Priaznivci TikTok varovali pred bezpečnostnou chybou, ktorá odhalila aplikácie 10,5 miliardy používateľov hackerom

Viac ako miliarda používateľov TikTok bola vystavená hackerom z dôvodu veľkých chýb v softvéri aplikácie.

Experti na bezpečnosť uviedli, že zraniteľné miesta mohli zločincom umožniť prístup k súkromným adresám, e -mailom a dátumom narodenia ľudí.

Chyby boli teraz opravené potom, čo vedci z kybernetickej bezpečnostnej spoločnosti Check Point upozornili čínsku spoločnosť ByteDance, ktorá vlastní TikTok.

Spoločnosť Check Point uviedla, že spoločnosť ByteDance upozornila v novembri a do mesiaca bola nasadená aktualizácia, ktorá opravuje nedostatky.

Platforma na zdieľanie videa TikTok, ktorá je medzi mladými ľuďmi obľúbená, patrila medzi najsťahovanejšie aplikácie roku 2019.

Slabosť znamenala, že útočník mohol obetiam poslať falošnú textovú správu, ktorá vyzerala, akoby bola z TikTok.

Kliknutím na škodlivý odkaz obsiahnutý v správe by sa zlým hercom poskytol prístup k používateľskému účtu, čo by im umožnilo odstraňovať alebo nahrávať videá a tiež zverejňovať súkromné ​​alebo skryté videá, uviedol Check Point.

Tiež tvrdil, že hackeri môžu získať dôverné osobné informácie uložené na týchto účtoch, ako sú úplné mená používateľov, e -mailové adresy a narodeniny – hoci TikTok tvrdí, že neverí, že by bolo možné získať prístup k akýmkoľvek skutočným menám.

Luke Deshotels z bezpečnostného tímu TikTok povedal: „TikTok sa zaväzuje chrániť údaje používateľov.

„Rovnako ako mnoho organizácií povzbudzujeme zodpovedných výskumníkov v oblasti bezpečnosti, aby nám súkromne odhalili zraniteľnosti nultého dňa.

„Pred zverejnením spoločnosť Check Point súhlasila s tým, že všetky nahlásené problémy boli opravené v najnovšej verzii našej aplikácie.

„Dúfame, že toto úspešné uznesenie podporí budúcu spoluprácu s výskumníkmi v oblasti bezpečnosti.“

TikTok tvrdí, že kontrola záznamov zákazníckej podpory nepreukázala žiadne vzorce, ktoré by naznačovali, že došlo k útoku alebo porušeniu.

„Údaje sú všadeprítomné a náš najnovší výskum ukazuje, že najobľúbenejšie aplikácie sú stále ohrozené,“ vysvetľuje Oded Vanunu, vedúci výskumu zraniteľnosti produktu spoločnosti Check Point.

„Aplikácie sociálnych médií sú veľmi zamerané na zraniteľné miesta, pretože poskytujú dobrý zdroj osobných a súkromných údajov a ponúkajú veľký útočný povrch.

„Škodliví herci vynakladajú veľké množstvo peňazí a času na to, aby sa pokúsili preniknúť do týchto veľmi obľúbených aplikácií – napriek tomu väčšina používateľov predpokladá, že sú chránení aplikáciou, ktorú používajú.“

Video TikTok, ako osoba, ktorá robí bochník chleba s mastencom, detským olejom a Febreze, šokuje používateľov internetu

V ďalších novinkách, InstagramNový tmavý režim uľahčuje nočné posúvanie vašim očiam.

Facebook nedávno odhalil plán na zlúčenie Messenger s Instagram a WhatsApp.

A tu je návod, ako natrvalo odstrániť účet TikTok – a zbaviť sa všetkých videí, ktoré ste zverejnili.

Bojíte sa o svoju kybernetickú bezpečnosť? Dajte nám vedieť v komentároch!

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu