Preskúmajte NoMad a NoMad +, True Wireless slúchadlá so samostatnou nahrávkou

Skuto─Źn├ę bezdr├┤tov├ę sl├║chadl├í predstavuj├║ trend v posledn├Żch mesiacoch. Prakticky v┼íetky historick├ę zvukov├ę zna─Źky pon├║kaj├║ aspo┼ł jeden model, teraz sprev├ídzan├Ż nov├Żmi zna─Źkami, ktor├ę m├┤┼żu zaplni┼ą v┼íetky cenov├ę rozp├Ątia na trhu.

Mnoho z nich pon├║ka modely vytvoren├ę t├Żm ist├Żm OEM, to znamen├í spolo─Źnosti, ktor├ę doslova vyr├íbaj├║ v├Żrobky, ktor├ę potom prisp├┤sobia a predaj├║ r├┤zne zna─Źky. A vn├║torn├ę komponenty r├┤znych n├íhlavn├Żch s├║prav s├║ rovnak├ę, najm├Ą lacnej┼íie modely, tak┼że niektor├ę aplik├ície objavia r├┤zne modely, akoby boli rovnak├ę.

Podobn├Ż v├Żkon sa preto d├í o─Źak├íva┼ą medzi niektor├Żmi s├║pravami n├íhlavn├Żch s├║prav, prinajmen┼íom pokia─ż ide o pripojenie a kvalitu zvuku. Ale nie pre toto, mali by ste si vybra┼ą so zavret├Żmi o─Źami ─Ćal┼íie funkcie, dizajn a ergon├│mia ─îasto s├║ tak├ş, ┼że uspokojuj├║ pou┼ż├şvate─żov r├┤zneho vkusu a preferenci├ş.

NoMad a NoMad +, ktor├ę sme testovali, s├║ ur─Źen├ę najm├Ą t├Żm, ktor├ş h─żadaj├║ p├ír mal├Żch a ─żahk├Żch sl├║chadiel, ktor├ş d├ívaj├║ prednos┼ą tomu, aby modely do u┼í├ş mali dobr├ę ucho, ktor├ę ich chc├║ pou┼ż├şva┼ą dokonca aj pri ┼íporte a najm├Ą pre Model ÔÇ×PlusÔÇť, ktor├Ż ho pon├║kaauton├│mia z├íznamu,

Ako sa vyrábajú

Rozmery s├║ viac ako u in├Żch modelov a ke─Ć sa nosia, trochu vych├ídzaj├║ z ucha. Nemaj├║ zvl├í┼í┼ą ergonomick├Ż tvar, s├║ jednoducho ov├ílne. Pomocou tla─Źidla na zadnej strane oboch sl├║chadiel m├┤┼żete zapn├║┼ą sl├║chadl├í alebo pracova┼ą s obvykl├Żmi pr├şkazmi na pozastavenie alebo prehr├ívanie hudby alebo zmenu skladieb.

Preskúmajte NoMad a NoMad +, True Wireless slúchadlá so samostatnou nahrávkou 1

Stavov├í LED je vo vn├║tri tla─Źidla a pou┼ż├şva sa na indik├íciu stavu prev├ídzky alebo stavu nabitia bat├ęrie.

V├Żrobca Divacore inteligentne vytvoril puzdro s prieh─żadnou plastovou vlo┼żkou, ktor├í v├ím umo┼żn├ş spozorova┼ą sl├║chadl├í a pomocou LED na komunik├íciu o stave nab├şjania, aj ke─Ć ho vlo┼ż├şte.

Ten je mal├Ż a zaoblen├Ż pre model NoMad, zatia─ż ─Źo pre model NoMad + je v├Ą─Ź┼í├ş a ┼ítvorcov├Ż. Rozdiel medzi t├Żmito dvoma modelmi je hlavne pr├şpadom, ktor├Ż v modeli ÔÇ×plusÔÇť integruje v├Ą─Ź┼íiu bat├ęriu, ├íno 5000 mAha ┼ítandardn├Ż port USB, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş nab├şja┼ą smartf├│n. prakticky puzdro na sl├║chadl├í tie┼ż funguje ako powerbank,

Pou┼ż├şvajte testy a ┼ípeci├ílne funkcie

Ov├ílny tvar, ktor├Ż nie je tvarovan├Ż, n├ís zanechal zmie┼ían├Żm pocitom: na jednej strane sa ur─Źite prisp├┤sob├ş v┼íetk├Żm typom u┼í├ş, pokia─ż ide o ve─żkos┼ą a tvar, ale na druhej strane m├íte pocit, ┼że sa nikdy perfektne nezmest├ş. Mus├şte ich vlo┼żi┼ą do ucha a potom ich jemne oto─Źi┼ą do naklonenej polohy vo─Źi uchu.

Preskúmajte NoMad a NoMad +, True Wireless slúchadlá so samostatnou nahrávkou 2Preskúmajte NoMad a NoMad +, True Wireless slúchadlá so samostatnou nahrávkou 3

Preto┼że ide o model do ucha, ktor├Ż nepou┼ż├şva tvar ucha na ukotvenie, mus├şte ho dobre zasun├║┼ą do u┼ín├ęho kan├ílika. V balen├ş s├║ tri ─Źiapky v r├┤znych ve─żkostiach, ktor├ę zlep┼íuj├║ uchytenie.

T├íto vo─żba dizajnu nie je pr├şli┼í ├║spe┼ín├í, ak chcete komunikova┼ą so sl├║chadlami, Tlak potrebn├Ż na odoslanie vstupu bude ma┼ą za n├ísledok ─Ćal┼í├ş a ur─Źite nie pr├şjemn├Ż tlak na ucho a ─Źoskoro sa ocitnete pomocou smartf├│nu alebo sa pok├║site uvo─żni┼ą tlak a pok├║ste sa chyti┼ą headset dvoma prstami pred stla─Źen├şm. tla─Źidlo s tret├şm prstom.

Preskúmajte NoMad a NoMad +, True Wireless slúchadlá so samostatnou nahrávkou 4Preskúmajte NoMad a NoMad +, True Wireless slúchadlá so samostatnou nahrávkou 5Preskúmajte NoMad a NoMad +, True Wireless slúchadlá so samostatnou nahrávkou 6

Spojenie je cez bluetooth 5,0, najnov┼íia verzia ┼ítandardu bezdr├┤tovej komunik├ície v ─Źase p├şsania spr├ívy, ktor├í okrem in├ęho zaru─Źuje minim├ílnu spotrebu energie. Ak ich chcete nabi┼ą, jednoducho ich vlo┼żte do puzdra, ktor├ę sa otv├íra mal├Żm tlakom Ke─Ć ich vyberiete, aby sa nosili, automaticky sa nerozsvietiaspr├ívanie, ktor├ę sa st├íva namiesto toho s in├Żmi modelmi. Na jednej strane nedostatok tejto automatiz├ície nepriaznivo ovplyv┼łuje u┼ż├şvate─żsk├║ sk├║senos┼ą, na druhej strane umo┼ż┼łuje dodato─Źn├║ funkciu, ktor├║ je ┼ąa┼żk├ę n├íjs┼ą v podobn├Żch produktoch, a to schopnos┼ą samostatne pou┼ż├şva┼ą obe sl├║chadl├í. V praxi ich vyberiete z puzdra, na nieko─żko sek├║nd podr┼żte vyp├şna─Ź a sl├║chadl├í s├║ zapnut├ę a pripojen├ę k smartf├│nu (samozrejme po ich aspo┼ł jednom sp├írovan├ş). Norm├ílne pracuj├║ v stereof├│nnom re┼żime. M├┤┼żete v┼íak podr┼ża┼ą stla─Źen├ę tla─Źidlo na ka┼żdej n├íhlavnej s├║prave nieko─żko sek├║nd, aby ste aktivovali re┼żim jedn├ęho p├írovania a sp├írovali ka┼żd├║ n├íhlavn├║ s├║pravu s in├Żm zariaden├şm.

Preskúmajte NoMad a NoMad +, True Wireless slúchadlá so samostatnou nahrávkou 7

Je to u┼żito─Źn├Ż re┼żim pre t├Żch, ktor├ş chc├║ pou┼ż├şva┼ą sl├║chadl├í v re┼żime mono sl├║chadiel. Napr├şklad pri ┼íof├ęrovan├ş alebo v kancel├írii, alebo ke─Ć rob├şte mal├║ aktivitu a chcete po─Ź├║va┼ą hudbu alebo vola┼ą bez toho, aby ste sa ├║plne izolovali od okolia, vzh─żadom na povahu produktu do ucha.

Nakoniec sa zmienime o situ├ícii ÔÇ×exteri├ęrov├ę ÔÇőÔÇő┼íportyÔÇť: Tri r├Żchle stla─Źenia tla─Źidla aktivuj├║ mikrof├│n a odch├ídzaj├║ zvuky, ktor├ę sa okolo n├ís oz├Żvaj├║, do n├íhlavnej s├║pravy. Preto┼że je potrebn├ę pripoji┼ą ucho k dobrej kvalite po─Ź├║vania, v├Żsledn├í akustick├í izol├ícia m├┤┼że by┼ą nebezpe─Źn├í po─Źas vonkaj┼íej jazdy a t├íto konkr├ętna poloha n├ím umo┼ż┼łuje po─Źu┼ą zvuk okolo n├ís a vyhn├║┼ą sa mo┼żn├ęmu nebezpe─Źenstvu. Kvalita po─Ź├║vania sa v tomto pr├şpade zn├ş┼żi, je v┼íak lep┼íie uprednostni┼ą bezpe─Źnos┼ą.

kvalita zvuku

Op├Ą┼ą sme v situ├ícii, ke─Ć kvalitu zvuku nie je mo┼żn├ę definova┼ą ako vynikaj├║cu, ale je to skuto─Źne dobr├ę pre v├Ą─Ź┼íinu pou┼ż├şvate─żov. Najm├Ą ak ich m├┤┼żete nosi┼ą spr├ívne, m├┤┼żete pripoji┼ą ucho na spr├ívne miesto, aby ste dosiahli dobr├Ż basov├Ż v├Żkon.

Preskúmajte NoMad a NoMad +, True Wireless slúchadlá so samostatnou nahrávkou 8

O kvalite mikrof├│nu v┼íak st├íle existuj├║ pochybnosti, Rozsudok prech├ídza z ve─żmi dobr├ęho, ke─Ć ste v tichom alebo aspo┼ł nie pr├şli┼í hlu─Źnom prostred├ş, do ve─żmi zl├Żch nadpriemern├Żch hlukov├Żch podmienok. Aby sme uviedli nieko─żko pr├şkladov, telefonovali sme (stereof├│nne), ke─Ć sme prech├ídzali ru┼ín├Żm mestsk├Żm centrom alebo stanicou metra, a n├í┼í hovorca pova┼żoval za ┼ąa┼żk├ę po─Źu┼ą n├ís, preto┼że vn├şmal pr├şli┼í v├Żrazn├Ż hluk v pozad├ş.

Rovnako ako citlivos┼ą mikrof├│nov nepriaznivo ovplyv┼łuje kvalitu premeny v hlu─Źnom prostred├ş, umo┼ż┼łuj├║ n├ím hovori┼ą ve─żmi dobre, ke─Ć je zachyten├Ż iba n├í┼í hlas alebo takmer n├í┼í hlas.

Nedostatok filtra, ktor├Ż dok├í┼że zn├ş┼żi┼ą hluk v pozad├ş, neumo┼ż┼łuje primeran├Ż v├Żkon vo v┼íetk├Żch situ├íci├ích.

auton├│mie

Sl├║chadl├í NoMad maj├║ auton├│miu cca 3 hod├şn za poplatok so strednou hlasitos┼ąou, zatia─ż ─Źo puzdro umo┼ż┼łuje nab├şja┼ą ich zhruba 5 kr├ít ├║plne. M├┤┼żete sa usilova┼ą o ├║pln├║ auton├│miu medzi 13 a 15 hodinami, Nezab├║dajte v┼íak, ┼że ├║pln├ę nabitie jednotliv├Żch sl├║chadiel s pomocou pr├şpadu trv├í necel├║ hodinu, preto je uveden├Żch 15 optimistick├Żch hod├şn celkom, ale nie nepretr┼żite.

Preskúmajte NoMad a NoMad +, True Wireless slúchadlá so samostatnou nahrávkou 9

NoMad + pon├║ka rovnak├║ auton├│miu pre jednotliv├ę n├íhlavn├ę s├║pravy bat├ęria s kapacitou 5 000 mAh v puzdre predl┼żuje celkom na 180 hod├şn, Toto s├║ inform├ície deklarovan├ę spolo─Źnos┼ąou Divacore. Nem├íme a nemysl├şme si, ┼że je potrebn├ę tieto inform├ície overi┼ą vzh─żadom na ich ve─żkos┼ą, okrem toho, ┼że dom v NoMad + je ur─Źen├Ż na nab├şjanie in├Żch zariaden├ş, a preto si predstavujeme, ┼że heterog├ęnne pou┼żitie povedie k r├┤znym ├║dajom o auton├│mii na z├íklade osoby a situ├ície.

s├║d

Cena NoMads stoj├ş 99 EUR, zatia─ż ─Źo NoMads + 119 EUR. Za─Źnime t├Żm, ┼że ide o ceny v s├║lade s ostatn├Żmi sl├║chadlami True Wireless s podobn├Żmi funkciami a kvalitou zvuku. Ergon├│mia na n├ís moc nep├┤sobilaUvedomujeme si v┼íak, ┼że v prenosnosti je v┼żdy subjekt├şvny faktor, ktor├Ż sa men├ş pod─ża tvaru ucha.

┼áportov├Ż re┼żim je u┼żito─Źn├Ż, a to nielen pri behu vonku, ale aj vtedy, ke─Ć chcete hovori┼ą s osobou, napr├şklad bez vybratia n├íhlavnej s├║pravy. Mo┼żnos┼ą skombinova┼ą obidve sl├║chadl├í s r├┤znymi zariadeniami, pokia─ż ide o praktickos┼ą, nijako nel├ş┼íi, ale v niektor├Żch konkr├ętnych pr├şpadoch m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├í.

Preskúmajte NoMad a NoMad +, True Wireless slúchadlá so samostatnou nahrávkou 1

Na druhej strane kvalita zvuku hovorov je dobr├í v prostrediach s n├şzkym ┼íumom, a to tak z h─żadiska mikrof├│nu, ako aj hlasu na┼íich volaj├║cich, ktor├ę sa vysielaj├║ na obidvoch sl├║chadl├ích. Neodpor├║─Źame ich, ak chcete robi┼ą ve─ża hovorov v hlu─Źnom prostred├ş,

Vyberte si model NoMad, ak sa v├ím p├í─Źi klasick├í prenosnos┼ą sl├║chadiel do ucha a ak uprednost┼łujete symetrick├Ż a priestor ┼íetriaci tvar, ne┼ż tvarovan├Ż vak, ktor├Ż spr├ívne nasadzuje cel├ę ucho. Medzi nimi n├ís v┼íak model Nomad + presved─Źil viac, ─Źo v├ím asi o 20 eur navy┼íe umo┼ż┼łuje nab├şja┼ą smartf├│n v n├║dzov├Żch situ├íci├ích alebo roz┼íiruje auton├│miu sl├║chadiel na mnoho hod├şn do tej miery, ┼że ak ich pou┼ż├şvate nieko─żko hod├şn denne medzi hovormi a nejakou hudbou na cest├ích, potrebujete Nezabudnite si ich ├║─Źtova┼ą nieko─żko t├Ż┼żd┼łov.