Pribl├ş┼żen├şm ochr├ínite V┼áETKY hovory pred hackermi ┼íifrovan├şm spr├ív rovnako ako WhatsApp

POPUL├üRNA aplik├ícia videochatu Zoom pon├║ka bezplatn├Żm a platiacim pou┼ż├şvate─żom ┼íifrovanie typu end-to-end, ktor├ę ich ochr├íni pred kybernetick├Żmi podvodn├şkmi.

Bezpe─Źnostn├í funkcia, ktor├í je k dispoz├şcii aj v aplik├íci├ích, ako je WhatsApp, pokr├Żva videohovory a v j├║li sa sp├║┼í┼ąa ako sk├║┼íobn├í verzia.

Spolo─Źnos┼ą uviedla, ┼że pom├íha predch├ídza┼ą zneu┼ż├şvaniu, t├║to funkciu spr├şstupn├ş iba pou┼ż├şvate─żom, ktor├ş uved├║ overen├ę telef├│nne ─Ź├şslo.

Kalifornsk├í spolo─Źnos┼ą Zoom p├┤vodne pl├ínovala posilni┼ą ┼íifrovanie iba pre svojich platiacich klientov.

┼áifrovanie efekt├şvne skr├Żva hovory za riadkami k├│du, ktor├ę s├║ nerozl├║┼ítite─żn├ę pre kohoko─żvek in├ęho ako odosielate─ża a pr├şjemcu.

Zoom pril├íkal mili├│ny bezplatn├Żch a platiacich z├íkazn├şkov, preto┼że s├║─Źasn├í glob├ílna zdravotn├í kr├şza prin├║tila viac ─żud├ş pracova┼ą z domu, ─Źelila v┼íak kritike kv├┤li probl├ęmom s ochranou s├║kromia a zabezpe─Źenia.

Zoom sa dostal do oh┼ła aj kv├┤li tomu, ┼że nezverejnil, ┼że jeho slu┼żba nie je ├║plne ┼íifrovan├í typu end-to-end.

Taiwan a Nemecko obmedzili pou┼ż├şvanie Zoom, zatia─ż ─Źo SpaceX Elona Muska aplik├íciu z bezpe─Źnostn├Żch d├┤vodov zak├ízala. Spolo─Źnos┼ą taktie┼ż ─Źel├ş hromadnej ┼żalobe.

Spolo─Źnos┼ą najala b├Żval├ęho hlavn├ęho ochrancu na adrese Facebook Inc Alex Stamos v apr├şli, aby pomohla posilni┼ą jeho bezpe─Źnos┼ą a zaviedla nieko─żko ve─żk├Żch aktualiz├íci├ş.

Medzi probl├ęmy, ktor├ę uv├ídzaj├║ pou┼ż├şvatelia, patr├ş ÔÇ×zoombombingÔÇť, pri ktorom ─żudia, ktor├ş nie s├║ ─Źlenmi skupiny, zaplavia stretnutie Zoom s cie─żom zverejni┼ą obr├ízky alebo m├ęmy.

Aplik├ícia mala v minulosti probl├ęmy s ochranou osobn├Żch ├║dajov: Minul├Ż rok chyba zoomu (teraz opraven├í) umo┼ż┼łovala ─żu─Ćom zapn├║┼ą va┼íu webov├║ kameru na dia─żku.

A spr├íva spolo─Źnosti Motherboard v marci varovala, ┼że Zoom odosiela inform├ície o pou┼ż├şvate─żoch Facebook bez toho, aby to bolo uveden├ę v jej z├ísad├ích ochrany osobn├Żch ├║dajov.

Stalo sa to, aj ke─Ć pou┼ż├şvate─ż Zoom nemal a Facebook ├║─Źet, navrhla anal├Żza.

Telev├şzia CBS News odvtedy informovala, ┼że tento pr├şbeh bol in┼ípir├íciou pre hromadn├║ ┼żalobu na spolo─Źnos┼ą Zoom od falo┼ín├Żch pou┼ż├şvate─żov Kalifornie.

Kate Middleton a princ William chatuj├║ s pracovn├şkmi v oblasti du┼íevn├ęho zdravia v ┼ípeci├ílnom pribl├ş┼żen├ş

V ─Ćal┼í├şch spr├ívach si pozrite najlep┼íie aplik├ície na pr├ícu z domu.

Glob├ílna zdravotn├í kr├şza sp├┤sobila n├írast falo┼ín├Żch vide├ş YouTube.

A v├í┼í internet sa m├┤┼że v ─Źase uzamknutia spoma─żova┼ą.

Boj├şte sa o svoje s├║kromie online? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch!

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu