Prekvapenie! Apple Práve sme spustili úplne nový operačný systém

Prekvapenie! Apple Práve sme spustili úplne nový operačný systémPrekvapenie! Apple Práve sme spustili úplne nový operačný systém

Podľa najnovších správ, v poslednej dobe, technický gigant Apple práve oznámila, že známy mobilný operačný systém, iOS už nebude rovnakým operačným systémom pre iPady, odteraz operačným systémom pre gigantu AppleIPad bude známy ako iPadOS. Áno, je to úplne nový operačný systém, ktorý nedávno predstavil technický gigant Apple ktoré so sebou prinášajú veľa vylepšení, napríklad lepšie multitasking, nové gestá rozhrania a oveľa viac.

Prekvapenie! Apple Práve sme spustili úplne nový operačný systém

Technický gigant Apple nedávno oznámil, že známy mobilný operačný systém, iOS už nebude rovnakým operačným systémom pre iPady, odteraz OS pre technický gigant AppleIPad bude známy ako iPadOS,

Áno, je to úplne nový operačný systém, ktorý nedávno predstavil technický gigant Apple ktoré so sebou prinášajú veľa vylepšení, napríklad lepšie multitasking, nové gestá rozhrania a oveľa viac.

Prečítajte si tiež: Najlepšie tipy a triky pre systém iOS 11 pre váš iPhone (2019)

Nové vlastnosti iPadOS: –

Prekvapenie! Apple Práve sme spustili úplne nový operačný systém 1

Divízia iOS už existuje od uvedenia prvého iPadu Pro, ale oveľa zložitejším spôsobom. V tomto type zariadení, ako je napríklad iPad, používateľ už našiel funkcie, ktoré nie sú k dispozícii v telefónoch iPhone, napríklad dok, ktorý je možné vyzdvihnúť v ľubovoľnej aplikácii a rozdeliť obrazovku na viac ako jednu aplikáciu súčasne.

Kým od iOS 13 zmeny sa stanú ešte viditeľnejšími, a to vrátane názvu iPadOS, a jedna z hlavných zmien je na domovskej obrazovke, ktorá teraz môže zobrazovať widgety stále. Nie je to rovnaké ako Android, ale vo verzii samotných widgetov, ktoré už boli k dispozícii na iOS.

Aplikácia Nové súbory

Toto je funkcia, ktorá je ešte dôležitejšia ako widgety, pretože z iPadOS získa aplikácia Files viac funkcií a bude vyzerať veľmi podobne ako Finder na počítačoch Mac. Užívateľ môže jednoducho prepnúť režimy zobrazovania súborov do stĺpcov a zobraziť ukážku v pravom rohu zariadenia.

Navyše, vonkajší pevné disky a flash disky sa dá bez problémov otvoriť na iPadoch, stále však nie je jasné, či budú súbory schopné zobraziť všetky typy formátov súborov alebo nie.

Safari s novými funkciami

V tejto verzii operačného systému iPad spôsobí, že stránky neotvoria mobilnú verziu stránok, ku ktorej dochádza dokonca aj na 12-palcový iPad Pro a zobrazuje niektoré vizuálne adresy pre iPhone. Stránky sa budú lepšie zobrazovať a systém prinesie dokonca aj správcu sťahovania, ako je ten, ktorý už existuje v Mac Safari.

Zdroj obrázka: FirstPostZdroj obrázka: FirstPost

Ceruzka tiež dostala dôležité vylepšenia s kratšou dobou odozvy, pretože teraz sa latencia používania zvýšila z 20 ms na 9 ms. Ďalej bolo pridané nové gesto, pretože pomocou nových multitouchových gest alebo troch prstov na obrazovke môžeme kopírovať, vkladať a rušiť aj niektoré písania.

Lepšie a rafinovanejšie multitasking

Zdroj obrázka: FirstPostZdroj obrázka: FirstPost

na iPadOS môže užívateľ otvoriť aj viac windows tej istej aplikácie a rozdeliť dve z nich na obrazovku, napríklad otvorením dvoch poznámok v aplikácii Poznámky, rozdelením obrazovky na polovicu, aby ste videli obe naraz. Nakoniec to nová verzia OS je tiež prítomná a zobrazuje všetky obrazovky a otvorené prostredia, ktoré sú na pozadí. Aj keď to ešte nie je spôsob, ako s nimi pracovať windows ako na počítači, ale je to omnoho bližšie.

iPady, ktoré dostanú nový iPadOS

Nový iPadOS bude uvedený na trh tento rok na jar, popri iOS 13, zadarmo a s uzavretými testami pre vývojárov, ktoré sa začínajú dnes, zatiaľ čo verejné beta obdobie začne koncom tohto mesiaca. Tu sú iPady, ktoré sú kompatibilné s novým OS tohto gigantu Apple, iPadOS: –

  • IPad 5. generácie (2017)
  • IPad 6. generácie (2018)
  • iPad Air 2
  • iPad Air (2017)
  • iPad Air (2019)
  • iPad Pro (všetky modely)
  • ipad mini 4
  • iPad Mini (2019)

O MÔJ BOŽE! Apple Zabiť aplikáciu iTunes

Čo si o tom myslíš? Jednoducho zdieľajte všetky svoje názory a myšlienky v sekcii komentárov nižšie. Ak sa vám tento príspevok páčil, potom jednoducho nezabudnite zdieľať tento príspevok so svojimi priateľmi a rodinou.