Prekladač Google bude čoskoro môcť počuť jazyk a preložiť ho …

google translator preklad v reálnom čase

Prekladač Google je jednou z tých hviezdnych aplikácií veľkého G, ktorá sa neustále aktualizuje a pridáva nové funkcie, ktoré sú pre používateľov veľmi užitočné. Google pri tejto príležitosti oznámil, že plánuje pridať transkripčná funkcia v reálnom čase do služby Google Translate pre Android niekedy v budúcnosti.

Funkcia je stále v štádiu prototypu, no Google ju predviedol počas podujatia umelej inteligencie vo svojej kancelárii v San Franciscu. Hlavnou výhodou, ktorú by táto funkcia priniesla, je Google prekladač môžete počuť rôzne jazyky a napísať ich do aplikácie a potom ich preložiť do požadovaného jazyka (To všetko v reálnom čase). Ak ste teda v zahraničí a neviete nič o jazyku, Google Translate problém vyrieši za vás.

Ako bude fungovať funkcia prepisu v reálnom čase služby Google Translate

google translator alternatíva k duolingo a babel 0

Podľa toho, čo vysvetľuje Google, na používanie tejto funkcie budete potrebovať pripojenie na internet, pretože prepis sa vykonáva na serveroch Google a nie na vašom zariadení. Je to preto, že prepis viacerých jazykov je komplikovanejší ako jednoduchý preklad z jedného jazyka do druhého, pretože si vyžaduje oveľa viac algoritmov a mechanizmov umelej inteligencie.

Na druhej strane Google vysvetlil, že táto funkcia nebude fungovať so zvukovými súbormi, aspoň spustiť. Bude to musieť byť zvuk zaznamenaný v reálnom čase cez mikrofón smartfónu, hoci Google hovorí, že nahraný zvuk môžete vždy prehrať cez reproduktor a zachytiť ho tak.

bot telegram jazyk prekladač

Spoločnosť tiež zdôraznila, že jej prepisovacia funkcia neustále vyhodnocovať celé vety počas prehrávania zvuku. prečo? Ak chcete pridať interpunkčné znamienka, opravte určité slová podľa kontextu vety a pokúste sa vylepšiť veci, ako sú prízvuky a regionálne dialekty. Používatelia tak získajú prepis, ktorý je dostatočne verný realite. Napriek tomu Google očakáva, že modely AI pre túto funkciu sa postupom času výrazne zlepšia.

Podľa rôznych zdrojov Google v súčasnosti testuje túto novú funkciu s francúzskym, nemeckým a španielskym jazykom. Zatiaľ bohužiaľ nie je presne stanovený dátum o príchode prepisu v reálnom čase do prekladača Google. Spoločnosť len hovorí, že dorazí niekedy „v budúcnosti“. Zatiaľ nám teda ostáva čakať len na skoré vydanie.

Zdroj | Android Central