Pre─Źo s├║ korela─Źn├ę ┼ít├║die spolo─Źnosti Google nespo─żahliv├ę

Korela─Źn├ę ┼ít├║die v├Żsledkov vyh─żad├ívania Google maj├║ v SEO dlhoro─Źn├║ trad├şciu. M├┤┼żu v┼íak by┼ą nespo─żahliv├ę pri poskytovan├ş inform├íci├ş o tom, ako Google hodnot├ş str├ínky. Pou┼żitie korela─Źn├Żch v├Żskumn├Żch n├ípadov v strat├ęgi├ích SEO m├┤┼że vies┼ą k zl├Żm rozhodnutiam.

Mapovanie sp├Ątn├Żch odkazov

Niektor├ę korela─Źn├ę ┼ít├║die ukazuj├║, ┼że viac odkazov koreluje s miestami ─Ź├şslo jedna v rebr├ş─Źku. ─Äal┼íie korela─Źn├ę ┼ít├║die odhalili ide├ílny vz┼ąah kotvov├Żch textov a po─Źet odkazov na domovsk├║ str├ínku.

S t├Żmito typmi usporiadan├ş je v┼íak probl├ęm.

poz├şcie 1 10 v├Żsledkov vyh─żad├ívania Google je ─Źasto hodnoten├Żch pod─ża r├┤znych pokusov o vyh─żad├ívanie. V├Żsledky prieskumu Jaguar s├║ klasick├Żm pr├şkladom tejto reality na SERP.

Jedn├Żm zo sp├┤sobov, ako m├┤┼że spolo─Źnos┼ą Google hodnoti┼ą SERP, je popularita vyh─żad├ívac├şch z├ímerov. V pr├şpade vyh─żad├ívacej fr├ízy jaguar je najob─ż├║benej┼í├şm vyh─żad├ívac├şm cie─żom automobilu.

D├┤vod, pre─Źo sa str├ínka jaguar neobjav├ş ako prv├í, nem├í ni─Ź spolo─Źn├ę s po─Źtom sp├Ątn├Żch odkazov alebo vz┼ąahov v texte kotvy. Z poz├şcie ─Ź├şslo jedna je vyl├║─Źen├í, preto┼że ├║mysel h─żada┼ą zvierat├í sa nezhoduje so z├ímerom h─żada┼ą aut├í.

s├║visiace: ─îo je to prirodzen├ę puto?

H─żadanie Jaguar m├┤┼że by┼ą:

 • auto
 • zviera
 • Futbalov├Ż t├şm.
 • auto spr├ívy
 • posledn├ę koment├íre k automobilu
 • auto filmy
 • Vy┼í┼íie uveden├ę pr├şklady s├║ pr├şklady toho, ─Źo Google moment├ílne zauj├şma v prvej desiatke h─żadan├ęho v├Żrazu Jaguar. T├Żchto ┼íes┼ą pokusov preh─żad├íva┼ą iba prv├║ str├ínku str├ínok s v├Żsledkami vyh─żad├ívania Google (SERP).

  Vy┼í┼íie uveden├Ż pr├şklad je pr├şkladom v├Żskumu r├┤znych z├ímerov. R├┤znorodos┼ą v├Żskumn├Żch z├ímerov je hlavn├Żm d├┤vodom toho, ┼że korela─Źn├ę ┼ít├║die nie s├║ spo─żahliv├ę.

  Z├ímer h─żada┼ą rozmanitos┼ą

  Existuje takmer ve─ża pokusov o vyh─żad├ívanie pre takmer ka┼żd├Ż dopyt.

  ─î├şm je v├í┼í dotaz presnej┼í├ş, t├Żm je pravdepodobnej┼íie, ┼że spolo─Źnos┼ą Google zobraz├ş vyh─żad├ívacie funkcie v navig├ícii, ako to ─żudia po┼żaduj├║, ─Źo ─Ćalej komplikuje testovanie korel├ície.

  Star├Ż sp├┤sob h─żadania v├Żsledkov, ktor├Żm je desa┼ą modr├Żch odkazov, je teraz minulos┼ąou. Korela─Źn├ę ┼ít├║die sa v┼íak zaoberaj├║ SERP, akoby boli st├íle desiatimi modr├Żmi odkazmi. To je ─Ćal┼í├ş sp├┤sob, ako s├║ korela─Źn├ę ┼ít├║die chybn├ę.

  Korela─Źn├ę ┼ít├║die ignoruj├║ realitu rozmanitosti v├Żskumn├Żch z├ímerov a mnoh├Żch ─Ćal┼í├şch modern├Żch v├Żskumn├Żch zdrojov.

  Tu je pr├şklad, ako by mohol vyzera┼ą typick├Ż v├Żsledok vyh─żad├ívania:

 • Tretia poz├şcia m├┤┼że by┼ą v├Żsledkom Como A.
 • ┼átvrt├í poz├şcia sa m├┤┼że vz┼ąahova┼ą na miesto n├íkupu A.
 • Piate miesto sa m├┤┼że t├Żka┼ą anal├Żz A a jej konkurentov B a C.
 • ┼áieste miesto m├┤┼że by┼ą v najnov┼í├şch spr├ívach o A.
 • Vo vy┼í┼íie uvedenom pr├şklade nie je ka┼żd├ę miesto hodnoten├ę po─Źtom odkazov. S├║ zoraden├ę pod─ża najob─ż├║benej┼íieho cie─ża vyh─żad├ívania.

  Je to ako v├Żsledky vyh─żad├ívania pre h─żadan├Ż v├Żraz Jaguar. Hlavn├Ż v├Żsledok (str├ínka automobilu) neexistuje, preto┼że m├í viac sp├Ątn├Żch odkazov ako str├ínka Wikipedia pre jagu├ír.

  Hlavn├Żm v├Żsledkom je, ┼że najob─ż├║benej┼í├şm vyh─żad├ívac├şm cie─żom v Jaguare je webov├í str├ínka Jaguar.

  Po─Źet sp├Ątn├Żch v├Ązieb medzi polo┼żkami 1, 3, 4, 5 a 6, ktor├ę s├║ ├║plne irelevantn├ę, preto┼że tieto str├ínky s├║ zatrieden├ę do t├Żchto hlavi─Źiek. V z├ísade existuje ve─ża pokusov h─żada┼ą ak├Żko─żvek dotaz.

  V├Żsledkom bude, ┼że ka┼żd├í korela─Źn├í ┼ít├║dia, ktor├í vyvod├ş z├ívery z 10 alebo 20 naj─Źastej┼í├şch v├Żsledkov vyh─żad├ívania Google, poskytne inform├ície, ktor├ę presne neodr├í┼żaj├║, ako Google hodnot├ş str├ínky.

  Aby sa pokusil z├şska┼ą presnej┼í├ş v├Żsledok, ┼ít├║dia by najprv musela identifikova┼ą r├┤zne vzorky a priradi┼ą im klasifik├íciu, napr├şklad informa─Źn├║, transak─Źn├║, vzdel├ívaciu at─Ć.

  Ale aj ke─Ć sa tak stane, st├íle existuje nev├Żhoda. Klasifik├ícia z├ímerov vyh─żad├ívania sa nezhoduje s ├║myslami vyh─żad├ívania, ktor├ę spolo─Źnos┼ą Google pou┼żila na vytvorenie ┼ípecifikovan├ęho SERP.

  s├║visiace: Ako ─żudia vyh─żad├ívaj├║: porozumenie z├ímerom pou┼ż├şvate─ża

  V├Żsledky vyh─żad├ívacieho n├ístroja nem├┤┼że nikto vr├íti┼ą sp├Ą┼ą

  Objavenie v├Żsledkov vyh─żad├ívania Google prostredn├şctvom korela─Źn├Żch ┼ít├║di├ş nie je tak├ę jednoduch├ę, ako korelovanie hodnotiacich faktorov s mili├│nmi SERP z vy┼í┼íie uveden├Żch d├┤vodov.

  Korela─Źn├ę ┼ít├║die boli v┼żdy spo─żahliv├ę. Mnoho ─żud├ş to v┼íak st├íle ver├ş. Robia skvel├Ż Clickbait.

  Ale mo┼żno je na─Źase, aby sa priemysel SEO rozr├ístol a zru┼íil.

  s├║visiace: Ako funguj├║ vyh─żad├ívacie n├ístroje