

Zabráňte syndrómu rozbitých obrazoviek

Každý majiteľ smartfónu zápasí s bolesťou, ak jeho dieťa spadne z telefónu. Rozbitá obrazovka nie je to, čo niekto chce, ale spôsobuje to rozbitie obrazovky. A čo je horšie, môže spadnúť do drezu! Preč sú dni, kedy by ste mohli „urobiť“, pretože akonáhle sa táto obrazovka otvorí, ste takmer v poriadku. Našťastie väčšina sa môže opraviť za predpokladu, že nájdete dobrého technika. Naši priatelia z Nerds on Call Computer Repair môžu pomôcť oživiť váš telefón ASAP. Hej, možno zistíš, že si to zlomil! V každom prípade to možno napraviť.

Prispôsobenie smartphonu deťom 4

Lehoty

Aj keď smartphone poskytuje uvítacie rozptýlenie, chceli by ste sa ubezpečiť, že vaše dieťa nestráca nezdravé množstvo času online. Existujú rôzne aplikácie – alebo nastavenia, v závislosti od typu telefónu, ktorý máte – ktoré vám umožňujú vytvoriť časový limit na denné použitie. Skontrolujte aj nastavenia „prestojov“, aby telefón pri spánku spal. Tieto funkcie sa nachádzajú v tlačidle „Možnosti“ v ľavom dolnom rohu obrazovky so sprievodcom na zariadení iPhone alebo v nastavení „Google for Families“ na systéme Android. V systéme Android vyberte svoje dieťa, kliknite na kartu „Dnešná aktivita“ a klepnite na „Nastaviť limity“.

Prispôsobenie smartphonu deťom 5

Rozptyľovať vaše deti správnym spôsobom

Keď si mladí tiahnu za tričko, náročné na vašu pozornosť vo všetkých hodinách dňa môžu byť vyčerpávajúce. Našťastie existuje mnoho spôsobov, ako ich technológia dokáže rozptýliť. Mali by ste však podniknúť ďalšie preventívne opatrenia, aby ste zaistili bezpečnosť vášho dieťaťa aj vášho prístroja.

Ak máte ďalšie tipy, zakričte v komentároch!