Prispôsobenie Google Pixel

Google Pixel bol jedným z najlepších telefónov roku 2016 a stále si drží svoju silu aj po niekoľkých mesiacoch, čo boli mimo prevádzky. Bol to tiež prvý smartphone, ktorý spoločnosť Google vyrobila bez partnera, čo znamená, že v tomto zariadení získate ten najčistejší zážitok z Androidu. Prispôsobenie pixelu Google podľa vlastného vkusu je nevyhnutné, pretože bežné aplikácie a skúsenosti sú veľmi obmedzené a čisto Android. To je zrejmé najmä vtedy, keď prejdete od iného výrobcu, ako je Samsung, k čistému zariadeniu s Androidom. Neexistuje žiadny bloatware, neexistujú žiadne ďalšie aplikácie od výrobcu smartfónov a všetko beží oveľa plynulejšie.

Google Pixel je skvelý smartphone, ale vyžaduje si určité prispôsobenie, aby skutočne svietil. Je ako dobre urobené oddelenie, ktoré potrebuje iba zariadenie podľa vášho vkusu. To je krása Androidu, môžete si robiť, čo chcete a na zariadení s Androidom to platí dvojnásobne. Tento článok je o blingu a množstve prispôsobení a prispôsobenia, ktoré môžete na zariadení s Androidom ľahko využiť. Hneď sa do toho pustíme.

1. Zmeňte tapetu

Prispôsobenie Google Pixel 2

Jeden z najjednoduchších pohybov, ktoré môžete urobiť na prispôsobenie vzhľadu svojho smartfónu, je zmena tapety. Dobrá tapeta má schopnosť skutočne zmeniť vzhľad a dojem vášho smartfónu. Našťastie sú tapety Google skvelým spôsobom, ako začať s pixelom Google. Jednoducho dlho stlačte na domovskej obrazovke a vyberte možnosť tapety. Môžete tu vyskúšať rôzne živé tapety alebo sa dokonca rozhodnúť pre 24-hodinovú zmenu statických tapiet. Nový pixel Google predstavil pomaly sa meniaci výber tapiet, ktoré sa buď menia podľa úrovne batérie, alebo dokonca zobrazujú aktuálne cloudové podmienky na základe vašej polohy GPS. Celkovo je to skvelý spôsob, ako zmeniť vzhľad svojho smartfónu v niekoľkých krokoch.

2. Povoliť nahrávanie v rozlíšení 4K

Prispôsobenie Google Pixel 3

Google Pixel je dodávaný s veľmi výkonným hlavným fotoaparátom a dokáže snímať veľmi slušne vyzerajúce fotografie. Mne osobne je tento fotoaparát na rovnakej úrovni ako nájdený a Galaxy vlajkové lode aj iPhone. Pokiaľ ide o nahrávanie videí, fotoaparát je schopný zaznamenávať videá v rozlíšení 4K ultra HD. Budete však musieť aktivovať možnosti v nastaveniach aplikácie fotoaparátu. Ak to chcete urobiť, vyberte Nastavenia> Rozlíšenie videa zadnej kamery> UHD 4K a ste pripravení nahrávať ultra ostré videá.

3. Získajte Fotky Google

Prispôsobenie Google Pixel 4

Keď už hovoríme o videách v rozlíšení 4K, zaberajú veľa miesta vo vašom obmedzenom úložisku. Našťastie Google poskytuje všetkým používateľom pixelov Google bezplatné cloudové úložisko. Stačí si stiahnuť aplikáciu Fotky Google a nastaviť ju na zálohovanie fotografií a videí v cloude. Najlepšia vec pri používaní fotografií Google na serveri Google Pixel je, že budete môcť nielen získať neobmedzené úložisko pre všetky svoje videá a fotografie, ale tiež ich môžete odovzdať v pôvodnej kvalite. To znamená, že budete zálohovať fotografie v pôvodnom rozlíšení; skutočné zábery 4K, ktoré ste nasnímali zo svojho smartfónu. Myslím si, že je to veľmi výhodná ponuka a mal by ju využiť každý používateľ pixelov Google.

4. Použite čítačku odtlačkov prstov

Prispôsobenie Google Pixel 5

Táto časť nie je o nastavení čítačky odtlačkov prstov, teraz ste si ju už nastavili sami a používate ju na zabezpečenie zariadenia bez toho, aby ste museli čokoľvek písať. Ide o používanie snímača odtlačkov prstov, keď je váš smartphone už odomknutý. Snímač odtlačkov prstov umiestnený na zadnej strane smartfónu môžete použiť ako touchpad na štýlové stiahnutie ponuky upozornení na ľubovoľnej obrazovke. Táto funkcia je z nejakého dôvodu predvolene vypnutá, ale rovnako jednoducho ju môžete znova zapnúť. Zamierte do Nastavenia> Pohyby> Povoliť posúvanie upozornení. Spočiatku sa budete pri tomto geste cítiť trochu trápne, ale po chvíli vám to príde prirodzené a budete aj v pohode vyzerať.

5. Povoliť pohyby

Prispôsobenie Google Pixel 6

Pokiaľ ide o štýlové pohyby, pixel Google je skutočne na úrovni. V Pohyby sekcii nájdete aj skratku, ktorá spustí aplikáciu fotoaparátu dvojitým klepnutím na vypínač. V tejto ponuke to môžete ľahko povoliť. K dispozícii je ďalšie dobré gesto, ktoré vám umožní rýchlo prepínať medzi predným a zadným fotoaparátom jednoduchým dvojitým otočením smartfónu v ruke. Správne, teraz môžete fyzicky potriasť smartfónom, aby ste mohli prepínať medzi kamerami, a je to veľmi užitočná funkcia, ak sa chcete ponáhľať.

6. Odhlásiť sa Google Assistant

Prispôsobenie Google Pixel 7

Jedným z najväčších predajných miest smartfónov Google Pixel bolo zahrnutie Google Assistant. Google s týmto asistentom skutočne zintenzívnil svoju hru AI a skutočne ukazuje, ako dobre je optimalizovaný pre pixel Google. Aj keď môžete ľahko spustiť súbor Google Assistant dlhým stlačením tlačidla domov je oveľa chladnejšie „volať“ Google Assistant kedykoľvek chceš. Ak chcete aktivovať hlasovú aktiváciu, vyvolajte súbor Google Assistant, 3 zvislé bodky umiestnené vpravo hore, vyberte nastavenie a jednoducho zmeňte veci, ktoré chcete. Na aktiváciu môžete dokonca zaregistrovať svoj hlas Google Assistant jednoducho povedzte „v poriadku Google“.

7. Zmeňte veľkosť používateľského rozhrania

Prispôsobenie Google Pixel 8

Je používateľské rozhranie pre vás príliš veľké alebo príliš malé na to, aby ste ho mohli dokonca čítať? V nastaveniach displeja to môžete ľahko zmeniť. Zamierte do Nastavenia> Displej a vyberte možnosť veľkosti displeja. Odtiaľ môžete jednoducho posúvať posúvač, kým ikony nebudú mať dokonalú veľkosť podľa vášho vkusu.

Ďalšia skvelá možnosť je tu predvolene skrytá. Potiahnutím prstom nadol spustíte oznamovací panel nadol, dlho stlačte tlačidlo ozubeného kolieska umiestnené v pravom hornom rohu obrazovky. Po výraznom dlhom stlačení sa v ponuke nastavení odomkne možnosť System UI Tuner. Je toho veľa, čo je potrebné vyladiť, a odporúčam vám skontrolovať všetky dostupné možnosti.

8. Nočné svetlo

Prispôsobenie Google Pixel 9

Modré svetlo vyžarované z vášho smartfónu môže váš mozog oklamať, aby si myslel, že je stále deň a vonku je vlastne noc. Nechcete, aby sa vám to stalo, pretože budete mať problém zaspať potom, čo svoje oči vystavíte tomu drsnému modrému svetlu. Našťastie existuje skvelá možnosť zapnúť nočné svetlo, ktoré dodá vašej obrazovke žltkastý tón. Vďaka tomu sa vaše oči môžu trochu uvoľniť. Ísť do Nastavenia> Displej> Nočné svetlo zapnúť možnosť.

9. Zmeňte klávesnicu

Prispôsobenie Google Pixel 10

Predvolená klávesnica, ktorá je dodávaná s pixelom Google, je veľmi schopná a možno ju budete chcieť posunúť prstom, aby ste získali trochu chute. Všetko, čo musíte urobiť, je jednoducho zamieriť do obchodu Google Play a stiahnuť si do svojho telefónu klávesnicu tretej strany. Keďže ide o platformu Android, všetko je možné prispôsobiť a zmena klávesnice je jednou z prvých vecí, ktoré môžete vykonávať bez problémov. Ak potrebujete odporúčania, pozrite sa na náš zoznam najlepších klávesníc pre Android a získajte inšpiráciu.

10. Získajte vlastný spúšťač

Prispôsobenie Google Pixel 11

Google určite vylepšil spúšťač akcií na svojom smartfóne Google Pixel, ale stále mu chýbajú niektoré dôležité funkcie, ktoré sú už roky k dispozícii na iných spúšťačoch tretích strán. Pozrite sa na náš najlepší zoznam spúšťačov pre Android a zaobstarajte si vlastný spúšťač. Vlastný spúšťač vám umožňuje zmeniť takmer každý aspekt používateľského rozhrania vo vašom smartfóne a je to skvelý spôsob, ako úplne prepracovať jeho vzhľad.

Záver

Toto bolo niekoľko tipov a trikov na prispôsobenie smartfónu Google Pixel, na tomto vlajkovom zariadení Google je k dispozícii veľa možností a sme radi, že sú v predvolenom nastavení povolené mnohé možnosti prispôsobenia. Dúfam, že si budete môcť prispôsobiť svoj smartphone podľa svojich predstáv a skutočne si užijete zážitok z Androidu, ktorý toto skvelé zariadenie ponúka.

Povedzte nám, aké sú vaše skúsenosti s prvým vlajkovým telefónom spoločnosti Google doteraz v nižšie uvedených komentároch, radi si o ňom vypočujeme vaše príbehy.

Kredity za obrázok