Predikt├şvny text sa v─Ćaka aktualiz├ícii Gboard posunul na nov├║ ├║rove┼ł

Kl├ívesnice s├║ nevyhnutnou s├║─Źas┼ąou prisp├┤sobenia syst├ęmu Android, preto┼że m├íme mo┼żnos┼ą nain┼ítalova┼ą, ─Źo chceme. Av┼íak z mnoh├Żch mo┼żnost├ş je kl├ívesnica Google alebo Gboard jednou z hlavn├Żch alternat├şv pre v┼íetk├Żch pou┼ż├şvate─żov. Jeho mo┼żnosti a funkcie s├║ dos┼ą pokro─Źil├ę a predikt├şvny text funguje ve─żmi dobre, a┼ż k├Żm sa pre mnoh├Żch ─żud├ş nestane hlavn├Żm sp├┤sobom p├şsania.

Spolo─Źnos┼ą Google sa v┼íak rozhodla ├şs┼ą ─Ćalej pomocou kl├ívesnice a nov├í verzia priniesla vylep┼íenie, ktor├ę zvy┼íuje energetick├║ hladinu Gboard, schopnos┼ą predv├şda┼ą fr├ízy.

Pokro─Źil├ę predikt├şvne p├şsanie

Predikt├şvny text sa v─Ćaka aktualiz├ícii Gboard posunul na nov├║ ├║rove┼ł 1

Potenci├íl technol├│gie pou┼ż├şvanej na kl├ívesniciach umo┼żnil vytvorenie mechanizmov na ur├Żchlenie p├şsania. Vzh─żadom na to je to prirodzen├í cesta t├Żchto syst├ęmov smartphones V┼żdy s├║ zanepr├ízdnen├ş nespo─Źetn├Żmi aktivitami. T├Żmto sp├┤sobom text alebo predikt├şvny text zachytil pou┼ż├şvate─żov zaslan├şm n├ívrhov na ─Ćal┼íie slovo, ktor├ę sa m├í nap├şsa┼ą, aby sme si mohli zvoli┼ą namiesto p├şsania. Najlep┼íie na tom je, ┼że v├Żsledky s├║ vylep┼íen├ę, preto┼że kl├ívesnica pozn├í n├ívyky pou┼ż├şvate─ża na p├şsanie.

Teraz, v novej verzii Gboard, m├┤┼żeme u┼íetri┼ą ove─ża viac ─Źasu, preto┼że namiesto p├şsania celej vety si m├┤┼żeme jednoducho vybra┼ą. To v├Żrazne zjednodu┼íuje proces nahr├ívania a v├Żrazne skracuje ─Źas str├íven├Ż touto ├║lohou.

Spr├ívy slu┼żby Google Gboard Smart Compose Zdroj obr├ízka: 9to5google.com

V┼íimnite si, ┼że pr├şstup k tomuto zlep┼íeniu bude doteraz k dispoz├şcii iba na telegramoch a WhatsApp. V tomto zmysle pri pou┼żit├ş ktorejko─żvek z t├Żchto aplik├íci├ş dostanete n├ívrhy do textov├ęho po─ża, do ktor├ęho nap├ş┼íete, a ak ich chcete vlo┼żi┼ą, sta─Ź├ş stla─Źi┼ą kl├íves ÔÇ×EnterÔÇť. Beta verzia Gboard s touto funkciou bola spusten├í pred nieko─żk├Żmi d┼łami a je vo f├íze testovania pre ─żud├ş zaregistrovan├Żch ako testeri. T├íto vynikaj├║ca pr├şle┼żitos┼ą sa stane realitou na v┼íetk├Żch zariadeniach s Androidom, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ t├║to kl├ívesnicu, a bude trva┼ą nieko─żko t├Ż┼żd┼łov.