Prehrávať videá z YouTube s vypnutou obrazovkou je to možné vďaka…

počúvanie videí z youtube je vypnuté v systéme Android

YouTube Je to najnavštevovanejšia platforma na internete na sledovanie videí všetkého druhu. Nepochybne však najobľúbenejšie videá z YouTube sú to hudobné videá. V skutočnosti, veľa ľudí používa YouTube ako streamovacia hudobná služba vďaka rozsiahlemu katalógu hudby, ktorý platforma ponúka bezplatne.

Pri prehrávaní videoklipov je všetko v poriadku YouTube na vašom PC: môžete ich minimalizovať a počúvať len hudbu. Situácia sa však trochu skomplikuje, keď chcete urobiť to isté na svojom Android zariadení, kde Môžete prehrávať iba videá z YouTube pozadia, ak platíte predplatné YouTube Premium. Našťastie existuje veľmi jednoduchý trik na prehrávanie videí YouTube s vypnutou obrazovkou v systéme Android a tu vám ju predstavíme.

Takže môžete prehrávať videá z YouTube s vypnutou obrazovkou pomocou VLC

prehrávať ako audio youtube videá vo vlc android

Pre tento tutoriál použijeme aplikáciu VLC, ktorá je veľmi obľúbeným bezplatným prehrávačom videa na počítačoch a je dostupná aj pre Android. Tento prehrávač má možnosť, ktorá vám to umožňuje prehrávať videá z platforiem ako YouTube, Vimeo a DailyMotion, stačí zadať odkaz na video, ktoré chcete vidieť.

Najlepšie na tejto možnosti je však to, že aplikáciu môžete ukončiť resp vypnite obrazovku systému Android a video sa bude naďalej prehrávať. Ak teda chcete prehrávať hudobné videá z YouTube na svojom systéme Android týmto spôsobom postupujte podľa nasledujúcich krokov, aby ste to dosiahli:

 • Ak ho ešte nemáte, stiahnite si aplikáciu VLC na vašom Androide.

VLC pre Android

 • Ísť do YouTube a pred otvorením videa, ktoré chcete počúvať s vypnutou obrazovkou, stlačte tri bodky ktoré sa objavia vedľa neho.
 • Vyberte si zdieľam.
 • Vyberte si Hrajte s VLC.
 • Týmto spôsobom video z YouTube začne sa prehrávať vo VLC. Aby to bolo počuť v pozadí stlačte tri body vpravo dole.
 • Teraz klepnite na Prehrať ako zvuk. Pripravený!

Môžete teda prejsť do inej aplikácie alebo vypnúť obrazovku systému Android a budete pokračovať v počúvaní videa.

Možnosť Play with VLC sa nezobrazí, čo mám robiť?

prehrať ako audio youtube videá vo vlc android ručne

Ak ste nainštalovali a zastaraná verzia VLC alebo váš Android je veľmi starý, možnosť Play with VLC sa nemusí zobraziť. Nemusíte sa však obávať, k tejto možnosti môžete pristupovať aj manuálne takto:

 • Skopírujte odkaz na video od YouTube chcete hrať na pozadí. V aplikácii YouTube Môžete to urobiť pomocou možnosti Zdieľať a potom kliknutím na odkaz Kopírovať.
 • Otvorte VLC a klepnite na tlačidlo menu (ten s tromi čiarami umiestnenými v ľavom hornom rohu).
 • zatlačte na Vydávať.
 • Prilepte skopírovaný odkaz tam, kde je to uvedené Zadajte sieťovú adresu.
 • Počkajte niekoľko sekúnd a video sa okamžite začne prehrávať. Stlačte tri bodky ktoré sa zobrazujú vpravo dole.
 • Vyberte si Prehrať ako zvuk.

prehrávanie videí z youtube s plávajúcou obrazovkou android vlc

Ako sme vyskúšali, tento trik nemožno použiť so zoznamami skladieb z YouTube. Nefunguje ani na zariadeniach so systémom iOS. Nie všetky sú však obmedzeniami. VLC vám umožňuje zvýšiť alebo znížiť rýchlosť prehrávania videa z YouTube a dokonca naň vkladať titulky manuálne alebo automaticky. Nehovoriac o ovládaní prehrávania na dotykovej obrazovke, ktoré ponúka.

Ale najúžasnejšia funkcia zo všetkých je tá, ktorá vám to umožní prehrať video z YouTube v plávajúcom okne nad akoukoľvek aplikáciou. Takže máte prístup k tejto možnosti:

 • S videom z YouTube otvoriť vo VLC, stlačte tri bodky v pravom dolnom rohu.
 • Vyberte si Pop-up prehrávač.
 • Udeľte povolenie na prekrytie aplikácie.
 • Teraz budete mať video o YouTube v malom okne, ktoré môžete vidieť na svojom Androide v akejkoľvek inej aplikácii. Môcť zväčšiť alebo zmenšiť veľkosť videa prstami.

Ak sa vám tieto triky páčili, zadajte nasledujúci odkaz a zistite 6 najlepšie triky na stlačenie prehrávača VLC na vašom Androide.