Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Pre─Źo v slu┼żbe Google nem├┤┼żem zada┼ą svoju dom├ícu alebo pracovn├║ adresu …

Mapy Google s├║ najob─ż├║benej┼íou mapovou aplik├íciou na svete a pon├║kaj├║ mno┼żstvo u┼żito─Źn├Żch mapov├Żch inform├íci├ş a naviga─Źn├Żch funkci├ş. Mo┼żno ste si v┼íimli, ┼że ste si automaticky nastavili svoju pracovn├║ a dom├ícu adresu. Pre v├Ą─Ź┼íinu ─żud├ş je popul├írna aplik├ícia na t├Żchto str├ínkach.

Pre niektor├Żch ─żud├ş v┼íak neozna─Źuje spr├ívne miesta. Napr├şklad v├í┼í pracovn├Ż ─Źas m├┤┼że by┼ą zvl├í┼ítny alebo pracova┼ą z domu. M├┤┼że by┼ą dokonca stiahnut├í. Ako spravova┼ą ┼ít├ştky adries domov a do pr├íce v Map├ích Google.

Nemo┼żno zada┼ą adresy

Hlavn├Ż d├┤vod, pre─Źo si nebudete m├┤c┼ą nastavi┼ą svoju pr├ícu / domov, je jednoduch├Ż. Ka┼żd├í aplik├ícia alebo slu┼żba Google, ktor├║ vlastn├şte, pracuje pod z├í┼ítitou v├í┼ího ├║─Źtu Google. Pravdepodobne ste boli trvalo prihl├ísen├ş na v├Ą─Ź┼íine svojich zariaden├ş, ale pravdepodobne nie ste moment├ílne. M├┤┼żete ma┼ą napr├şklad nov├ę zariadenie.

Ak nie ste prihl├ísen├Ż / -├í do svojho ├║─Źtu Google, nebudete m├┤c┼ą n├íjs┼ą alebo nakonfigurova┼ą svoju dom├ícu / pracovn├║ adresu. D├┤vodom je, ┼że spolo─Źnos┼ą Google nem├í ├║─Źet na pripojenie adries. Ak nem├┤┼żete n├íjs┼ą, nakonfigurova┼ą, upravi┼ą alebo odstr├íni┼ą svoju domovsk├║ alebo pracovn├║ adresu v Map├ích Google, je pravdepodobn├ę, ┼że nie ste prihl├ísen├ş pomocou svojho ├║─Źtu Google.

Mapy Google nem├┤┼żu zada┼ą adresu bydliska alebo pr├íce

Zadajte svoju domácu / pracovnú adresu

Ak Google automaticky nenakonfiguroval va┼íu pr├ícu a adresu, m├┤┼żete tak urobi┼ą sami. Na┼í┼ąastie je to prech├ídzka v parku, aby ste si v┼íimli tieto miesta. T├íto mo┼żnos┼ą je samozrejme k dispoz├şcii na platform├ích. Tu v├ím uk├í┼żeme, ako nakonfigurova┼ą adresy v├í┼ího domova a pr├íce v Map├ích Google.

Smartf├│ny / tablety

Nastavenie adresy bydliska alebo pr├íce funguje viac-menej rovnako pre pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android a iOS. Najprv mus├şte otvori┼ą aplik├íciu Mapy Google. Potom prejdite na otruby na hlavnej obrazovke aplik├ície. Potom vyberte ozna─Źen├Ż tab. Teraz si niekoho vyberte domov alebo V pr├íci a zadajte pr├şslu┼ín├║ adresu.

Ak ste u┼ż vy alebo spolo─Źnos┼ą Google nakonfigurovali svoju dom├ícu alebo pracovn├║ adresu, m├┤┼żete ju kedyko─żvek zmeni┼ą. V Map├ích Google ÔÇť otruby vyberte mo┼żnos┼ą ozna─Źen├Ż kartu znova. Uvid├şte predt├Żm vytvoren├ę mo┼żnosti Domov / Pr├íca. Ved─ża oboch sa zobraz├ş ikona s tromi bodmi. Dotknite sa ikony a potom vyberte Upravi┼ą za─Źiatok/ /Upravi┼ą ├║lohu, Teraz sta─Ź├ş vymaza┼ą nastaven├║ adresu, zmeni┼ą ju a potvrdi┼ą.

nem├┤┼że na domovsk├Żch map├ích Google zada┼ą adresu bydliska ani pracovn├║ adresu

Mo┼żno budete chcie┼ą ├║plne odstr├íni┼ą svoju dom├ícu alebo pracovn├║ adresu. Niektor├Żm ─żu─Ćom sa p├í─Źi ich s├║kromie, zatia─ż ─Źo in├ş tieto inform├ície v aplik├ícii jednoducho nechc├║. Vr├í┼ąte sa na kartu Zna─Źkovanie a kliknite na ikonu troch bodov ved─ża polo┼żky Za─Źa┼ą alebo pracova┼ą znova. Vyberte si z tejto ponuky Odstr├íni┼ą dom alebo Odstr├í┼łte ├║lohu,

po─Ź├şta─Źov├Ż

Otvorte v po─Ź├şta─Źi prehliada─Ź a prejdite do slu┼żby Mapy Google. Mala by sa otvori┼ą mapa va┼íej aktu├ílnej polohy. Prejdite do ─żav├ęho horn├ęho rohu obrazovky na ikonu troch vodorovn├Żch ─Źiar a kliknite na ┼łu. Otvor├ş sa bo─Źn├ę menu. Vyberte si teraz Va┼íe miesta zo zoznamu. Otvor├ş sa nov├ę kontextov├ę menu. Ak nie je za─Źiarknut├í automaticky, kliknite na ozna─Źen├Ż tab. Vyberte si teraz domov alebo V pr├íci, zadajte svoju adresu a vyberte polo┼żku Ulo┼żi┼ą,

Ak ste tieto adresy u┼ż nakonfigurovali, budete h─żada┼ą iba v├Żraz ÔÇ×domov"O"V pr├íciÔÇ×Vo vyh─żad├ívacom poli slu┼żby Mapy Google. V rozba─żovacej ponuke by sa mala zobrazi┼ą vybrat├í adresa. Pos├║vajte a kliknite na editova┼ą napravo od vchodu. Zadajte svoju nov├║ adresu a vyberte polo┼żku Ulo┼żi┼ą,

Ak chcete z M├íp Google odstr├íni┼ą svoju dom├ícu alebo pracovn├║ adresu, kliknite na ozna─Źen├Ż kliknite znova na X a ved─ża va┼íej adresy bydliska alebo pr├íce.

Ako nastavi┼ą rovnak├║ adresu bydliska a pr├íce

So v┼íetk├Żm, ─Źo ide na internet, od s├║borov s dokumentmi po videohry, m├íte nieko─żko pracov├şsk. Dnes je pr├íca z domu ka┼żdodennou koncepciou. Nie len vtedy, ke─Ć sa nem├┤┼żete dosta┼ą do kancel├írie. Niektor├ş ─żudia pracuj├║ z domu natrvalo.

Tak┼że m├┤┼żete pochopi┼ą, ako to m├┤┼że by┼ą pre Mapy Google trochu m├Ąt├║ce. E┼íte viac, ak ─Źasto cestujete po ur─Źitej trase. To m├┤┼że sp├┤sobi┼ą, ┼że spolo─Źnos┼ą Google automaticky vytvor├ş trh podobn├Ż va┼íej pracovnej adrese.

Pr├şpadne m├┤┼żete ├şs┼ą ka┼żd├Ż de┼ł do domu rodi─Źov. Google ozna─Ź├ş dom rodi─Źov ako va┼íe pracovisko.

Google by v┼íak mal vidie┼ą pr├ícu z domu ako pr├şle┼żitos┼ą, v┼íak? Mapy Google bohu┼żia─ż neumo┼ż┼łuj├║ ulo┼żi┼ą adresu bydliska a pr├íce. Ak sa pok├║site nastavi┼ą adresu ├║lohy na svoju dom├ícu adresu, domovsk├║ adresu vyma┼żete a naopak.

Alternat├şvna met├│da

Na┼í┼ąastie existuje alternat├şvna met├│da. T├íto met├│da neposkytuje zauj├şmav├ę nov├ę funkcie do tabu─żky, ale spolo─Źnos┼ą Google v├ís prestane ┼żiada┼ą o konfigur├íciu svojej pracovnej / dom├ícej adresy.

Ak chcete nastavi┼ą svoju dom├ícu adresu ako pracovn├║ adresu, prejdite na ozna─Źen├Ż Ponuka. Potom vyberte V pr├íci, Namiesto toho zadajte svoju dom├ícu adresu Vyberte na mape Mo┼żnosti. Teraz umiestnite ┼ípendl├şk na miesto v├í┼ího domu a vyberte dobre,

Upozor┼łujeme, ┼że zariadenia s Androidom umo┼ż┼łuj├║ ove─ża presnej┼íie mo┼żnosti umiestnenia. Je to z toho d├┤vodu, ┼że pri pohybe telef├│nom sa zmen├ş smer ┼ípendl├şka. Na zariadeniach so syst├ęmom iOS to nem├┤┼żete urobi┼ą.

V Mapách Google nastavte adresy bydliska a práce

Zvy─Źajne je nastavenie, ├║prava a odstr├ínenie adresy bydliska alebo pr├íce z M├íp Google pomerne jednoduch├Ż proces. Ak v┼íak pracujete z domu, je ┼ąa┼żk├ę vykona┼ą tieto zmeny.

U┼ż ste nakonfigurovali svoju dom├ícu a pracovn├║ adresu spr├ívne? ─îo si mysl├şte o nedostatku mo┼żnost├ş v Map├ích Google v tejto sekcii? Nav┼ít├şvte sekciu koment├írov ni┼ż┼íie a pode─żte sa o svoje my┼ílienky v Map├ích Google.