Prediktívny text sa vďaka aktualizácii Gboard posunul na novú úroveň

Klávesnice sú nevyhnutnou súčasťou prispôsobenia systému Android, pretože máme možnosť nainštalovať, čo chceme. Avšak z mnohých možností je klávesnica Google alebo Gboard jednou z hlavných alternatív pre všetkých používateľov. Jeho možnosti a funkcie sú dosť pokročilé a prediktívny text funguje veľmi dobre, až kým sa pre mnohých ľudí nestane hlavným spôsobom písania.

Spoločnosť Google sa však rozhodla ísť ďalej pomocou klávesnice a nová verzia priniesla vylepšenie, ktoré zvyšuje energetickú hladinu Gboard, schopnosť predvídať frázy.

Pokročilé prediktívne písanie

Prediktívny text sa vďaka aktualizácii Gboard posunul na novú úroveň 1

Potenciál technológie používanej na klávesniciach umožnil vytvorenie mechanizmov na urýchlenie písania. Vzhľadom na to je to prirodzená cesta týchto systémov smartphones Vždy sú zaneprázdnení nespočetnými aktivitami. Týmto spôsobom text alebo prediktívny text zachytil používateľov zaslaním návrhov na ďalšie slovo, ktoré sa má napísať, aby sme si mohli zvoliť namiesto písania. Najlepšie na tom je, že výsledky sú vylepšené, pretože klávesnica pozná návyky používateľa na písanie.

Teraz, v novej verzii Gboard, môžeme ušetriť oveľa viac času, pretože namiesto písania celej vety si môžeme jednoducho vybrať. To výrazne zjednodušuje proces nahrávania a výrazne skracuje čas strávený touto úlohou.

Správy služby Google Gboard Smart Compose Zdroj obrázka: 9to5google.com

Všimnite si, že prístup k tomuto zlepšeniu bude doteraz k dispozícii iba na telegramoch a WhatsApp. V tomto zmysle pri použití ktorejkoľvek z týchto aplikácií dostanete návrhy do textového poľa, do ktorého napíšete, a ak ich chcete vložiť, stačí stlačiť kláves „Enter“. Beta verzia Gboard s touto funkciou bola spustená pred niekoľkými dňami a je vo fáze testovania pre ľudí zaregistrovaných ako testeri. Táto vynikajúca príležitosť sa stane realitou na všetkých zariadeniach s Androidom, ktoré používajú túto klávesnicu, a bude trvať niekoľko týždňov.