Prejdite z Tumblr na WordPress pomocou niekoľkých kliknutí s Tumblr2WP

Chcete presunúť svoj blog z Tumblru na WordPress? WordPress je najsilnejšou platformou pre blogovanie a blogovanie na svete. Dávam vám úplnú slobodu pri vytváraní akéhokoľvek typu webových stránok, ktoré chcete. V tomto článku vám ukážeme, ako správne presunúť svoj blog Tumblr do programu WordPress.

Prečo by ste mali presunúť svoj blog z Tumblru na WordPress?

WordPress je najobľúbenejšia blogovacia platforma na svete. Pôsobí na viac ako 32% všetkých webových stránok na internete.

Ak sa chcete dozvedieť viac o WordPress a o tom, čo s tým môžete urobiť, prečítajte si našu úplnú recenziu WordPress s výhodami a nevýhodami.

Existujú dva typy WordPress. Najprv je tu WordPress.com, čo je hosťovaná platforma, a potom je tu WordPress.org, tiež nazývaný WordPress s vlastným hosťovaním. Ak chcete pochopiť tento rozdiel, pozrite si naše porovnanie stránok WordPress.com vs WordPress.org.

Odporúčame vám používať WordPress.org, pretože vám poskytuje slobodu pri vytváraní akéhokoľvek typu webovej stránky. Poskytuje tiež prístup k všetkým výkonným funkciám WordPress pripraveným na použitie.

Veci, ktoré budete musieť presunúť Tumblr na WordPress

Ak chcete začať s programom WordPress.org, budete potrebovať názov domény a účet webhostingu.

Odporúčame používať Bluehost. Sú oficiálne odporúčaným poskytovateľom hostingu WordPress a jednou z najväčších hostingových spoločností na svete.

Používateľom WPBeginner ponúkajú bezplatné doménové meno, certifikát SSL a zľavy na ubytovanie. V podstate môžete začať s $ 20,75 / mesiac.

→ Kliknite sem a uplatnite si túto exkluzívnu ponuku Bluehost ←

Ak môžete minúť trochu viac, odporúčame vám službu SiteGround. Sú tiež oficiálne odporúčanou hostingovou službou WordPress.

pozor: Bluehost aj SiteGround neumožňujú hosťovanie obsahu pre dospelých na svojich serveroch.

Ak váš blog Tumblr obsahuje obsah pre dospelých, odporúčame hostgator. Sú tiež na našom zozname najlepších hostingových spoločností WordPress.

Po zakúpení hostingu je ďalším krokom inštalácia programu WordPress. Väčšina poskytovateľov hostingu ponúka inštaláciu WordPress s 1 na tlačidlo OK. Ak nemôžete nájsť túto možnosť, požiadajte svoju hostiteľskú spoločnosť a oni pre vás nainštalujú WordPress.

Prípadne môžete postupovať podľa nášho podrobného sprievodcu, ako nainštalovať program WordPress, aby ste to urobili sami.

Po inštalácii sa dostanete na obrazovku hlavného panela WordPress, ktorá vyzerá takto:

Prístrojová doska WordPress

Presuňte obsah Tumblr do WordPress

Najprv musíte navštíviť Nástroje »Import a kliknite na tlačidlo „Inštalovať teraz“ pod položkou Tumblr.

Inštalácia dovozcu značky Tumblr

WordPress teraz vyhľadá a nainštaluje nástroj Tumblr Importer pre vás. Po dokončení kliknite na odkaz Spustiť dovozcu a pokračujte.

Spustite dovozcu Tumblr

Na ďalšej obrazovke budete musieť zadať heslá pre spotrebiteľov a tajné heslá OAuth. Tieto kľúče umožňujú vašim stránkam WordPress pripojiť sa a importovať váš obsah zo serverov spoločnosti Tumblr.

Aby ste získali tieto kľúče, musíte kliknúť na URL zobrazenú na obrazovke, ktorá vás zavedie na webovú stránku Tumblr, kde musíte kliknúť na tlačidlo „Registrovať aplikáciu“.

Zaregistrujte žiadosť

Ďalej musíte vyplniť polia „Názov aplikácie“, „Webová stránka aplikácie“, „Popis aplikácie“ a „Predvolená webová adresa pre spätné volanie“. Všetko ostatné môže zostať prázdne.

Pre predvolené polia pre webovú stránku a webovú adresu na spätné volanie potrebujete úplnú webovú adresu svojej stránky WordPress. Názov a popis aplikácie môžete použiť podľa vášho želania.

Žiadosť o registráciu

Po dokončení kliknite na tlačidlo Registrovať v dolnej časti a pokračujte.

Tumblr teraz zaregistruje aplikáciu a vráti vás na informačný panel aplikácie. Odtiaľto môžete skopírovať spotrebiteľský kľúč. Ak chcete odhaliť a skopírovať tajný kľúč, musíte kliknúť na položku „Zobraziť tajomstvo“.

Kopírovacie klávesy

Teraz musíte ísť späť do svojej administračnej oblasti WordPress a ísť na stránku Nástroje »Import stránku a znova spustite dovozcu.

Kľúče, ktoré ste predtým skopírovali, môžete zadať do nastavení dovozcu a kliknúť na tlačidlo „Pripojiť k Tumblr“.

Na ďalšej obrazovke musíte kliknúť na tlačidlo „Autorizovať túto aplikáciu“.

Autorizácia žiadosti

Tým sa dostanete do Tumblr, kde sa zobrazí výzva na povolenie aplikácie na pripojenie k vášmu účtu. Pokračujte kliknutím na tlačidlo Povoliť.

Povoliť aplikáciu

Ďalej budete presmerovaní na svoju stránku WordPress a dovozca zobrazí vaše blogy Tumblr. Stačí kliknúť na tlačidlo „Importovať tento blog“ vedľa blogu, ktorý chcete importovať.

Importujte svoj blog Tumblr

Dovozca začne importovať svoj obsah Tumblr do WordPress. Môže to chvíľu trvať v závislosti od množstva obsahu, ktorý máte.

Po dokončení sa zobrazí správa o úspechu.

Import bol dokončený

Teraz môžete navštíviť sekciu Príspevky a stránky svojho blogu WordPress a zobraziť importovaný obsah.

Môžete tiež navštíviť ich webovú stránku WordPress a pozrieť sa, ako sa príspevky zobrazujú na vašom živom webe.

Presmerujte návštevníkov Tumblr na váš nový blog WordPress

Teraz, keď ste obsah naimportovali, budete chcieť, aby návštevníci spoločnosti Tumblr našli nový blog.

Ak to chcete urobiť, musíte upraviť motív svojho blogu Tumblr. Najprv prejdite na stránku nastavení Tumblr.

Nastavenia Tumblr

Potom kliknutím na názov svojho blogu otvorte jeho nastavenia.

Vyberte svoj blog

Tým sa otvoria nastavenia vášho blogu. Na tejto obrazovke musíte pokračovať kliknutím na tlačidlo „Upraviť tému“.

Upraviť tému

Ďalej musíte kliknúť na možnosť „Upraviť HTML“ pod názvom témy. Umožní vám to upraviť HTML témy Tumblr.

Upravte HTML svojej témy Tumblr

Tumblr vám teraz zobrazí HTML pre danú tému.

Najprv by ste mali vložiť tento útržok kódu hneď potom Štítok.

 
 
 

Nezabudnite nahradiť doménu example.com skutočnou adresou URL nového blogu WordPress.

Potom by ste mali vložiť tento druhý kód hneď potom Štítok.

 
 
 

Teraz môžete kliknúť na tlačidlo „Aktualizovať ukážku“ a potom kliknutím na tlačidlo „Uložiť“ uložte nastavenia.

Tento kód odošle vašich návštevníkov spoločnosti Tumblr na vaše stránky WordPress. Používateľom, ktorí navštívia konkrétnu stránku alebo príspevok, sa však zobrazí chyba 404. Je to preto, že formát URL Tumblr a ich stránky WordPress sa líšia, takže budete musieť používateľov presmerovať, aby opravili príspevky.

Nastavenie presmerovania WordPress pre vaše príspevky Tumblr

Ak chcete nakonfigurovať presmerovania vo WordPress, musíte najprv nainštalovať a aktivovať doplnok presmerovania. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte navštíviť Nástroje »Presmerovanie na konfiguráciu nastavení. V časti „Pridať nové presmerovanie“ by ste mali presmerovanie pridať pomocou regulárnych výrazov, ako je tento:

Zdrojová adresa URL:. * / Príspevok / d + / (. *)

Cieľová adresa URL: / $ 1

Potom začiarknite políčko „Regex“ a kliknutím na tlačidlo „Pridať presmerovanie“ uložte svoje nastavenia.

Nastaviť presmerovanie

To je všetko, vaše príspevky v blogu Tumblr teraz presmerujú na správny článok o vašom novom blogu WordPress.

Blahoželáme! Úspešne ste presunuli svoj blog z Tumblr do WordPress.

Čo robiť po prechode z Tumblru na WordPress

Teraz, keď ste presunuli svoj obsah z Tumblr do WordPress, možno budete chcieť preskúmať WordPress, naučiť sa základy a využiť túto výkonnú platformu.

Nasleduje niekoľko rád, ktoré vám pomôžu začať.

Nastavte tému WordPress

Prvá vec, ktorú väčšina používateľov chce urobiť po prechode na WordPress, je zmena vzhľadu ich blogu. WordPress prichádza s tisíckami bezplatných a platených tém WordPress, z ktorých si môžete vybrať.

Tu je niekoľko našich odborných tipov na najlepšie témy WordPress pre rôzne typy blogov.

  • Najlepšie bezplatné témy blogu WordPress
  • Najlepšie témy časopisu WordPress
  • Najlepšie bezplatné fotografické motívy WordPress
  • Najlepšie Tumblr Štýl WordPress Témy

Potrebujete pomoc s nastavením novej témy? Pozrite si nášho podrobného sprievodcu o tom, ako nainštalovať tému WordPress.

Nainštalujte doplnky WordPress

Ďalej budete chcieť využiť doplnky WordPress. Doplnky WordPress sú ako aplikácie pre váš web WordPress a umožňujú vám na web pridávať nové funkcie, ako je pridanie kontaktného formulára, inštalácia Google Analytics, pridanie funkcií členstva a ďalšie.

Výber správnych doplnkov však môže byť pre nových používateľov trochu ohromujúci. Z tohto dôvodu sme zostavili zoznam základných doplnkov WordPress, ktoré môžete nainštalovať.

Učenie WordPress

Používanie a správa programu WordPress je pomerne jednoduché. Zakaždým, keď začnete s novou platformou, je tu však aj krivka učenia. Tu môže pomôcť program WPBeginner.

WPBeginner je najväčšia bezplatná webová stránka zdrojov WordPress pre začiatočníkov. Máme množstvo užitočného obsahu vytvoreného špeciálne pre začiatočníkov, majiteľov firiem a blogerov.

Toto sú niektoré z užitočných zdrojov, ktoré nájdete na WPBeginner (všetky sú úplne zadarmo).

  • Blog WPBeginner: Ústredné miesto pre všetky naše príručky a príručky pre WordPress.

  • WPBeginner Dictionary – Náš slovník WordPress vám pomôže rýchlo sa zoznámiť s žargónom WordPress

  • Videá WPBeginner – Noví používatelia programu WordPress môžu začať s týmito 23 videami, aby ovládli program WordPress.

  • WPBeginner dňa YouTube: Potrebujete ďalšie video pokyny? Prihláste sa na odber nášho kanála YouTube s viac ako 120 000 predplatiteľmi a viac ako 11 miliónmi návštev.

  • Plán WPBeginner – pozrite si doplnky, nástroje a služby, ktoré používame vo WPBeginner.

  • Ponuky WPBeginner: Exkluzívne zľavy na produkty a služby WordPress pre používateľov WPBeginner.

Mnoho našich používateľov používa spoločnosť Google na nájdenie odpovedí v programe WPBeginner jednoducho pridaním slova „wpbeginner“ na koniec hľadaného výrazu.

Dúfame, že vám tento článok pomohol presunúť váš blog z Tumblru na WordPress. Môžete si tiež prečítať naše praktické tipy na zvýšenie návštevnosti vášho nového blogu WordPress.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,