Preskúmanie prvkov 2,0: zmena tváre webdizajnu

V tejto recenzii Elementoru sa pozrieme na tento popul├írny doplnok na vytv├íranie str├ínok a jeho posledn├ę vydanie. 2,0, ─îi u┼ż chcete prisp├┤sobi┼ą nieko─żko webov├Żch str├ínok alebo navrhn├║┼ą ├║plne nov├Ż web, nov├║ verziu Elementoru 2,0 M├í n├ístroje a funkcie, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu realizova┼ą va┼íu kreat├şvnu v├şziu.

─î├ştajte ─Ćalej, ak sa chcete dozvedie┼ą viac o tom, ─Źo pon├║ka Elementor, a z├şskajte hlbok├ę porozumenie najnov┼í├şch funkci├ş, ktor├ę spolo─Źnos┼ą Elementor pon├║ka 2,0, Zv├í┼żime aj v├Żhody inov├ície na program Elementor Pro a roz┼í├şren├ę funkcie, ktor├ę pon├║ka toto pr├ęmiov├ę roz┼í├şrenie. Za─Źnime …

Úvod do Elementoru

Elementor

Pre t├Żch z v├ís, ktor├ş nepou┼żili Elementor a vedia m├ílo o doplnku, za─Źneme stru─Źn├Żm ├║vodom k tomuto rie┼íeniu a zv├í┼żime, ─Źo pon├║ka.

Elementor je popul├írny doplnok na tvorbu str├ínok WordPress, ktor├Ż sa prekvapivo spustil iba pred menej ako dvoma rokmi. V tom ─Źase sa spolo─Źnos┼ą Elementor stala v├í┼żnym konkurentom vo svete doplnkov na vytv├íranie str├ínok. Poskytuje p├┤sobiv├Ż z├í┼żitok a rozsiahle funkcie, ─Źo vedie k neust├íle rast├║cej z├íkazn├şckej z├íkladni.

Elementor podporuje bezplatn├║ a pr├ęmiov├║ verziu doplnku. Elementor Pro je bezplatn├ę roz┼í├şrenie doplnkov a poskytuje pokro─Źil├ę n├ístroje na zlep┼íenie pracovn├ęho postupu a zv├Ż┼íenie po─Źtu konverzi├ş a predaja. Budeme diskutova┼ą o Pro verzii Elementoru nesk├┤r v ─Źl├ínku. Ale zatia─ż sa pozrime, ─Źo pon├║ka bezplatn├í verzia produktu ElementorÔÇŽ

Prvky elementu

Elementor obsahuje intuit├şvny editor drag and drop, ktor├Ż pou┼ż├şvate─żom umo┼ż┼łuje ─żahko navrhn├║┼ą alebo prisp├┤sobi┼ą ─żubovo─żn├║ str├ínku alebo typ vlastn├ęho pr├şspevku vo WordPress. A to v┼íetko bez toho, aby ste sa museli dotkn├║┼ą riadku k├│du. V┼íetky prisp├┤sobenia je mo┼żn├ę vykona┼ą na prednej strane v├í┼ího webu, aby ste videli rozlo┼żenie str├ínky v re├ílnom ─Źase.

Kni┼żnica ┼íabl├│n Elementor obsahuje viac ako 300 n├ídherne navrhnut├Żch ┼íabl├│n, z ktor├Żch je mo┼żn├ę vybera┼ą, vytvoren├Żch tak, aby vyhovovali ka┼żd├ęmu odvetviu a v├Żklenku. Po v├Żbere ┼íabl├│ny v├ím editor Elementor poskytuje rozsiahlu kontrolu nad ka┼żd├Żm detailom ┼ít├Żlu. ┼áabl├│ny a rozlo┼żenia str├ínok je mo┼żn├ę ulo┼żi┼ą a op├Ątovne pou┼żi┼ą a exportova┼ą na pou┼żitie na in├Żch webov├Żch str├ínkach.

Elementor tie┼ż poskytuje kompletn├Ż bal├şk widgetov zadarmo. Tieto widgety funguj├║ v r├ímci n├ístroja na tvorbu ┼żiv├Żch str├ínok a umo┼ż┼łuj├║ v├ím na str├ínky prida┼ą nekone─Źn├ę mo┼żnosti rozlo┼żenia. Toto s├║ len niektor├ę z miniaplik├íci├ş, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na svojich str├ínkach …

 • Gal├ęria obr├ízkov.
 • Obr├ízok koloto─Ź.
 • Google Mapy.
 • Tla─Źidl├í.
 • Video.

Miniaplik├ície a doplnky tret├şch str├ín m├┤┼żu by┼ą zabudovan├ę aj do n├ístroja na tvorbu str├ínok Elementor. Takto sa m├┤┼żete obklopi┼ą v┼íetk├Żmi va┼íimi ob─ż├║ben├Żmi dizajnov├Żmi prvkami.

Toto s├║ niektor├ę z ─Ćal┼í├şch hlavn├Żch funkci├ş, ktor├ę pon├║ka ElementorÔÇŽ

 • ├Üpln├ę prisp├┤sobenie dizajnu.
 • Pozadie videa.
 • Online vydanie.
 • Obr├ízok a gal├ęria Lightbox.
 • Viac ako 800 p├şsiem Google.
 • Dizajn vstupnej str├ínky.
 • Mobiln├í ed├şcia.
 • Priate─żsk├Ż v├Żvoj├ír.

Elementor tie┼ż prich├ídza s rozsiahlou podporou, vr├ítane videon├ívodov a podrobn├Żch ─Źl├ínkov. Tieto u─Źia krok za krokom, ako pomocou tohto doplnku vytv├íra┼ą ├║┼żasn├ę webov├ę str├ínky.

Tak┼że teraz vieme nie─Źo o prvku Elementor a niektor├Żch funkci├ích, ktor├ę obsahuje vo svojej bezplatnej z├íkladnej verzii. Pozrime sa na najnov┼íiu verziu Elementoru 2,0a zist├şme, ak├ę n├ístroje a funkcie boli pridan├ę do tohto u┼ż tak bohat├ęho doplnku.

Nov├ę vlastnosti spolo─Źnosti Elementor 2,0

Vo febru├íri za─Źal t├şm spolo─Źnosti Elementor spusti┼ą spolo─Źnos┼ą Elementor 2,0, S ka┼żd├Żm vydan├şm nov├Żch funkci├ş d├║faj├║, ┼że vyrie┼íia probl├ęmy, ktor├ę ─żudia, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ WordPress, pou┼ż├şvaj├║ pri ka┼żdodennom navrhovan├ş a prisp├┤sobovan├ş webov├Żch str├ínok. Ak├ę funkcie boli zaveden├ę a ako zlep┼í├ş z├í┼żitok z produktu Elementor?

Bloky elementov

Blocks

Jedna z prv├Żch funkci├ş, ktor├ę boli vydan├ę v slu┼żbe Elementor 2,0 to boli Elementor Blocks. T├íto ├║plne bezplatn├í funkcia poskytuje flexibiln├Ż sp├┤sob, ako r├Żchlo a efekt├şvne vytv├íra┼ą str├ínky.

Bloky s├║ v podstate preddefinovan├ę sekcie, ktor├ę spolu dok├í┼żu vytvori┼ą cel├ę str├ínky. Prech├ídzajte a filtrujte cez r├┤zne dostupn├ę rozlo┼żenia a potom kliknut├şm na tla─Źidlo pridajte na ka┼żd├║ str├ínku svojho webu pr├şslu┼ín├ę bloky. Z├şskate tak v├Ą─Ź┼íiu flexibilitu ako ┼íabl├│ny str├ínok, ale st├íle dostatok podpory pri n├ívrhu, aby ste u┼íetrili ─Źas a zabezpe─Źili, ┼że vytvor├şte atrakt├şvny, profesion├ílny a ─żahko pou┼żite─żn├Ż web.

Ka┼żd├Ż blok je prisp├┤sobite─żn├Ż, ─Źo v├ím umo┼ż┼łuje transformova┼ą obsah a r├Żchlo premie┼ła┼ą svoje my┼ílienky a n├ípady na webov├ę str├ínky. Bloky sa dod├ívaj├║ s predvo─żbami a nastaveniami rozlo┼żenia, tak┼że sa m├┤┼żete jednoducho zamera┼ą na proces rozlo┼żenia a nemus├şte sa stara┼ą o technick├ę aspekty vytv├írania str├ínky. Bloky m├┤┼żu by┼ą ulo┼żen├ę a znovu pou┼żit├ę na r├┤znych str├ínkach.

Zbieranie a v├Żber blokov na vytvorenie str├ínky nie je iba z├íbavn├Ż sp├┤sob, ako navrhn├║┼ą. Bloky zefekt├şvnia v├í┼í pracovn├Ż postup a spravuj├║ proces vytv├írania, ─Źoho v├Żsledkom bud├║ ┼ípi─Źkov├ę hotov├ę str├ínky v ┼żiadnom momente.

V s├║─Źasnosti je v kni┼żnici blokov k dispoz├şcii 253 r├┤znych typov blokov, ktor├ę s├║ distribuovan├ę v 15 kateg├│ri├ích vr├ítane ceny, zariadenia, referencie, portf├│lia, v├Żzvy na akciu a predplatn├ęho. Do tejto kni┼żnice sa v priebehu ─Źasu prid├í aj t├şm Elementor, ─Ź├şm sa zabezpe─Ź├ş, ┼że bez oh─żadu na v├í┼í projekt bud├║ k dispoz├şcii bloky, ktor├ę sa zmestia.

Elementor Developer API

Rozhranie API pre v├Żvoj├írov

V apr├şli spolo─Źnos┼ą Elementor ozn├ímila svoje nov├ę v├Żvojov├ę centrum pre v├Żvoj├írov spolo─Źnosti Elementor. Toto je nov├í str├ínka a skuto─Źne p├┤sobiv├Ż zdroj, ktor├Ż bude ma┼ą ve─żk├Ż vplyv na ka┼żd├ęho v├Żvoj├íra WordPress, ktor├Ż chce Elementor roz┼í├şri┼ą alebo integrova┼ą do produktu.

Centrum pre v├Żvoj├írov m├í dve sekcie …

Pozrime sa bli┼ż┼íie na obe …

Zdroje pre v├Żvoj├írov spolo─Źnosti Elementor

Centrum zdrojov pre v├Żvoj├írov obsahuje podrobn├ę pr├şru─Źky, n├ívody a uk├í┼żky k├│dov, ktor├ę vysvet─żuj├║, ako m├┤┼żu v├Żvoj├íri vytv├íra┼ą vlastn├ę roz┼í├şrenia elementov alebo vlastn├ę rie┼íenia pre z├íkazn├şkov. K dispoz├şcii s├║ inform├ície pre v├Żvoj├írov doplnkov a t├ęm, ako aj inform├ície o najnov┼í├şch ┼ítandardoch k├│dovania WordPress a najnov┼í├şch osved─Źen├Żch postupoch.

Odkaz na k├│d prvku

Pomocou referen─Źn├Żch dokumentov k├│du Elementor sa r├Żchlo dozviete, ─Źo ka┼żd├í funkcia, trieda, met├│da a h├í─Źik Elementor rob├ş. Tu m├┤┼żete ─żahko vyh─żada┼ą odkaz na k├│d a n├íjs┼ą konkr├ętny k├│d, ktor├Ż sa automaticky aktualizuje s ka┼żdou novou verziou prvku Elementor. T├şm spolo─Źnosti Elementor pl├ínuje v doh─żadnej bud├║cnosti prida┼ą referencie k├│du aj vzorky.

Ak ste v├Żvoj├írom mot├şvov WordPress alebo v├Żvoj├írov doplnkov, Centrum v├Żvoj├írov elementov je neocenite─żn├Żm zdrojom a stoj├ş za vysk├║┼íanie.

Elementor Pro 2,0 – Gener├ítor t├ęm

Element Builder t├ęmy 2,0

Uvedenie spolo─Źnosti Elementor Pro 2,0 Videli ste, ┼że tento doplnok n├ístroja na tvorbu str├ínok bol aktualizovan├Ż tak, aby obsahoval funkcie tvorcu t├ęm. Doteraz nebolo mo┼żn├ę prisp├┤sobi┼ą niektor├ę oblasti va┼íej t├ęmy pomocou editora Elementor Pro, ako s├║ hlavi─Źka, p├Ąta, jedin├Ż pr├şspevok a s├║bor.

Elementor Pro Theme Builder roz┼í├şril koncept ┼íabl├│n a predstavil nov├ę typy ┼íabl├│n pre hlavi─Źky, p├Ąty a ─Ćal┼íie oblasti v├í┼ího webu. To v├ím umo┼żn├ş navrhn├║┼ą a prisp├┤sobi┼ą ka┼żd├║ ─Źas┼ą v├í┼ího webu, nielen oblasti obsahu, pomocou editora drag and drop spolo─Źnosti Elementor. Tak┼że sa rozl├║─Źte s k├│dom!

Elementor Pro Theme Builder pracuje na ─żubovo─żnej t├ęme WordPress a umo┼ż┼łuje v├ím vizu├ílne budova┼ą v┼íetky aspekty svojej webovej str├ínky na prednej ─Źasti svojej webovej str├ínky. Pomocou dynamick├Żch ┼íabl├│n m├┤┼żete vytvori┼ą r├ímec pre svoj obsah a potom ho pou┼żi┼ą na svojich str├ínkach. ┼áabl├│ny s├║ vyplnen├ę dynamick├Żm obsahom z v├í┼ího webu jedin├Żm kliknut├şm.

Elementor Pro 2,0 Pon├║ka tie┼ż viac ako 25 blokov z├íhlavia a p├Ąty, ako aj lepiacu funkciu z├íhlavia, ktor├í v├ím pom├┤┼że za─Źa┼ą. Hlavi─Źka a p├Ąta t├ęmy u┼ż nebud├║ obmedzen├ę. Teraz m├┤┼żete pomocou blokov Elementor vytv├íra┼ą elegantn├ę, p├║tav├ę vzory, ktor├ę funguj├║ so zvy┼íkom zna─Źky v├í┼ího webu.

Elementor Pro 2,0 – Funkcie e┼íte len pr├şdu

E┼íte len pr├şdem

Ako sme u┼ż spom├şnali, Elementore 2,0 realizuje sa postupne. A pre Elementor Pro 2,0, e┼íte st├íle s├║ k dispoz├şcii funkcie.

Integr├ícia WooCommerce by mala by┼ą s nami ─Źoskoro a prostredn├şctvom n├ístroja Elementor Editor by ste mali ma┼ą siln├║ kontrolu nad dizajnom v├í┼ího obchodu WooCommerce, str├ínok produktov a ─Ćal┼í├şch prvkov elektronick├ęho obchodu. Miniaplik├ície bud├║ obsahova┼ą …

 • Widget produktov WooCommerce – Zobrazte a filtrujte svoje produkty WooCommerce na svojich str├ínkach.
 • Widget kateg├│rie WooCommerce – Vyberte kateg├│rie produktov, ktor├ę sa zobrazia.
 • Widget prvkov Woo – pridajte na svoj web str├ínky elektronick├ęho obchodu vr├ítane str├ínky ko┼í├şka, jedine─Źnej str├ínky produktu, str├ínky pokladnice a ─Ćal┼í├şch.
 • Prida┼ą do ko┼í├şka: zobraz├ş tla─Źidlo ÔÇ×Prida┼ą do ko┼í├şkaÔÇť.

V─Ćaka t├Żmto integr├íci├ím bude Elementor dokonal├Żm n├ístrojom na navrhnutie webovej str├ínky elektronick├ęho obchodu pod─ża va┼íich presn├Żch ┼ípecifik├íci├ş.

Rozsiahla podpora pre pokro─Źil├ę vlastn├ę polia (ACF) a s├║pravu n├ístrojov e┼íte len pr├şde. Pomocou tejto funkcie m├┤┼żete vytvori┼ą polia obsahu v ACF alebo Toolset a potom ich vizu├ílne vlo┼żi┼ą na ─żubovo─żn├║ str├ínku. ─îo pre v├Żvoj├írov m├┤┼że znamena┼ą zmena hry.

M├ím upgradova┼ą na Elementor Pro?

Elementor Pro

Po pre─Ź├ştan├ş inform├íci├ş o pozoruhodnom tvorcovi t├ęm, ktor├Ż t├şm Elementor za─Źlenil do doplnku Elementor Pro, ako aj integr├íci├ş WooCommerce, ACF a Toolset, ktor├ę s├║ hne─Ć za rohom, by v├ís zauj├şmalo, ─Źi by ste mali upgradova┼ą na Pro.

Po─Ćme sa teda r├Żchlo pozrie┼ą, ─Źo pon├║ka Elementor Pro …

 • Profesion├ílne ┼íabl├│ny – vyberte si z ponuky ┼ípi─Źkov├Żch profesion├ílnych ┼íabl├│n.
 • Formul├íre – Navrhnite a pridajte kontaktn├ę formul├íre, formul├íre na odber, prihlasovacie formul├íre a ─Ćal┼íie.
 • M├ędi├í: Zobrazujte obr├ízky a vide├í pomocou karuselov├ęho alebo pos├║vacieho widgetu.
 • Vlastn├ę CSS – Pridajte svoj vlastn├Ż k├│d a sledujte ho v akcii v ┼żivom editore.
 • Integr├ície: ─żahko sa integruj├║ s programom MailChimp, Facebook S├║bory SDK, reCAPTCHA a Adobe TypeKit.
 • Soci├ílne m├ędi├í: pridajte tla─Źidl├í zdie─żania, soci├ílne ikony, Facebook integr├ície a ─Ćal┼íie.

Pou┼ż├şvatelia produktu Elementor Pro m├┤┼żu tie┼ż vyu┼ż├şva┼ą z├íkazn├şcku podporu 24/247, Z├şskajte r├Żchlu pomoc so v┼íetk├Żmi probl├ęmami a odpove─Ćami na v┼íetky ot├ízky, ktor├ę m├┤┼żu vznikn├║┼ą. Je zrejm├ę, ┼że Elementor Pro je pozoruhodn├Ż n├ístroj, a ak ste v├í┼żne v s├║vislosti s kvalitou svojho dizajnu webov├Żch str├ínok, upgrade na Pro by mal by┼ą na va┼íom radare.

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky na Elementora 2,0

Ako vid├şte, Elementor 2,0 M├í nieko─żko ├║┼żasn├Żch nov├Żch funkci├ş. Od blokov Elementor a API v├Żvoj├írov po fantastick├Ż nov├Ż gener├ítor t├ęm Elementor Pro 2,0 A pokro─Źil├í integr├ícia, Elementor men├ş tv├ír webdizajnu. Je zrejm├ę, ┼że doplnok Elementor mus├ş ma┼ą pre ka┼żd├ęho, kto navrhuje alebo prisp├┤sobuje web, ale vyber├║ si bezplatn├║ alebo pr├ęmiov├║ verziu?

Ak├ęko─żvek ot├ízky t├Żkaj├║ce sa nov├Żch verzi├ş produktu Elementor 2,0? Nev├íhajte sa op├Żta┼ą v koment├íroch ni┼ż┼íie …