Prehľad produktu – Centralizovaná správa protokolov Cynet

Pre väčšinu organizácií dnes poskytujú protokoly vytvorené ich bezpečnostnými nástrojmi a prostrediami zmiešaný balík. Na jednej strane môžu byť zásobárňou cenných údajov o narušeniach bezpečnosti, zraniteľnostiach, vzoroch útokov a všeobecných prehľadoch o bezpečnosti.

Na druhej strane organizácie nemajú správne prostriedky na spravovanie obrovského rozsahu protokolov a údajov, ktoré by z nich mohli odvodiť akúkoľvek hodnotu.

Správa protokolov sa môže rýchlo stať boľavým bodom a môže byť buď zabudnutá, alebo nesprávne spravovaná, ak sa vykonáva manuálne.

Na druhej strane to znižuje transparentnosť údajov a organizácie sú viac vystavené zraniteľnostiam, ktoré mohli byť odhalené. Nový modul centralizovanej správy protokolov (CLM) predstavený poskytovateľom XDR Cynet (viac sa dozviete tu) by mohol pomôcť organizáciám odľahčiť túto záťaž a zlepšiť viditeľnosť organizácií v ich cenných protokolových údajoch.

Namiesto ručnej manipulácie so zberom, ukladaním a analýzou údajov môžu organizácie použiť CLM na zlepšenie analýzy protokolov, lepšie pochopenie prostredia zabezpečenia a odľahčenie tímov štíhlej bezpečnosti, ktoré musia tento proces zvládnuť.

Predstavujeme Cynet CLM

Nový modul Centralized Log Management od Cynetu ponúka organizáciám efektívny spôsob, ako sa vysporiadať s obrovským objemom bezpečnostných protokolov, ktoré väčšina organizácií – bez ohľadu na veľkosť – vytvára. Prvým krokom k tomu je automatizácia procesu.

Cynet CLM automaticky zhromažďuje protokolové údaje s najvyššou prioritou, aby bolo možné rýchlo a presne odhaliť hrozby v prostredí organizácie. Protokoly udalostí a údaje sa zhromažďujú zo sieťových zariadení a aplikácií, aplikácií SaaS a akýchkoľvek hostiteľov pripojených k platforme Cynet. Protokoly sú uložené v dátovom jazere, ku ktorému je možné pristupovať priamo cez konzolu Cynet.

Vizuálna analýza denníka

Jedným z bežných problémov s veľkým objemom protokolov je ich usporiadanie do formátu, ktorý je ľahko stráviteľný a zrozumiteľný. Cynet ponúka nástroj na vizuálnu analýzu, ktorý umožňuje bezpečnostným tímom vytvárať grafy a panely, ktoré im umožňujú zhromažďovať a využívať poznatky z ich úložiska protokolov. Okrem toho umožňuje tímom rýchlo určiť a vyriešiť problémy.

Centralizované ovládanie

Ako už názov napovedá, CLM od Cynetu poskytuje organizáciám jednoduchý spôsob prezerania, triedenia, dotazovania, filtrovania a korelácie údajov zo stoviek zdrojov na jednom mieste. Namiesto toho, aby museli hľadať hrozby a hľadať zraniteľné miesta v sieti zdrojov, bezpečnostné tímy sa môžu jednoducho sústrediť na jedinú tabuľu skla, ktorá im umožňuje organizovať ich údaje a využívať výkonné nástroje na vyhľadávanie, aby našli presne tie informácie, ktoré potrebujú.

Jednoduchšie hĺbkové ponory údajov

Snáď najväčšou výhodou centralizovanej správy protokolov je hĺbka analýzy, ktorú môže ponúknuť jeden údajový bod. Cynet CLM automaticky spája všetky dátové body pripojené na protokolovanie udalostí do jednotlivých vlákien.

To uľahčuje pochopenie udalosti v celej sieti v jednom zobrazení. Bezpečnostné tímy nemusia manuálne prehľadávať stovky denníkov a zdrojov, aby mohli sledovať jednu udalosť. Namiesto toho jediné kliknutie umožňuje tímom rýchlo pochopiť udalosť a nájsť spôsoby, ako ju vyriešiť a zabrániť jej v budúcnosti.

Organizácie teraz môžu pridať Cynet CLM do svojich existujúcich licencií Cynet 360 a pridať nový nástroj na analýzu protokolov do svojho arzenálu.

Cynet tiež spúšťa webinár, na ktorom predstaví svoj modul CLM. Registrovať sa môžete tu.

Viac o Cynet CLM sa dozviete tu.