Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Presk├║manie Forza Horizon | vec

Presk├║manie Forza Horizon | vec 1

Forza Horizon – preh─żad

Forza si vybudovala svoju poves┼ą t├Żm, ┼że d├íva hr├í─Źom testy presn├ęho motorizmu a viac mo┼żnost├ş vozidla ako vydanie automobilu Autocar. Ale teraz, po ┼ítyroch v├Żprav├ích automobilov├Żch markantov, n├ím t├íto s├ęria prin├í┼ía ┼íancu necha┼ą n├í┼ího d├ęmona vn├║tornej r├Żchlosti spusti┼ą nepokoje v Forza Horizon. Posadnutos┼ą automobilov├Żmi ┼ípecifik├íciami a n├íro─Źn├Żmi okruhmi je pre─Ź. Na jeho mieste je Horizon, fikt├şvny benz├şnov├Ż festival oh┼łostrojov, basov a vyhoren├ş nabit├Ż udalos┼ąami, ktor├ę maj├║ hr├í─Źom pom├┤c┼ą za┼żi┼ą fant├ízie pretek├írov s chlapcom na otvoren├Żch cest├ích v reimaginovanom Colorado.

Forza Horizon – mapa

Forza Horizon je predov┼íetk├Żm o slobode, tak┼że nerob├ş stopy. Namiesto toho up├║┼í┼ąa hr├í─Źov do otvoren├ęho sveta, kde sa m├┤┼żu pribl├ş┼żi┼ą n├íro─Źn├Żm in├Żm vodi─Źom, prepracova┼ą sa cez okt├ínov├ę preteky, zhroma┼żdi┼ą zbierku vysn├şvan├Żch strojov a z├ívodn├Żch lietadiel v mimozemsk├Żch predv├ídzac├şch udalostiach v ┼ít├Żle Top Gear. Vodi─Źsk├ę hry, ako je Test Drive Unlimited, vysk├║┼íali tento pr├şstup otvoren├ęho sveta u┼ż predt├Żm, ale ┼żiadna z nich ho neodstr├ínila tak├Żm ┼ít├Żlom, ak├Żm je Forza Horizon. Rozmern├í mapa je rad┼íej rozdelen├í ako rozrastaj├║ca sa a obrovsk├í ┼ík├íla udalost├ş znamen├í, ┼że z├íbava je zriedka viac ako u-turn.

Forza Horizon – potuln├Ż pohyb zdarma od Forza

Hry otvoren├ęho sveta sa ─Źasto nec├ştia smerovan├ę, ale Forza Horizon udr┼żuje veci zameran├ę pr├şbehom o ceste hr├í─Źa od z├ívodn├ęho nooba po prekvapiv├ęho majstra. Nie je to ten najpr├ş┼ąa┼żlivej┼í├ş pr├şbeh a flirtuj├║ca ┼żena, ktor├í v├ís vedie, m├í v┼íetky em├│cie Sindyho b├íbiky, ale tento pr├şbeh rob├ş svoju pr├ícu. Odmeny in┼ípirovan├ę vyhoren├şm za nebezpe─Źn├║ jazdu tie┼ż udr┼żuj├║ ┼żiv├ę t├║ry medzi r├┤znymi udalos┼ąami, ─Źo v├ís povzbudzuje k tomu, aby ste jazdili ako loon a vyhr├ívali pozv├ínky na ┼ípeci├ílne udalosti.

Forza Horizon – pod kapotou

Forza Horizon si mo┼żno vymenil sim za r├Żchlos┼ą, ale st├íle je postaven├Ż na technologick├Żch ─Źrev├ích hlavnej s├ęrie Forza. To znamen├í, ┼że je to nielen ├║┼żasn├ę na poh─żad, ale m├í aj autentick├║ manipul├íciu s autom, ktor├í vytvorila meno tejto s├ęrie. Existuje tie┼ż ve─ża asisten─Źn├Żch mo┼żnost├ş, v─Ćaka ktor├Żm je mo┼żn├ę uspokoji┼ą ka┼żd├ęho od nede─żn├Żch vodi─Źov, ktor├ş potrebuj├║ pomoc s riaden├şm n├íro─Źn├Żch testov zru─Źnosti, aby sa va┼íe auto neot├í─Źalo do tvrd├ęho ramena.

Forza Horizon – aut├í, aut├í, aut├í

Zatia─ż ─Źo Forza Horizon si zachov├íva vizu├ílnu kvalitu a vyladen├║ technol├│giu z hlavn├Żch hier Forza, v├Żber automobilov bol v├Żrazne obmedzen├Ż. Ale vzh─żadom na to Forza 4 vybaven├Ż stovkami ├íut a musel pr├şs┼ą s diskom navy┼íe, aby sa do nich v┼íetky zmestili, ─Źo st├íle znamen├í, ┼że Horizon m├í ve─ża mo┼żnost├ş pre z├íbavu na v┼íetk├Żch ┼ítyroch koles├ích. Okolo hernej mapy sa skr├Żva skr├Żvka klasick├Żch motorov a v skuto─Źnom ┼ít├Żle majite─ża klasick├Żch automobilov, akon├íhle zist├şte, ┼że ich m├┤┼żu min├║┼ą v┼íetku hotovos┼ą, m├┤┼żete si ich prisp├┤sobi┼ą moderniz├íciou a vlastn├Żmi lakovac├şmi pr├ícami.

Forza Horizon – multiplayer

Forza Horizon pon├║ka mno┼żstvo mo┼żnost├ş pre viacer├Żch hr├í─Źov, od ┼ítandardu z├ívodnej hry, ktor├Ż testuje va┼íu jazdn├║ silu proti ÔÇ×duchomÔÇť konkuren─Źn├Żch hr├í─Źov a┼ż po z├íbavn├Ż re┼żim Infikovan├Ż, kde cie─żom je vyhn├║┼ą sa ÔÇ×infikovan├ŻmÔÇť vozidl├ím alebo ulovi┼ą neinfikovan├Żch automobilov a oto─Źi┼ą ich pomocou dobre na─Źasovan├í kol├şzia. K dispoz├şcii je tie┼ż mo┼żnos┼ą bezplatn├ęho roamingu, ke─Ć sa hr├í─Źi m├┤┼żu spoji┼ą, aby sa mohli pohybova┼ą po mape a z├║─Źast┼łova┼ą sa r├┤znych koopta─Źn├Żch v├Żziev. Ale z toho, ─Źo sme o ┼łom za┼żili pred vydan├şm (ke─Ć s├║ hr├í─Źi ten┼í├ş na zemi), nie sme presved─Źen├ş, ┼że je dos┼ą toho, aby hr├í─Źi zostali zah├íknut├ş.

Forza Horizon – verdikt

Forza Horizon berie koncept otvorenej hry o cestnej prem├ívke a vyd├í sa za skvel├Żm motorom Forza, aby v┼íetk├Żm uk├ízal, ako by sa malo postupova┼ą. Mierne sa pos├║va na slu┼ín├║, ale nakoniec ohromuj├║cu multiplayer, ale vzru┼íenie a rozliatie, ktor├ę pon├║ka tento pretek├ír nabit├Ż viac, ako kompenzuje.