Prehliada─Ź Chrome blokuje nezabezpe─Źen├Ż obsah pri na─Ź├ştan├ş na str├ínky HTTPS

Protokol HTTPS do zna─Źnej miery nahradil svoj menej bezpe─Źn├Ż predchodca HTTP ako predvolen├║ vo─żbu pre odosielanie prostriedkov cez internet. Najd├┤le┼żitej┼í├şm rozdielom medzi nimi je, ┼że protokol HTTPS pren├í┼ía ├║daje pomocou ┼íifrovan├ęho pripojenia, zatia─ż ─Źo ├║daje na─Ź├ştan├ę prostredn├şctvom protokolu HTTP nie. Spolo─Źnos┼ą Google za─Źala s uveden├şm prehliada─Źa Chrome 68 v minulom roku ozna─Źi┼ą v┼íetky weby, ktor├ę st├íle pou┼ż├şvaj├║ pripojenia HTTP, ako ÔÇ×Not SecureÔÇť, a dnes spolo─Źnos┼ą Google ozn├ímila ─Ćal┼íie pl├íny informovania pou┼ż├şvate─żov, ke─Ć str├ínky pou┼ż├şvaj├║ nezabezpe─Źen├ę pripojenie. Pri posledn├Żch zmen├ích sa t├şm prehliada─Źa Chrome sna┼ż├ş vyrie┼íi┼ą probl├ęm so zmie┼ían├Żm obsahom.

Prehliada─Ź Chrome blokuje nezabezpe─Źen├Ż obsah pri na─Ź├ştan├ş na str├ínky HTTPS 1

Zmie┼ían├Ż obsah predstavuje postup bezpe─Źn├ęho na─Ź├ştania ─Ćal┼í├şch zdrojov (ako s├║ obr├ízky, zvuk a video) prostredn├şctvom protokolu HTTP na in├║ str├ínku HTTPS. Po─Źn├║c prehliada─Źom Chrome 79 bude zmie┼ían├Ż obsah blokovan├Ż postupne, aby mohli webov├ę str├ínky vykona┼ą potrebn├ę zmeny. Prvou z t├Żchto zmien v prehliada─Źi Chrome 79 bude nov├ę nastavenie, ktor├ę pou┼ż├şvate─żom umo┼żn├ş odblokova┼ą zmie┼ían├Ż obsah na konkr├ętnej str├ínke. Toto nastavenie n├íjdete kliknut├şm na ikonu z├ímku ved─ża adresy webovej str├ínky HTTPS.

Prehliada─Ź Chrome blokuje nezabezpe─Źen├Ż obsah pri na─Ź├ştan├ş na str├ínky HTTPS 2

V predvolenom nastaven├ş bud├║ zmie┼ían├ę zvukov├ę a obrazov├ę zdroje blokovan├ę v prehliada─Źi Chrome 80, ak ich nemo┼żno na─Ź├şta┼ą prostredn├şctvom protokolu HTTPS. Tento obsah je mo┼żn├ę selekt├şvne blokova┼ą pomocou predt├Żm op├şsan├ęho menu nastaven├ş. Zmie┼ían├ę obr├ízky sa bud├║ sp├║┼í┼ąa┼ą aj v prehliada─Źi Chrome 80. St├íle sa na─Ź├ştaj├║, na paneli s adresou sa v┼íak zobraz├ş spr├íva ÔÇ×Nie je bezpe─Źn├ęÔÇť. Toto obdobie odpo─Ź├ştania obr├ízkov v┼íak kon─Ź├ş prehliada─Źom Chrome 81, kde bude v┼íetok zmie┼ían├Ż obsah v predvolenom nastaven├ş blokovan├Ż. Chrome 81 bude uveden├Ż na trh vo febru├íri 2020.

Sk├║ste postupova┼ą