Prichádzajú ďalšie funkcie Snapchat s podporou pixelov

Google často uvádza na trh telefóny Pixel s exkluzívnymi funkciami, ktoré nie sú dostupné pre iné telefóny s Androidom alebo dokonca pre niektoré z jeho starších telefónov Pixel. Väčšina z nich bola samozrejme vyvinutá samotnou spoločnosťou Google alebo zahŕňala aplikácie a služby spoločnosti Google. S Pixelom 6 a Pixel 6 Spoločnosť Google však uzavrela partnerstvo s gigantom sociálnych médií Snapchat pre množstvo exkluzívnych ponúk, počnúc schopnosťou rýchlo urobiť Snap priamo z uzamknutej obrazovky bez toho, aby ste sa museli najprv overovať, aby ste odomkli telefón.

Rôzni výrobcovia vyvinuli rôzne spôsoby, ako spustiť aplikáciu priamo z uzamknutej obrazovky, často stlačením konkrétneho tlačidla alebo kombinácie tlačidiel. Myšlienkou spoločnosti Google bolo použiť zadnú stranu svojho telefónu Pixel ako dotykovú dosku pre váš prst. Šikovne nazvaná „Quick Tap“ je funkcia na Pixeli 6 ktorý Snapchat s radosťou využíva.

Táto funkcia sa nazýva Quick Tap to Snap a umožní používateľom Snapchat prejsť priamo do režimu fotoaparátu aplikácie, keď používatelia dvakrát klepnú na Pixel. 6je späť. Odtiaľ môžu používatelia okamžite vytvárať snímky a dokonca sa hrať s Lenses bez toho, aby museli najprv prejsť procesom odomknutia telefónu. Samozrejme, ak chcete získať prístup k zvyšku aplikácie, musíte najskôr odomknúť telefón.

Partnerstvo medzi Google a Snapchat sa tým však nekončí. Snap ponúka ďalšie funkcie, ktoré prídu, vrátane exkluzívnych AR Lenses, živého prekladu vo fotoaparáte a chate Snapchat a ďalších. Snapchat je tiež prvou aplikáciou tretej strany, ktorá využíva Pixel 6 plné širokouhlé zorné pole prednej kamery.

Je určite zaujímavé, že Google by sa rozhodol spojiť so Snapchatom najmä pre Pixel 6. Technologický gigant sa určite snaží presadiť prispôsobenie a personalizáciu ako vrchol svojej vlajkovej lode do roku 2021, témy, ktoré by oslovili rovnakú demografickú skupinu, na ktorú sa zameriava Snapchat. Funkcia Quick Tap to Snap však nemusí byť exkluzívnou pre Pixel navždy, ale aspoň zatiaľ sa snaží, aby telefón znel viac v kontakte s mladšími spotrebiteľmi.