Pred uvedením na trh boli potvrdené ďalšie podrobnosti o Steam Deck

(Vreckové vlákna) – Steam Deck od Valve sa chystá vydať o niekoľko mesiacov a my sa stále viac učíme, pretože čas sa blíži.

Spoločnosť odhalila o konzole veľa, pričom rôzne mediálne výstupy získali čas a ďalšie boli odhalené online.

Teraz ešte viac otázok zodpovedala oficiálna stránka s častými otázkami, ktorá bola zverejnená pre novú ručnú konzolu.

Na stránke nájdete niekoľko zaujímavých nugetov o fungovaní Steam Deck.

Jednou z takýchto nuancií je skutočnosť, že majitelia budú môcť do svojho Steam Decku pridať viac účtov Steam. Každý používateľský účet bude mať tiež svoje vlastné samostatné údaje a nastavenia na ukladanie. Budete sa tak môcť o to podeliť s ostatnými členmi rodiny.

Ďalším zaujímavým bodom je, že spoločnosť Valve uvádza, že Steam Deck je možné pripojiť aj k počítaču a potom ho použiť ako ovládač pre tento herný automat. Spoločnosť tiež poznamenáva, že k konzole je možné dokonca pripojiť náhlavné súpravy PC VR, ale nie je na to optimalizovaná.

Používatelia budú tiež môcť zavádzať hry priamo z karty microSD, čo by malo pomôcť s úložným priestorom.

Časté otázky tiež trochu hovoria o dokovaní a podpore externého hardvéru. Zdá sa, že externé GPU nebudú podporované, čo je škoda a dokovanie s počítačom nezlepší výkon, pretože je navrhnuté tak, aby fungovalo najlepšie v prenosnom režime.

Zdá sa tiež, že používateľské rozhranie Steam Decku nakoniec nahradí režim Steam Big Picture, takže sa máte na čo tešiť, či už na konzole alebo mimo nej.

Predobjednávky Steam Deck sa údajne začnú dodávať v decembri 2021 do USA, Kanady, Európskej únie a Spojeného kráľovstva. Nové objednávky budú musieť počkať do roku 2022.

Autor: Adrian Willings. Pôvodne publikované 24. septembra 2021.