Prehliada─Ź Chrome m├┤┼że prida┼ą podporu pre pl├ínovan├ę spr├ívy, ktor├ę funguj├║ dokonca aj offline

Ak pou┼ż├şvate prehliada─Ź Chrome, pravdepodobne ste u┼ż videli, ┼że doru─Źuje spr├ívu – alebo ste boli aspo┼ł na jednom z t├Żchto spamov├Żch serverov s opakovan├Żmi ┼żiados┼ąami o ich aktiv├íciu. Pod─ża niektor├Żch zmien, ktor├ę prehliada─Ź Chrome Story objavil v prehliada─Źi Chromium Gerrit, mohol notifika─Źn├Ż syst├ęm vyzdvihn├║┼ą mo┼żnos┼ą napl├ínovania upozornen├ş do bud├║cnosti.

Zd├í sa, ┼że ide o skor├Ż koncept dokumentu Google spojen├ęho s rozhran├şm API upozornen├ş (nie je spojen├ę s cie─żom zabr├íni┼ą ─żu─Ćom, aby ho spamom upravovali), popisuje podrobnosti pre v├Żvoj├írov:

Predstavujeme funkciu showTrigger pre trval├ę webov├ę ozn├ímenia, ktor├ę umo┼żnia prezeranie spr├ívy v ur─Źitom ─Źase v bud├║cnosti. Webov├ę str├ínky to m├┤┼żu pou┼żi┼ą na spo─żahliv├ę zobrazenie upozornenia pou┼ż├şvate─żovi bez pou┼żitia spr├ív Push.

Zmeny v spr├ívach sa najprv za─Ź├şnaj├║ sp├║┼í┼ąa─Źmi zalo┼żen├Żmi na ─Źasov├Żch pe─Źiatkach, hoci dokument poznamen├íva, ┼że ide iba o ÔÇ×prv├║ iter├íciuÔÇť, ─Źo znamen├í, ┼że v bud├║cnosti by mohli pr├şs┼ą aj in├ę typy sp├║┼í┼ąa─Źov spr├ív. Opisuj├║ sa aj ─Ćal┼íie podrobnosti, ako je pr├şprava offline (ak je zariadenie pou┼ż├şvate─ża offline, ke─Ć je spr├íva napl├ínovan├í), ako aj niektor├ę obmedzenia: ÔÇ×Ak bude v bud├║cnosti viac ako jeden rok, spr├íva bude zamietnut├í.ÔÇť

T├íto nov├í funkcia sa m├┤┼że pou┼ż├şva┼ą na oznamovanie kalend├írov v re┼żime offline a na miestne alarmy / ─Źasova─Źe, okrem in├Żch potenci├ílne nov├Żch aplik├íci├ş. Zatia─ż neexistuje ─Źasov├í os, kedy sa m├┤┼że f├íza v├Żvojovej f├ízy objavi┼ą v prehliada─Źi Chrome, ale bude zauj├şmav├ę zisti┼ą, ─Źo nov├ę (alebo sklamanie) pou┼ż├şva, ke─Ć sa tak stane.

Sk├║ste postupova┼ą