Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Prehliada─Ź Mozilla: Firefox 74 u┼ż nem├┤┼że prida┼ą doplnky

Prehliada─Ź Mozilla: Firefox 74 u┼ż nem├┤┼że prida┼ą doplnky Obr├ízok: Mozilla

Mozilla vydala svoj prehliada─Ź Firefox 74, ktor├Ż zastavuje nechcen├ę a potenci├ílne ┼íkodliv├ę doplnky. Predt├Żm sa mohli ne┼żiaduce doplnky odin┼ítalova┼ą pomocou Spr├ívcu doplnkov (about: addons), Firefox 74 ide ove─ża ─Ćalej a teraz umo┼ż┼łuje iba doplnky nain┼ítalovan├ę pou┼ż├şvate─żom.

Kontajnery maj├║ skratky

Roz┼í├şrenie kontajnera m├í teraz skratky, ktor├ę by pou┼ż├şvate─żom mali u─żah─Źova┼ą lep┼íie oddelenie s├║kromn├ęho a firemn├ęho obsahu a webov├Żch str├ínok. Kliknut├şm prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na tla─Źidlo ÔÇ×Otvori┼ą nov├║ kartuÔÇť m├┤┼żete r├Żchlo otvori┼ą webov├║ str├ínku, ktor├í sa m├í otvori┼ą, do po┼żadovanej kateg├│rie.

Pre Facebook- Majite─ż, s ktor├ęho pomocou Facebook- Z├íznamy, koment├íre a hodnotenia P├í─Źi sa mi na ostatn├Żch str├ínkach m├┤┼żu by┼ą blokovan├ę kliknut├şm prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na ikonu kontajnera V├Żnimky.

Firefox importuje ├║daje z nov├ęho Edge

V prehliada─Źi Firefox 74 je teraz mo┼żn├ę importova┼ą ├║daje, ako s├║ z├ílo┼żky, prihlasovacie ├║daje a ob─ż├║ben├ę polo┼żky, z novej z├íkladne Microsoft Edge Chromium. Od tejto chv├şle Mozilla jednoducho vol├í ÔÇ×star├ŻÔÇť prehliada─Ź Edge zalo┼żen├Ż na EdgeHTML ÔÇ×Microsoft Edge LegacyÔÇť.

Mozilla chce tie┼ż vylep┼íi┼ą ochranu ├║dajov pomocou prehliada─Źa Firefox 74. Pri pou┼żit├ş WebRTC – napr├şklad vo videochatoch – je IP adresa maskovan├í novou verziou cez mDNS ICE na n├íhodne vygenerovan├║ IP. V prehliada─Źi Firefox 74.0 prij├şma TLS vo verzi├ích, ktor├ę sa pova┼żuj├║ za nebezpe─Źn├ę 1,0 a 1,1 ┼żiadna ─Ćal┼íia podpora v bud├║cnosti.

 • Va┼ía spr├íva prihl├ísenia sa zlep┼íila v─Ćaka mo┼żnosti obr├íti┼ą alfa zoradenie (n├ízov Z-A) v Lockwise, ku ktor├ęmu m├íte pr├şstup pod prihl├ísen├şm a heslom.
 • Firefox teraz importuje va┼íe z├ílo┼żky a hist├│riu z nov├ęho prehliada─Źa Microsoft Edge Windows a Mac jednoduch├ę.
 • Doplnky nain┼ítalovan├ę extern├Żmi aplik├íciami sa teraz daj├║ odstr├íni┼ą pomocou Spr├ívcu doplnkov (about: addons). Doplnky m├┤┼żu in┼ítalova┼ą iba pou┼ż├şvatelia; nem├┤┼żu by┼ą nain┼ítalovan├ę aplik├íciou.
 • Facebook N├ídoba zabra┼łuje Facebook od sledovania v├ís na webe – Facebook prihl├ísenia, hodnotenia ÔÇ×P├í─Źi sa miÔÇť a koment├íre sa automaticky blokuj├║ priFacebook lokal├şt. Ak v┼íak potrebujeme v├Żnimku, m├┤┼żete si ju teraz vytvori┼ą pridan├şm vlastn├Żch str├ínok na internet Facebook Kontajner.
 • Firefox teraz poskytuje lep┼íie s├║kromie pre va┼íe webov├ę hlasov├ę hovory a videohovory prostredn├şctvom podpory pre mDNS ICE maskovan├şm IP adresy v├í┼ího po─Ź├şta─Źa n├íhodn├Żm ID v ur─Źit├Żch scen├íroch WebRTC.

Mozilla Firefox 74.0

Ako v┼żdy, v├Żvoj├íri Mozilly zhrnuli kompletn├Ż zoznam v┼íetk├Żch zmien a opr├ív ch├Żb v ofici├ílnych pozn├ímkach k vydaniu Firefox 74.

Firefox 74.0 je k dispoz├şcii z arch├şvu preberania ComputerBase pre Windows 10 8 a 7 ako aj dostupn├ę syst├ęmy MacOS a Linux je Firefox 75 u┼ż k dispoz├şcii.0 beta 1 pripraven├ę na prv├ę testy.

s┼ąahovanie

 • Mozilla Firefox 4,5 hviezda

  Firefox je bezplatn├Ż prehliada─Ź od neziskovej organiz├ície Mozilla Foundation, mnoh├Żch roz┼í├şren├ş.

  • Verzia 74.0 Nemec
  • Verzia 68.6,0 ESR Nemec
  • Verzia 75.0 beta 1 Nemec