Pre─Źo s├║ korela─Źn├ę ┼ít├║die spolo─Źnosti Google nespo─żahliv├ę

Korela─Źn├ę ┼ít├║die v├Żsledkov vyh─żad├ívania Google maj├║ v SEO dlhoro─Źn├║ trad├şciu. M├┤┼że v┼íak tie┼ż by┼ą nespo─żahliv├Ż pri poskytovan├ş inform├íci├ş o tom, ako spolo─Źnos┼ą Google hodnot├ş webov├ę str├ínky. Pou┼żitie my┼ílienok korela─Źn├Żch ┼ít├║di├ş v strat├ęgii SEO m├┤┼że vies┼ą k zl├Żm rozhodnutiam.

Mapovanie sp├Ątn├Żch odkazov

Niektor├ę korela─Źn├ę ┼ít├║die zistia, ┼że viac odkazov koreluje s lokalitami s ─Ź├şslom jedna. In├ę korela─Źn├ę ┼ít├║die odhalili ide├ílne vz┼ąahy s textom kotvy a ko─żko odkazov by malo odkazova┼ą na domovsk├║ str├ínku.

S t├Żmito druhmi n├ílezov je v┼íak probl├ęm.

Poz├şcie 1 10 z v├Żsledkov vyh─żad├ívania Google je ─Źasto klasifikovan├Żch pre r├┤zne pokusy o vyh─żad├ívanie. Klasick├Żm pr├şkladom tejto reality v SERP je v├Żsledok vyh─żad├ívania pre h─żadan├║ fr├ízu, jaguar.

Jedn├Żm zo sp├┤sobov, ako spolo─Źnos┼ą Google rad├ş SERP, je zalo┼żen├í na popularite z├ímeru vyh─żad├ívania. V pr├şpade h─żadanej fr├ízy jaguar je najob─ż├║benej┼í├şm vyh─żad├ívac├şm z├ímerom auto.

D├┤vod, pre─Źo webov├í str├ínka jagu├írskeho zviera┼ąa nie je na prvom mieste, nem├í ni─Ź spolo─Źn├ę s po─Źtom sp├Ątn├Żch odkazov alebo s textom ukotvenia. Z poz├şcie ─Ź├şslo jedna je vyl├║─Źen├í, preto┼że ├║mysel h─żada┼ą zvierat├í sa nezhoduje so z├ímerom h─żada┼ą aut├í.

s├║visiace: ─îo je to prirodzen├ę puto?

H─żadan├şm jagu├íra by mohlo by┼ą h─żadanie:

  • auto
  • zviera
  • Futbalov├Ż t├şm.
  • spr├ívy o aute
  • koment├íre k posledn├ęmu autu
  • vide├í o aute

Vy┼í┼íie uveden├ę s├║ pr├şklady toho, ─Źo sa spolo─Źnos┼ą Google moment├ílne nach├ídza v prvej desiatke vyh─żad├ívacieho dotazu Jaguar. Je to iba ┼íes┼ą pokusov o vyh─żad├ívanie pre prv├║ str├ínku str├ínok s v├Żsledkami vyh─żad├ívania Google (SERP).

Vy┼í┼íie uveden├ę je pr├şkladom h─żadania rozmanitosti z├ímeru. Rozmanitos┼ą z├ímerov vyh─żad├ívania je hlavn├Żm d├┤vodom, pre─Źo s├║ korela─Źn├ę ┼ít├║die nespo─żahliv├ę.

Diverzita z├ímeru vyh─żad├ívania

Existuje takmer cel├Ż rad pokusov o vyh─żad├ívanie pre takmer v┼íetky vyh─żad├ívacie dopyty.

─î├şm je vyh─żad├ívac├ş dopyt nejasnej┼í├ş, Google s v├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou zobraz├ş funkcie naviga─Źn├ęho vyh─żad├ívania, ako napr├şklad ─Żudia sa tie┼ż p├Żtaj├║, ─Źo ─Ćalej komplikuje korela─Źn├ę ┼ít├║die.

Star├Ż sp├┤sob h─żadania v├Żsledkov, ktor├Ż predstavuje desa┼ą modr├Żch odkazov, je minulos┼ąou. Ale korela─Źn├ę ┼ít├║die sa zaoberaj├║ SERP, akoby to bolo st├íle desa┼ą modr├Żch odkazov. To je ─Ćal┼í├ş sp├┤sob, ako s├║ korela─Źn├ę ┼ít├║die chybn├ę.

Korela─Źn├ę ┼ít├║die ignoruj├║ realitu rozmanitosti z├ímeru vyh─żad├ívania a mnoh├Żch ─Ćal┼í├şch modern├Żch charakterist├şk vyh─żad├ívania.

Tu je pr├şklad, ako by mohol vyzera┼ą typick├Ż v├Żsledok vyh─żad├ívania:

  • Poz├şcia tri by mohla by┼ą v├Żsledkom postupu How To A.
  • Poz├şcia ┼ítyri by mohla by┼ą o tom, kde k├║pi┼ą A.
  • Piata poz├şcia by mohla by┼ą na recenzi├ích A a jej konkurentov B a C.
  • Poz├şcia ┼íes┼ą by mohla by┼ą v najnov┼í├şch spr├ívach o A.

Vo vy┼í┼íie uvedenom pr├şklade je ka┼żd├í lokalita hodnoten├í nie pod─ża po─Źtu odkazov. S├║ zoraden├ę pod─ża najpopul├írnej┼í├şch z├ímerov vyh─żad├ívania.

Je to ako vo v├Żsledkoch vyh─żad├ívania h─żadan├ęho v├Żrazu Jaguar. Hlavn├Żm v├Żsledkom (miesto pre aut├í) nie je, preto┼że m├í viac sp├Ątn├Żch odkazov ako jagu├ír na str├ínke Wikipedia.

Hlavn├Żm v├Żsledkom je skuto─Źnos┼ą, ┼że najpopul├írnej┼í├şm vyh─żad├ívac├şm z├ímerom pre fr├ízu jaguar je webov├í str├ínka o aut├ích Jaguar.

Sp├Ątn├Ż odkaz sa po─Ź├şta medzi poz├şciami jedna, tri, ┼ítyri, p├Ą┼ą a ┼íes┼ą, ─Źo je ├║plne irelevantn├ę, preto┼że tieto str├ínky s├║ na t├Żchto poz├şci├ích hodnoten├ę. Vo v┼íeobecnosti existuje viac pokusov o vyh─żad├ívanie pre ak├Żko─żvek vyh─żad├ívac├ş dopyt.

Ka┼żd├í korela─Źn├í ┼ít├║dia, ktor├í vyvod├ş z├ívery z prv├Żch desiatich alebo prv├Żch dvadsiatich v├Żsledkov vyh─żad├ívania Google, poskytne inform├ície, ktor├ę presne neodr├í┼żaj├║, ako Google hodnot├ş webov├ę str├ínky.

Aby sa pokusil z├şska┼ą presnej┼í├ş v├Żsledok, v├Żskumn├í ┼ít├║dia by najprv musela identifikova┼ą r├┤zne pokusy a priradi┼ą im klasifik├íciu, ako je informa─Źn├í, transak─Źn├í, vzdel├ívacia at─Ć.

Ale aj keby sa tak stalo, st├íle existuje chyba. Rebr├ş─Źky z├ímerov vyh─żad├ívania sa nezhoduj├║ s ├║myslami vyh─żad├ívania, ktor├ę spolo─Źnos┼ą Google pou┼żila na vytvorenie ak├ęhoko─żvek dan├ęho SERP.

s├║visiace: Ako ─żudia vyh─żad├ívaj├║: Pochopenie z├ímeru pou┼ż├şvate─ża

Nikto nem├┤┼że zvr├íti┼ą v├Żsledky in┼żinierovho vyh─żad├ívania

Rozl├║┼ítenie v├Żsledkov vyh─żad├ívania Google prostredn├şctvom korela─Źn├Żch ┼ít├║di├ş nie je tak├ę jednoduch├ę, ako korelovanie hodnotiacich faktorov s mili├│nmi SERP z d├┤vodov uveden├Żch vy┼í┼íie.

Korela─Źn├ę ┼ít├║die boli v┼żdy nespo─żahliv├ę. Mnoho ─żud├ş v nich v┼íak st├íle ver├ş. Robia skvel├Ż clickbait.

Ale mo┼żno je ─Źas, aby priemysel SEO rozrastal a odlo┼żil ich stranou.

s├║visiace: Ako funguj├║ vyh─żad├ívacie n├ístroje