Predpove─Ć trhov so stredn├Żmi a ┼ąa┼żk├Żmi n├íkladn├Żmi vozidlami na roky 2020-2030

DavidTyatt, technologick├Ż analytik IDTechEx, ned├ívno zverejnil aktualiz├íciu spr├ívy ÔÇ×Elektrick├Ż n├íkladn├Ż automobil 2020-2030ÔÇŁSo zameran├şm na elektrifik├íciu na trhoch stredn├Żch a ┼ąa┼żk├Żch n├íkladn├Żch automobilov a poskytuje komplexn├Ż s├║bor predpoved├ş trhu.

Spolu so zvy┼íkom automobilov├ęho sektora sa vyv├şja aj trh so stredne ┼ąa┼żk├Żmi a ┼ąa┼żk├Żmi n├íkladn├Żmi vozidlami. Vl├ídy cel├ęho sveta, uzn├ívaj├║c potenci├ílne katastrofick├ę d├┤sledky nesp├║tanej zmeny kl├şmy a svedkami ┼íkodliv├ęho vplyvu na ─żudsk├ę zdravie emisiami zne─Źis┼ąuj├║cich l├ítok z v├Żfukov├Żch plynov v mestskom prostred├ş, prij├şmaj├║ rozhodn├ę opatrenia, ktor├ę v najbli┼ż┼í├şch desa┼ąro─Źiach doved├║ v├Żrobcov vozidiel na nulu. -rie┼íenia hnacieho ├║strojenstva s v├Żfukov├Żmi emisiami. V d├┤sledku toho s├║ dni spa─żovacieho motora na fos├şlne paliv├í spo─Ź├ştan├ę.

Listy, konferencie a ─Ćal┼íie inform├ície o hed┼żov├Żch fondoch za 3. ┼ítvr┼ąrok 2019

Tv├írou v tv├ír spr├şsneniu legislat├şvy o emisi├ích CO2 pre nov├ę n├íkladn├ę automobily bude v relat├şvne bl├şzkej bud├║cnosti ┼ąa┼żk├ę splni┼ą ich spa─żovac├ş motor na fos├şlne paliv├í a rast├║ci tlak na obmedzenie vystavenia ─żud├ş nebezpe─Źn├Żm l├ítkam zne─Źis┼ąuj├║cim ovzdu┼íie v centr├ích miest, ktor├ę s├║ z ve─żkej ─Źasti s├║─Źas┼ąou. v d├┤sledku cestnej dopravy je pre bud├║ce stredne ┼ąa┼żk├ę a ┼ąa┼żk├ę n├íkladn├ę aut├í potrebn├Ż ove─ża ─Źistej┼í├ş zdroj energie. T├║to potrebu zn├ísobuje zvy┼íuj├║ci sa dopyt po dod├ívkach n├íkladu, preto┼że maloobchodn├Ż sektor roz┼íiruje svoje online predajn├ę platformy a ─żudia postupne up├║┼í┼ąaj├║ od s├║kromn├ęho vlastn├şctva automobilov pre platformy mobility ako slu┼żby (Maas).

V├Żh─żad na trhy ┼ąa┼żk├Żch n├íkladn├Żch automobilov

U┼ż je zrejm├ę, ┼że je nemo┼żn├ę, aby zlep┼íenia palivovej ├║─Źinnosti poh├í┼łan├ę ICE v dlhodobom horizonte priniesli po┼żadovan├ę zn├ş┼żenie emisi├ş. Bud├║cnos┼ą je bu─Ć elektricky poh├í┼łan├í bat├ęriami alebo elektrick├Żmi vozidlami s palivov├Żmi ─Źl├ínkami. Dod├ívaj├║ rie┼íenie s nulov├Żmi emisiami na cest├ích, ktor├ę okam┼żite chr├íni ─żud├ş pred emisiami PM a NOx v mestsk├Żch oblastiach a pren├í┼ía bremeno dekarboniz├ície od v├Żrobcov automobilov na gener├ítory elektrickej energie.

Dieselov├ę a benz├şnov├ę spa─żovacie motory s├║ u┼ż technol├│giou minulosti, obozretn├ę spolo─Źnosti v automobilovom priemysle sa u┼ż pres├║vaj├║ smerom k dod├ívate─żsk├ęmu re┼ąazcu elektrick├Żch a palivov├Żch ─Źl├ínkov. V┼íetky hlavn├ę OEMS n├íkladn├Żch automobilov v s├║─Źasnosti investuj├║ do projektov n├íkladn├Żch automobilov s nulov├Żmi emisiami zo strachu, ┼że zostan├║ pozadu.

Spr├íva IDTechEx ÔÇ×Electric Truck 2020-2030ÔÇť m├í pom├┤c┼ą podnikom naprie─Ź pl├ínom hodnotov├ęho re┼ąazca automobilov├ęho priemyslu na tomto r├Żchlo sa meniacom trhu. Spr├íva poskytuje 48 progn├│z pre elektrick├ę a n├íkladn├ę automobily s bat├ęriov├Żm pohonom a bat├ęrie, ktor├ę zah┼Ľ┼łaj├║ desa┼ąro─Źn├Ż v├Żh─żad na v├Żrobu automobilov, penetr├íciu trhu a trhov├║ hodnotu, so samostatn├Żmi progn├│zami pre trhy stredn├Żch a ┼ąa┼żk├Żch n├íkladn├Żch automobilov a region├ílnu segment├íciu pre ─î├şnu , Severn├í Amerika, Eur├│pa a ROW.

V spr├íve je poskytnut├Ż aktu├ílny preh─żad trhu s elektrick├Żmi n├íkladn├Żmi vozidlami s bat├ęriami a palivov├Żmi ─Źl├ínkami a podrobn├ę inform├ície o aktu├ílnych demon┼ítra─Źn├Żch projektoch a ├║sil├ş hlavn├Żch akt├ęrov v tomto odvetv├ş komercializova┼ą n├íkladn├ę vozidl├í s nulov├Żmi emisiami v ka┼żdom z k─ż├║─Źov├Żch regi├│nov. Spr├íva predstavuje pozadie technologick├ęho v├Żvoja na trhu elektrick├Żch n├íkladn├Żch automobilov vr├ítane palivov├Żch ─Źl├ínkov a elektrickej hybridiz├ície spolu s diskusiou o k─ż├║─Źov├Żch podporn├Żch technol├│gi├ích nasadenia elektrick├Żch n├íkladn├Żch automobilov, ak├Żmi s├║ bat├ęrie, motory a infra┼ítrukt├║ra nab├şjania.

Progn├│zovan├í segment├ícia IDTechEx ÔÇ×Elektrick├Ż n├íkladn├Ż automobil 2020-2030ÔÇť:

  • Pod─ża hmotnosti n├íkladn├ęho vozidla; so samostatn├Żmi stredn├Żmi a ┼ąa┼żk├Żmi predpove─Ćami
  • Pod─ża technol├│gie; bat├ęriovo-elektrick├ę (zah┼Ľ┼łaj├║ce plne elektrick├ę a hybridn├ę-elektrick├ę n├íkladn├ę vozidl├í) a elektrick├ę n├íkladn├ę aut├í s palivov├Żmi ─Źl├ínkami.
  • Pod─ża geografie; Severn├í Amerika, ─î├şna, Eur├│pa (E├Ü + EZVO) a ROW, ako aj s├║hrnn├í glob├ílna progn├│za.
  • 10-ro─Źn├Ż v├Żh─żad; produkcia, penetr├ícia trhu (%), tr┼żby ($) a po┼żiadavka na kapacitu bat├ęrie (GWh)

Ak sa chcete dozvedie┼ą viac o v├Żskume elektromobilov, ktor├Ż je k dispoz├şcii na IDTechEx, nav┼ít├şvte www.IDTechEx.com/research/EV alebo sa chcete spoji┼ą s in├Żmi na t├║to t├ęmu, IDTechEx organizuje: materi├ílne pr├şle┼żitosti pre elektrick├ę vozidl├í, 13. – 14. m├íja 2020, Estrel Convention Center, Berl├şn, Nemecko www.ElectricVehiclesEurope.Tech.

IDTechEx v├ís prevedie strategick├Żmi obchodn├Żmi rozhodnutiami prostredn├şctvom produktov v├Żskumu, poradenstva a udalost├ş, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu profitova┼ą z rozv├şjaj├║cich sa technol├│gi├ş. Ak chcete z├şska┼ą ─Ćal┼íie inform├ície o v├Żskume a poradenstve IDTechEx, kontaktujte [email┬áprotected] alebo nav┼ít├şvte www.IDTechEx.com.