Prehliadač Google Chrome v systéme Android umožní plánovanie sťahovania

Google Chrome umožní programovanie sťahovania pre Android

Nakoniec a po mnohých požiadavkách komunity Google zahrnul novú funkciu, ktorá umožní používateľom prehliadača Chrome plánovať sťahovanie súborov. Hoci v systéme Android existujú stovky aplikácií, ktoré vám to umožňujú jednoducho a rýchlo, Chrome potreboval natívnu funkciu, ktorá by daný proces ešte viac zjednodušila.

Ako funguje plánovanie sťahovania v prehliadači Google Chrome?

Chrome umožňuje plánovanie sťahovania

Ako môžete vidieť na snímkach obrazovky, ktoré vám nechávame nad týmto odsekom, používateľ si môže vybrať dátum v budúcnosti aby telefón automaticky stiahol súbory, ale aj môžete si vybrať spôsob, akým ich chcete sťahovať.

To druhé je veľmi zaujímavé, pretože nie vždy chcete sťahovať veľké súbory počas používania mobilného dátového plánu. Týmto spôsobom môžete tejto novej funkcii Google Chrome povedať, aby sa stiahla nielen v konkrétny dátum, ale aj keď je mobil pripojený k WiFi sieti.

Ako naplánovať sťahovanie v prehliadači Google Chrome

Naplánujte sťahovanie Chrome Canary

Práve teraz túto funkciu je možné použiť iba v prehliadači Google Chrome Canary ak sú aktivované príslušné nastavenia. Ak to chcete vyskúšať, mali by ste si stiahnuť Chrome Canary do svojho mobilného zariadenia.

Na druhej strane, ak chcete použiť plánovač sťahovania v stabilnej verzii prehliadača Google Chrome, budete musieť počkať niekoľko týždňov, pretože to je čas, ktorý zvyčajne spoločnosti Google trvá, kým do vášho prehliadača začlení tieto typy funkcií.

Fontána | vývojári XDA