Pre─Źo ste st├íle v CS: GO? Vysk├║┼íajte tieto tipy

Counter-Strike: Global Offensive (CSGO) je o r├Żchlosti a presnosti. Ale ak namiesto ├║toku oneskoren├ę ├║toky, mohlo by to by┼ą tak├ę ┼íkodliv├ę, ┼że by ste nakoniec mohli hru prehra┼ą.

Na┼í┼ąastie nie je d├┤vod na z├║falstvo a v┼íetko na va┼íej mechanickej kl├ívesnici. Oneskorenie CSGO je nie─Źo, ─Źo sa deje ostatn├Żm pou┼ż├şvate─żom a malo by sa da┼ą ─żahko opravi┼ą.

T├íto spr├íva obsahuje nieko─żko osved─Źen├Żch tipov, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu r├Żchlo sa dosta┼ą k spodnej ─Źasti probl├ęmu.

Syst├ęmov├ę po┼żiadavky

Prvou obrannou l├şniou je kontrola po┼żiadaviek v├í┼ího po─Ź├şta─Źa a syst├ęmu. Dobrou spr├ívou je, ┼że minim├ílne technick├ę parametre hardv├ęru pre t├║to hru s├║ ve─żmi n├şzke. Potrebujete iba 256 MB na grafickej karte a 2 GB RAM.

Vzh─żadom na to by bolo najlep┼íie ma┼ą minim├ílne dvojn├ísobok minim├ílnych po┼żiadaviek. Ale ani v tom nemus├ş by┼ą v├í┼í hardv├ęr jedin├Żm vinn├şkom.

Niektor├ę programy be┼żia v┼żdy na pozad├ş a m├┤┼żu ovplyvni┼ą v├Żkon hry. Napr├şklad je zn├íme, ┼że br├íny firewall a aplik├ície na zis┼ąovanie v├şrusov spoma─żuj├║ niektor├ę hry, ak nie blokuj├║.

Na z├íklade odpor├║─Źania Steam je najlep┼íie ich deaktivova┼ą alebo odin┼ítalova┼ą.

CSGO

Tipy na optimalizáciu bonusov

Skontrolujte ovl├ída─Źe grafickej karty a uistite sa, ┼że s├║ aktualizovan├ę. Plat├ş to pre karty Intel, AMD a Nvidia.

Pokia─ż ide o nastavenia hry, nastavte polo┼żky ÔÇ×Shader DetailÔÇť, ÔÇ×Effect DetailÔÇť a ÔÇ×Global Shadow QualityÔÇť na n├şzku hodnotu. Na ─Ćal┼íie zv├Ż┼íenie v├Żkonu ├║plne deaktivujte funkcie ÔÇ×Steam OverlayÔÇť a ÔÇ×Motion BlurÔÇť.

Samozrejme, ak m├íte hern├ę PC zviera, mali by ste by┼ą schopn├ş presko─Źi┼ą bonusov├ę tipy ├║plne.

Poznámka ::

Existuj├║ manu├ílne a automatick├ę aktualiz├ície ovl├ída─Źov. Ak ich budete pou┼ż├şva┼ą, mo┼żno budete musie┼ą nain┼ítalova┼ą softv├ęr tretej strany, ktor├Ż n├íjde a nain┼ítaluje ovl├ída─Źe za v├ís.

To by v┼íak mohlo v├í┼í syst├ęm viac za┼ąa┼żi┼ą, tak┼że by bolo lep┼íie urobi┼ą starom├│dny sp├┤sob. Prejdite na str├ínku v├Żrobcu grafickej karty, vyh─żadajte najnov┼íie ovl├ída─Źe a nain┼ítalujte ich do svojho po─Ź├şta─Źa.

Inšpekcia siete

Okrem aplik├íci├ş v├í┼ího zariadenia a pozadia m├┤┼że by┼ą pr├ş─Źinou oneskorenia aj sie┼ą.

Prv├í vec, ktor├║ by ste mali urobi┼ą, je vyl├║─Źi┼ą probl├ęm na ├║rovni servera, ktor├Ż by mohol ovplyvni┼ą v┼íetk├Żch hr├í─Źov v sieti. Za t├Żmto ├║─Źelom skontrolujte stav servera Steam a uistite sa, ┼że v┼íetko funguje tak, ako m├í.

CSGO Pre─Źo ste st├íle pozadu

Ove─ża jednoduch┼íie sie┼ąov├ę rie┼íenie je prechod z Wi-Fi na Ethernet. Z├írove┼ł je to jeden z tipov, ktor├Ż v├Żrazne zvy┼íuje v├Żkon hry. A toto by sa malo hodi┼ą, aj ke─Ć sa zd├í, ┼że m├í super stabiln├ę a r├Żchle Wi-Fi.

Ak tak urob├şte, presko─Źte priamo do nastaven├ş hry a nastavte ÔÇ×Maxim├ílny akceptovate─żn├Ż p├írovac├ş pingÔÇť na pribli┼żne 60. To by v├ím malo zabr├íni┼ą, aby ste sa pripojili na vysok├Ż ping server, a preto riskujete svoju hru.

Probl├ęm so sie┼ąou by v┼íak mohol ├şs┼ą ove─ża hlb┼íie, ako je op├şsan├ę vy┼í┼íie. Ome┼íkanie v syst├ęme m├┤┼że sp├┤sobi┼ą jednoduch├í chyba siete alebo routeru. Tak┼że by nebolo na ┼íkodu re┼ítartova┼ą router alebo modem kv├┤li r├Żchlej aktualiz├ícii.

Rie┼íenia na z├íchranu tret├şch str├ín

Okrem nat├şvnych rie┼íen├ş existuj├║ aj aplik├ície, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą optimalizova┼ą sie┼ą na plynul├ę hranie. Jednou z t├Żchto aplik├íci├ş je by┼ą m├║drej┼í├ş ako.

To, ─Źo t├íto aplik├ícia rob├ş, je zabr├íni┼ą pre┼ąa┼żeniu servera, ktor├Ż vo v┼íeobecnosti sp├┤sobuje oneskorenie. Napr├şklad propriet├írne servery spolo─Źnosti Outfox pou┼ż├şvaj├║ priame p├írovanie na pripojenie k hre a dosiahnutie ─Źo najr├Żchlej┼íej prev├ídzky.

Najlep┼íie na aplik├ícii Outfox a podobn├Żch aplik├íci├ích je to, ┼że je len mal├í alebo ┼żiadna konfigur├ícia. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je nain┼ítalova┼ą softv├ęr a po┼żiada┼ą ho, aby pre v├ís vybral najr├Żchlej┼í├ş server.

Bolo by v┼íak ┼ąa┼żk├ę n├íjs┼ą tieto aplik├ície zadarmo. To znamen├í, ┼że t├ş, ktor├ş dobre funguj├║, nie s├║ slobodn├ş.

Pokro─Źil├ę tipy

Medzi pokro─Źil├ę tipy patria ├║pravy nastaven├ş grafickej karty a vypnutie parkovacieho jadra CPU. Neexistuje v┼íak d├┤vod na obavy. Pri spr├ívnej orient├ícii to m├┤┼żete urobi┼ą sami.

Parkovanie jadra CPU

T├íto funkcia sl├║┼żi na zv├Ż┼íenie energetickej ├║─Źinnosti v├í┼ího stroja. Ak chcete zv├Ż┼íi┼ą spotrebu energie, prisp├┤sobte po─Źet logick├Żch procesorov na z├íklade va┼íej pracovnej z├í┼ąa┼że. Aj ke─Ć to v niektor├Żch aplik├íci├ích funguje ve─żmi dobre, mohlo by to zn├ş┼żi┼ą kapacitu po─Ź├şta─Źa na v├Żpo─Źet CSGO.

Ak chcete t├║to funkciu zak├íza┼ą, za─Źiarknite pol├ş─Źko Spusti┼ą msconfiga stla─Źte kl├íves Enter na potvrdenie. V tejto s├║vislosti nasledujte t├║to cestu:

Karta Startup> Advanced options …> Po─Źet procesorov

Kliknite na OK na oboch windows na potvrdenie a reštartovanie zariadenia.

Nastavenia grafickej karty

├Üpravy konfigur├ície grafickej karty sa l├ş┼íia v z├ívislosti od v├Żrobcu. Na ├║─Źely tohto ─Źl├ínku poskytne spolo─Źnos┼ą TechJunkie tipy na karty NVIDIA.

Spustite na po─Ź├şta─Źi ovl├ídac├ş panel a v rozba─żovacej ponuke Zobrazi┼ą pod─ża vyberte mo┼żnos┼ą Ve─żk├ę ikony. Potom kliknite na ÔÇ×Ovl├ídac├ş panel NVIDIAÔÇť a vyberte ÔÇ×Nastavenia 3DÔÇť.

Vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Upravi┼ą nastavenia obr├ízka pomocou uk├í┼żkyÔÇť a kliknite na mo┼żnos┼ą ÔÇ×Pou┼żi┼ą d├┤raz pod─ża m├┤jho v├ŻberuÔÇť. Po dokon─Źen├ş presu┼łte pos├║va─Ź pod mo┼żnos┼ą do─żava.

U┼żite si hry okam┼żite

Ak├ę nepr├şjemn├ę je, ┼że neskoro nie je nie─Źo, ─Źo by v├ís malo zd├┤razni┼ą. Ako vid├şte, existuje viac ako nieko─żko sp├┤sobov, ako to lie─Źi┼ą. V skuto─Źnosti m├┤┼żete skombinova┼ą uveden├ę tipy na optimaliz├íciu nastavenia na maximum.

Ako dlho hr├íte CSGO? M├íte radi ─Ćal┼íie strelcov z prvej osoby? Povedzte n├ím viac v sekcii ni┼ż┼íie.