Preme┼łte svoj telef├│n na dom├íci ovl├ídac├ş panel alebo na dia─żkov├ę ovl├ídanie

Spolo─Źnos┼ą Google ned├ívno uviedla na trh nov├║ aplik├íciu s n├ízvom Action Blocks ako funkciu u─żah─Źenia pr├şstupu pre Android. T├íto aplik├ícia pom├íha ─żu─Ćom vyu┼ż├şva┼ą Google Assistant umiestnen├şm Google Assistant odkazy na domovskej obrazovke. Ktoko─żvek ho v┼íak m├┤┼że vyu┼żi┼ą a pou┼żi┼ą ho na vytvorenie pripomenutia, nastavenie alarmov na ur─Źit├Ż ─Źas, hranie ob─ż├║benej hry at─Ć. Jedin├Żm stla─Źen├şm.

Najlep┼íie na tom je, ┼że ho m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą na svojom telef├│ne s Androidom a urobi┼ą z neho dia─żkov├ę ovl├ídanie pre dom├ícnos┼ą na ovl├ídanie inteligentn├Żch svetiel, telev├şzorov, dver├ş, kamier a v┼íetk├Żch ─Ćal┼í├şch inteligentn├Żch zariaden├ş, ktor├ę podporuj├║ Google Assistant, M├┤┼żete dokonca pou┼ż├şva┼ą svoj star├Ż telef├│n, tak┼że ho m├┤┼żete necha┼ą na stole ako inteligentn├Ż dom├íci panel. Alebo ho m├┤┼żete pou┼żi┼ą v telef├│ne a pou┼żi┼ą ho ako dia─żkov├ę ovl├ídanie. Postavme to.

Preme┼łte svoj star├Ż telef├│n na dom├íci ovl├ídac├ş panel

1, Nastavte si vo svojom ├║─Źte Google zariadenia Smart Home

Najprv mus├şte pomocou aplik├ície Domovsk├í str├ínka Google nakonfigurova┼ą v┼íetky inteligentn├ę dom├íce moduly gadget. Sta─Ź├ş len stiahnu┼ą a otvori┼ą dom├ícu aplik├íciu Google> kliknite na ikonu plus> Nastavi┼ą zariadenie> Nastavi┼ą nov├ę zariadenie vo va┼íej dom├ícnosti> Vyberte svoj domov a dokon─Źite proces in┼ítal├ície.

─î├şta┼ą: 10 Google Assistant Triky pri v├Żmene aplik├íci├ş na va┼íom syst├ęme Android

Preme┼łte svoj telef├│n na dom├íci ovl├ídac├ş panel alebo na dia─żkov├ę ovl├ídanie 1

Aplik├ícia Domovsk├í str├ínka Google v├ím umo┼ż┼łuje pripoji┼ą zariadenie k sieti Wi-Fi a ├║plne ho nakonfigurova┼ą. Po dokon─Źen├ş m├┤┼żete pristupova┼ą k zariadeniu pomocou Google Assistant, Inteligentn├ę svetlo m├┤┼żete napr├şklad zapn├║┼ą vysloven├şm ÔÇ×Dobr├Ż de┼ł, spolo─Źnos┼ą Google, zapnite osvetlenie kancel├íri├şÔÇť.

Preme┼łte svoj telef├│n na dom├íci ovl├ídac├ş panel alebo na dia─żkov├ę ovl├ídanie 2

2, Nastavenie ak─Źn├ęho bloku

Google Assistant je aktivovan├Ż hlasom a ak ho chcete pou┼ż├şva┼ą ako zariadenie na ovl├ídanie dom├ícnosti, mus├şte si stiahnu┼ą aplik├íciu Action Blocks. Po stiahnut├ş otvorte aplik├íciu Action Block, kliknite na Create Action Block v dolnej ─Źasti aplik├ície a kliknite na vytvorenie vlastnej akcie a zadajte pr├şkaz.

Preme┼łte svoj telef├│n na dom├íci ovl├ídac├ş panel alebo na dia─żkov├ę ovl├ídanie 3

navrhujem ti vypnite V┼żdy hovorte nahlas tak┼że v├ís to po cel├Ż ─Źas neob┼ąa┼żuje. Pr├şkaz m├┤┼żete otestova┼ą aj kliknut├şm na tla─Źidlo Testovacia akcia a kliknut├şm na ─Äalej. Vyberte obr├ízok a pomenujte pr├şkaz a kliknite na ulo┼żi┼ą ak─Źn├Ż blok,

Preme┼łte svoj telef├│n na dom├íci ovl├ídac├ş panel alebo na dia─żkov├ę ovl├ídanie 4

Zobraz├ş sa kontextov├ę okno so ┼żiados┼ąou o pridanie miniaplik├ície na plochu. Kliknite na polo┼żku Prida┼ą automaticky. Prid├í miniaplik├íciu na plochu, kliknut├şm na ┼łu uprav├şte umiestnenie a ve─żkos┼ą miniaplik├ície.

Preme┼łte svoj telef├│n na dom├íci ovl├ídac├ş panel alebo na dia─żkov├ę ovl├ídanie 5

Kliknut├şm na ak─Źn├Ż blok sa otvor├ş teraz Google Assistant a zapnite svetl├í alebo spustite pr├şkaz, ktor├Ż ste nastavili. M├┤┼żete dokonca ovl├ída┼ą jas, farbu at─Ć. Funkcie priamo z Google Assistant, Rovnako funguje rovnako pre v┼íetky typy inteligentn├Żch dom├ícich v├Żrobkov. To ist├ę m├┤┼żete urobi┼ą pre v┼íetky svoje inteligentn├ę dom├íce gadgety vo va┼íej dom├ícnosti. Ak ho pou┼ż├şvate ako inteligentn├Ż domovsk├Ż panel, odpor├║─Źame v├ím ho pou┼ż├şva┼ą v re┼żime na ┼í├şrku.

Preme┼łte svoj telef├│n na dom├íci ovl├ídac├ş panel alebo na dia─żkov├ę ovl├ídanie 6

Posledn├ę slov├í

Rovnako ako Google Nest Hub, m├íte tie┼ż pr├şstup Google Assistant s kuch├írskou pr├ícou ÔÇ×Ok, GoogleÔÇť. A tie┼ż si m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą jas a farby ┼żiaroviek, zmeni┼ą hlasitos┼ą inteligentn├Żch zariaden├ş, ako s├║ reproduktory, otvoren├ę fotoapar├íty, pr├şstup k svojim fotografi├ím, e-mailom a pr├şstup k svojim doch├ídzkam aj prihl├ísen├şm sa do svojho ├║─Źtu Google. Jedinou funkciou, ktor├║ m├┤┼żete vynecha┼ą, s├║ n├ívrhy ┼íit├ę na mieru ka┼żd├ęmu jednotlivcovi. Nezabudnite, ┼że k nemu m├í pr├şstup ka┼żd├Ż v dom├ícnosti. Pripom├şna mi to skratky Siri pre iOS, ale ove─ża jednoduch┼íie. Co si myslis? Dajte mi vedie┼ą v koment├íroch ni┼ż┼íie.