Preskúmanie štandardného editora obsahu WordPress

Ako blogger trávim veľa času s textovým editorom WordPress. Akékoľvek zlepšenie spôsobu zverejňovania príspevkov by preto mohlo mať zásadný vplyv na moju prácu. Takže si viete predstaviť, ako ma zaujalo MotoPress: modul pre drag and drop obsah editor, ktorý bol vyvinutý špeciálne ako náhrada za editor. Štandardné textové pole WordPress…

Priznajme si to: Nikdy som nemal problém so štandardným textovým editorom WordPress. Predtým, ako som sa dostal na MotoPress, som si nebol istý, čo mám očakávať: „Ak sa to nerozbije, tak to neurobím.“ opraviť to?

Chcel som však dôkladne a otvorene otestovať niektoré z hlavných čŕt (ktorých je veľa), aby sa umožnil objektívny prehľad doplnku. Ako som sa tam dostal:

Prvé dojmy

Po prvé, prístup do editora obsahu MotoPress je veľmi jednoduchý: po inštalácii a aktivácii doplnku jednoducho spustite textový editor WordPress ako obvykle a uvidíte nové tlačidlo priamo pod nadpisom príspevku. Jedným kliknutím sa otvorí rozhranie editora MotoPress.

Po spustení (poznámka: načítanie trvá niekoľko sekúnd) vyzerá užívateľské rozhranie úplne inak. Známy informačný panel WordPress vľavo zmizol, rovnako ako boxy a meta vpravo.

Namiesto toho MotoPress zobrazuje svoje vlastné tlačidlá naľavo. V strede je teraz viditeľný editor drag and drop (môžete si vybrať medzi svetlou alebo tmavou pokožkou). Jedinou vecou, ​​ktorú rozpozná, je navigačné menu WordPress v hornej časti obrazovky. Ak sa chcete vrátiť na predvolený informačný panel WordPress, stačí kliknúť na tlačidlo v hornom rohu.

Poznámka: Pre každého, kto si nie je istý novým dizajnom, vývojári opatrne vložili tlačidlo (hľadajte otáznik v kruhu vedľa veľkého modrého tlačidla „Odoslať“), ktoré vám otvorí sériu užitočných videí, ktoré vám pomôžu. štart. Existuje celkom deväť videí, ktoré obsahujú všetko, čo potrebujete vedieť o novom editovacom rozhraní.

Predvolený blogový príspevok

Pred testovaním skutočnej funkčnosti doplnku som sa rozhodol pozrieť sa na typický blogový príspevok založený na obsahu, aby som zistil, ako to funguje a ako by som ho viac osobne používal.

Editor MotoPress môže byť povolený pre príspevky, stránky a akékoľvek vlastné príspevky. Tieto nastavenia je možné ovládať výberom. Na tej istej konfiguračnej stránke môžete tiež zvoliť, ku ktorým skupinám používateľov chcete pristupovať (predvolené skupiny a skupiny používateľov).

Ak ste vy (ako ja) zvyknutí najmä na štandardný textový editor WordPress, bude asi chvíľu trvať, kým si na všetko zvyknete. Odporúča sa presunúť objekt do editora drag and drop alebo začať písať. Kliknutím na tlačidlo sa automaticky pridá objekt do editora WYSIWYG, ktorý nebol k dispozícii.

Potom som sa rozhodol vyskúšať niektoré nové možnosti formátovania. MotoPress zobrazuje nad vaším textom vhodné plávajúce pole formátovania, ktoré vám umožňuje formátovať tučné písmo, kurzívu alebo podčiarknutie a hrať sa s veľkosťami písma a pridaním odkazov. V tomto poli môžete tiež zvoliť svoj zdroj, to znamená. prepínať medzi normálnym písaním a pridávať značky hlavičky pre h1, h2 alebo h3.

Panel nástrojov pre možnosti formátu MotoPress

K dispozícii je tiež plávajúci bočný panel, kde môžete formátovať priestor okolo modulu pomocou rôznych predvolených polí. Ak chcete upraviť veľkosť modulu, môžete ho jednoducho potiahnuť a zaberať tak viac alebo menej miesta na obrazovke.

Po uložení vašej práce vloží MotoPress na svoj príspevok / stránku vlastný krátky kód, ktorý si potom môžete prezrieť (a dokonca pridať) v starom textovom editore WordPress. To je veľmi užitočné (ak sa však niekedy rozhodnete odinštalovať MotoPress, nezabudnite, že tento krátky kód už nebude fungovať).

Písanie blogového príspevku bolo neuveriteľne ľahké a určite som mal pocit, že pri formátovaní príspevku mám väčšiu kontrolu ako obvykle.

WYSIWYG Editor

Jednoduchým blogovým príspevkom som sa rozhodol preskúmať jeho možnosti …!

MotoPress objekty

Textový editor môže pridať viac ako 20, uvedených v šiestich hlavičkách:

  • nadpis – názov, odsek, text WordPress (v MotoPress môžete použiť textový editor WordPress), citácie, obsah členov
  • snímky – Posuvný obrázok
  • tlačidla – Tlačidlá, tlačidlá na zdieľanie na sociálnych sieťach, tlačidlá na sociálnych sieťach
  • video zvukové video –
  • Vlastný kód – Uverejňujte mriežky, karty, medzery, tabuľky, grafy, Mapy Google, harmonické a vložky
  • chovatelia – Tu sú zobrazené všetky podporované oblasti miniaplikácií

Toto je pôsobivá škála podporovaných modulov, ale najlepšou vecou pri používaní MotoPress je spôsob, ako môžete pretiahnuť modul v editore WYSIWYG, aby ste mali úplnú kontrolu nad rozložením stránky. Môžete si doslova rozbaliť svoj obsah, až kým ho nedostanete presne tam, kam chcete.

Pridanie ďalších modulov do editora však nie je najrýchlejšou úlohou: zakaždým, keď pridáte nový alebo zmeníte veľkosť alebo zmeníte veľkosť existujúceho modulu, trvá niekoľko sekúnd, než editor MotoPress načíta všetko na obrazovku. Toto je, samozrejme, veľmi nízka cena vzhľadom na to, aké ľahké je manipulovať s formátom a rozložením vášho obsahu.

Pridanie obrázka bolo tiež neuveriteľne ľahké: pretiahnutím modulu otvoríte knižnicu médií, kde môžete vybrať obrázok, ktorý chcete zobraziť. Môžete tiež zmeniť veľkosť obrázka jednoduchým potiahnutím za rohy.

Tiež som vyskúšal tlačidlo na vytvorenie tlačidla a bol ohromený: MotoPress uľahčuje pridanie tlačidla k vášmu obsahu. Môžete pridať cieľovú webovú adresu, zvoliť, či chcete odkaz otvoriť v novom okne, a dostanete rôzne možnosti štýlu. Tlačidlá tiež vyzerajú skvele, pretože všetko funguje rovnako ako v mnohých špecifických doplnkoch na generovanie tlačidiel.

Príklad tlačidla MotoPress

Môžete tiež použiť MotoPress na vloženie tlačidiel, ktoré môžete zdieľať na sociálnych médiách alebo na sledovanie sociálnych médií. MotoPress podporuje štyri sociálne siete: Facebook, Twitter, Google+ a Pinterest Symboly sú malé, ale elegantné. Môžete tiež použiť kruhové, štvorcové alebo okrúhle symboly.

Príklad tlačidiel na zdieľanie na sociálnych sieťach Motopress

Pravdepodobne môj najobľúbenejší osobný modul bol tento: v minulosti som pridal karusely obrázkov a nastavenie môže byť skutočný problém. S MotoPress som však našiel všetko neuveriteľne rýchle a intuitívne. Jednoducho pretiahnite posúvač na správne miesto, vyberte obrázky, ktoré chcete vložiť z knižnice médií, a voila! Môžete zmeniť veľkosť posúvača, ako aj zmeniť veľkosť obrázkov tak, aby sa neuveriteľne rýchlo a ľahko zmestili kdekoľvek na vašej stránke. Nakoniec si môžete vybrať medzi prechodmi a prechodmi snímok, čas medzi prechodmi a dokonca aj trvanie prechodov. Opäť som zistil, že funkcia švihnutia vyhovuje mnohým špecifickým doplnkom pre švihnutie.

Preskúmanie štandardného editora obsahu WordPress 1

Celkovo som bol veľkým fanúšikom toho, ako funguje editor WYSIWYG. Našiel som to intuitívne a zábavné! Môžete vytvoriť neobmedzený počet kombinácií modulov a je neuveriteľne ľahké meniť a presúvať moduly; Trvalo mi to dlhšie ako pár minút, kým som si to uvedomil.

rozsudok

Naozaj som si užil editor MotoPress a bol som ohromený množstvom podporovaných funkcií. V skutočnosti to môže nahradiť veľké množstvo existujúcich doplnkov, ktoré možno budete potrebovať v minulosti na rôzne úlohy, pretože MotoPress vám umožňuje integrovať celý rad funkcií, ako sú napríklad tlačidlá B., vysokokvalitné karusely, sociálne symboly, karty a ďalšie.

Z pohľadu bloggerov by som uvažoval o niektorých „luxusných“ moduloch. Okrem pridávania a umiestňovania obrázkov nemôžete používať mnoho ďalších modulov osobne. Ak však chcete robiť viac s WordPress, s. Napríklad na vytvorenie komplexného rozloženia stránok (najmä pre vstupné stránky) by mohlo byť riešením MotoPress!

A konečne, spolupracujeme s MotoPress, aby čitatelia WinningWP boli užitočnými 15% zľavou z kupónového kódu, ktorý ponúknuť!

Ak ste tak ešte neurobili, prečítajte si ho na oficiálnej stránke.

Používate MotoPress? Myšlienky?