Prehrávač Android 11 Preview praktický – zmeny upozornení, možnosti tmavého režimu a ďalšie

 • Vľavo: nová sekcia oznámení „Konverzácie“. Vpravo: Dlhým stlačením na oznámenie správy a otvorením obrovského voliteľného panela.

  Ron Amadeo

 • Bublina.

  Ron Amadeo

 • Nastavenia DND boli úplne preusporiadané a nové nastavenia sú rozdelené podľa „Ľudia“, „Aplikácie“ a „Alarmy“.

  Ron Amadeo

 • Obrazovka aplikácie sa pre mňa nevykresľuje (je prázdna), ale tu sú obrazovky Ľudia a Alarm.

  Ron Amadeo

 • Temnú tému je možné naplánovať tak, aby odchádzala so slnkom.

  Ron Amadeo

 • Nový balík Bluetooth?

  Ron Amadeo

 • Možnosť obnovovacej frekvencie displeja umiestni číslo do ľavého horného rohu. Vyzerá to presne ako Fraps.

  Ron Amadeo

 • Screen rekordér.

  Ron Amadeo

Ukážka pre vývojárov systému Android 11 je k dispozícii a vyskúšala som ju niekoľko hodín. Som späť, aby som nahlásil svoje zistenia.

Úprimne povedané, v tomto prvom vydaní ukážky nie je veľa zmien, ktorým čelia používatelia. Podobne ako predchádzajúci príspevok v systéme Android 11, aj tu je takmer úplne zmena v API, z pohľadu používateľského rozhrania je málo. Momentálne vyzerá Android 11 rovnako ako Android 10. Dúfajme, že spoločnosť Google sa len zdržiava a v budúcich vydaniach ukážky pre vývojárov uvidíme viac.

Android 11

Zobraziť ďalšie príbehy

Čo sa týka toho, čo je tu, ako sme predpokladali, v oznamovacom paneli je teraz časť „konverzácie“, do ktorej prichádzajú prichádzajúce texty a správy. Sekcia je usporiadaná v hornej časti panela upozornení, nad pravidelnými oznámeniami a tichými oznámeniami. Ak na upozornenie správy stlačíte dlho, získate celý rad možností. Určitý typ upozornení môžete vylúčiť z kategórie „správy“, zobraziť správu ako bublinu, „obľúbenú“ osobu, ktorá ich zoradí nad každú inú osobu, odložiť upozornenie alebo ignorovať upozornenie.

Každá jednotlivá osoba má teraz kanál upozornení, takže môžete robiť veci, ako napríklad robiť správy od jednej osoby s vysokou prioritou a stlmiť niekoho iného, ​​aj keď všetci používajú tú istú aplikáciu. Nastavenia Nerušiť boli úplne preusporiadané a teraz ich môžete rozdeliť podľa „osoby“ spolu s nastaveniami pre aplikácie a alarmy.

Z tejto ponuky je možné aplikácie na odosielanie správ voľne hodiť do bubliny, čo umožňuje aplikácii plávať nad všetkým ostatným. Táto funkcia funguje skvele aj pre staré, nemilované, trestne zanedbávané aplikácie, ako je Google Hangouts – ktorá je stále najlepšou platformou spoločnosti Google na zasielanie správ. Spoločnosť Google sa snaží vypnúť staré metódy vytvárania plávajúcich aplikácií, pretože môžu mať za následok skryté nepriradené prekrytia obrazovky, ktoré môžu predstavovať bezpečnostné riziko. Pre plávajúce aplikácie budú v systéme Android 11 preferované bubliny.

Temná téma sa teraz dá naplánovať tak, aby vychádzala spolu s východom a západom slnka, čo bola veľmi požadovaná vlastnosť po jej zavedení v minulom roku. V Rýchlom nastavení je skrytý natívny videorekordér, ktorý funguje skvele. Google tiež usilovne pracuje na posúvaní snímok obrazovky, ktorý nie je v tomto vydaní aktívny, ale vývojári XDA ho prenikli do existencie.

Obrazovka Možnosti vývojára má novú možnosť „zobraziť obnovovaciu frekvenciu“, ktorá nalepí číslo v rohu a zobrazuje, či váš telefón s frekvenciou 90 Hz skutočne beží na frekvencii 90 Hz. To bude skvelé pre diagnostiku implementácií zobrazení janky, ako je implementácia v aplikácii Google Pixel 4, Bolo by ľahké použiť skladové písmo pre toto číslo, ale niekto v službe Google vyšiel z cesty, aby číslo vyzeralo rovnako ako počítadlo Fraps FPS, s veľkými blokádnymi číslami v červenej, žltej a zelenej. Rekvizity.

zväčšiť / Časový plán pre Android 11 so „stabilitou platformy“ prichádza v júni.

Google

Každé vydanie systému Android prichádza s novými a vzrušujúcimi záhadami a tentoraz existuje možnosť pre vývojárov „Povoliť zásobník funkcií Bluetooth Gabeldorsche“. Je tu nový balík Bluetooth? Prečo? Čo je na tom lepšie? Je to hotové? Nikto nevie! Budeme sa pýtať na Google I / O.

Pokiaľ ide o zmeny, ktorým čelia používatelia, je to do značnej miery. Drvivá väčšina ukážky pre vývojárov 1 Príspevky už boli rozložené v blogovom príspevku spoločnosti Google. Toto prvé vydanie naozaj je iba pre vývojárov a dúfajme, že v ďalších vydaniach uvidíme viac funkcií, ktorým čelia používatelia. Časová os spoločnosti Google sľubuje uvoľnenie každý mesiac, takže to skúste neskôr.