Prenosné 500 GB SSD Recenzia SanDisk Extreme Pro

Prenosné 500 GB SSD Recenzia SanDisk Extreme Pro 1

Schopnosť prenášať súbory medzi pevným diskom a počítačom je v priebehu času stále dôležitejšia. Viem, že svojou prácou nechcem sedieť celé veky, kým prenášam zábery v rozlíšení 4 kB. Preto som vo svojom pracovnom postupe začal používať prenosné SSD disky a dnes mám ruky na prenosnom SSD disku SanDisk Extreme Pro 500 GB.

SanDisk tvrdí, že ich nový prenosný SSD dokáže čítať rýchlosťou až 1050 MB / s, čo je podľa dnešných štandardov dosť rýchle. A vďaka rýchlemu porovnávaniu pomocou CrystalMark sa nám podarilo získať rýchlosť čítania 1082 MB / s a ​​rýchlosť zápisu 1052 MB / s.

Prečo som teda stanovil dve referenčné hodnoty? Chcel som poukázať na problém, ktorý som mal na svojej pracovnej ploche, takže si nakoniec neuvedomíte, že s jednotkou je niečo také, ako som to urobil. Ospravedlňujeme sa SanDisk za stratu času s mojimi e-mailmi! Porovnávacie výsledky napravo boli, keď som používal základnú dosku Asus Prime Z370-A II, ktorá má na zadnej strane dve USB 3,1 Gen 2 vstupy: jeden typ-A a jeden typ-C.

Prenosné 500 GB SSD Recenzia SanDisk Extreme Pro 4

Domnievam sa, že ide o problém systému BIOS, ktorý neuznáva moje USB 3,1 Gen 2 porty na mojej základnej doske. Nemôžem si však byť istý, že sa nejaví ako bežný problém online. Ak to niekto prečíta a pozná odpoveď, potom neváhajte komentovať nižšie. Chcel som na to len upozorniť, aby ste pochopili, čo by sa mohlo stať s rýchlymi jednotkami SSD s určitým hardvérom.

Prenosné 500 GB SSD Recenzia SanDisk Extreme Pro 5

Ale v každom prípade je to môj problém a nie váš problém. Poďme teda na preskúmanie. Jednotka SanDisk Extreme Pro SSD je v porovnaní s tradičnejšími externými jednotkami HDD veľmi malá. Zadná strana je pokrytá mäkkým povrchom, takmer gumovým povrchom, zatiaľ čo predná časť má plastový dizajn z uhlíkových vlákien. Vpravo hore ako háčik na prívesok na kľúče, aby ste ho mohli mať na sebe. Celá vec je okolo stohu bankových kariet, takže je dosť malé na to, aby ste ju držali vo vrecku alebo dokonca vo vrecku.

Jednotka samotná sa dodáva s káblom USB Type-C na USB Type-C, ako aj káblom USB Type-A na USB Type-C, takže ich zapojenie do zariadenia nie je obmedzené, či už ide o MacBook alebo PC.

Prenosné 500 GB SSD Recenzia SanDisk Extreme Pro 6

Online Mohol som nájsť produkt až za 110 GBP až do približne 133 GBP, takže pred nákupom sa uistite, že ste nakupovali, aby ste dostali najlepšiu cenu. Prenosný disk SSD SanDisk Extreme Pro 500 GB je šikovný malý produkt a vďaka týmto slušným prenosovým rýchlostiam nebudete dlho čakať na svoju prácu alebo dokonca nebudete pracovať priamo zo samotného disku. Viac informácií nájdete na webovej stránke SanDisk.