Prečo ste stále v CS: GO? Vyskúšajte tieto tipy

Counter-Strike: Global Offensive (CSGO) je o rýchlosti a presnosti. Ale ak namiesto útoku oneskorené útoky, mohlo by to byť také škodlivé, že by ste nakoniec mohli hru prehrať.

Našťastie nie je dôvod na zúfalstvo a všetko na vašej mechanickej klávesnici. Oneskorenie CSGO je niečo, čo sa deje ostatným používateľom a malo by sa dať ľahko opraviť.

Táto správa obsahuje niekoľko osvedčených tipov, ktoré vám pomôžu rýchlo sa dostať k spodnej časti problému.

Systémové požiadavky

Prvou obrannou líniou je kontrola požiadaviek vášho počítača a systému. Dobrou správou je, že minimálne technické parametre hardvéru pre túto hru sú veľmi nízke. Potrebujete iba 256 MB na grafickej karte a 2 GB RAM.

Vzhľadom na to by bolo najlepšie mať minimálne dvojnásobok minimálnych požiadaviek. Ale ani v tom nemusí byť váš hardvér jediným vinníkom.

Niektoré programy bežia vždy na pozadí a môžu ovplyvniť výkon hry. Napríklad je známe, že brány firewall a aplikácie na zisťovanie vírusov spomaľujú niektoré hry, ak nie blokujú.

Na základe odporúčania Steam je najlepšie ich deaktivovať alebo odinštalovať.

CSGO

Tipy na optimalizáciu bonusov

Skontrolujte ovládače grafickej karty a uistite sa, že sú aktualizované. Platí to pre karty Intel, AMD a Nvidia.

Pokiaľ ide o nastavenia hry, nastavte položky „Shader Detail“, „Effect Detail“ a „Global Shadow Quality“ na nízku hodnotu. Na ďalšie zvýšenie výkonu úplne deaktivujte funkcie „Steam Overlay“ a „Motion Blur“.

Samozrejme, ak máte herné PC zviera, mali by ste byť schopní preskočiť bonusové tipy úplne.

Poznámka ::

Existujú manuálne a automatické aktualizácie ovládačov. Ak ich budete používať, možno budete musieť nainštalovať softvér tretej strany, ktorý nájde a nainštaluje ovládače za vás.

To by však mohlo váš systém viac zaťažiť, takže by bolo lepšie urobiť staromódny spôsob. Prejdite na stránku výrobcu grafickej karty, vyhľadajte najnovšie ovládače a nainštalujte ich do svojho počítača.

Inšpekcia siete

Okrem aplikácií vášho zariadenia a pozadia môže byť príčinou oneskorenia aj sieť.

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je vylúčiť problém na úrovni servera, ktorý by mohol ovplyvniť všetkých hráčov v sieti. Za týmto účelom skontrolujte stav servera Steam a uistite sa, že všetko funguje tak, ako má.

CSGO Prečo ste stále pozadu

Oveľa jednoduchšie sieťové riešenie je prechod z Wi-Fi na Ethernet. Zároveň je to jeden z tipov, ktorý výrazne zvyšuje výkon hry. A toto by sa malo hodiť, aj keď sa zdá, že má super stabilné a rýchle Wi-Fi.

Ak tak urobíte, preskočte priamo do nastavení hry a nastavte „Maximálny akceptovateľný párovací ping“ na približne 60. To by vám malo zabrániť, aby ste sa pripojili na vysoký ping server, a preto riskujete svoju hru.

Problém so sieťou by však mohol ísť oveľa hlbšie, ako je opísané vyššie. Omeškanie v systéme môže spôsobiť jednoduchá chyba siete alebo routeru. Takže by nebolo na škodu reštartovať router alebo modem kvôli rýchlej aktualizácii.

Riešenia na záchranu tretích strán

Okrem natívnych riešení existujú aj aplikácie, ktoré vám môžu pomôcť optimalizovať sieť na plynulé hranie. Jednou z týchto aplikácií je byť múdrejší ako.

To, čo táto aplikácia robí, je zabrániť preťaženiu servera, ktorý vo všeobecnosti spôsobuje oneskorenie. Napríklad proprietárne servery spoločnosti Outfox používajú priame párovanie na pripojenie k hre a dosiahnutie čo najrýchlejšej prevádzky.

Najlepšie na aplikácii Outfox a podobných aplikáciách je to, že je len malá alebo žiadna konfigurácia. Všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať softvér a požiadať ho, aby pre vás vybral najrýchlejší server.

Bolo by však ťažké nájsť tieto aplikácie zadarmo. To znamená, že tí, ktorí dobre fungujú, nie sú slobodní.

Pokročilé tipy

Medzi pokročilé tipy patria úpravy nastavení grafickej karty a vypnutie parkovacieho jadra CPU. Neexistuje však dôvod na obavy. Pri správnej orientácii to môžete urobiť sami.

Parkovanie jadra CPU

Táto funkcia slúži na zvýšenie energetickej účinnosti vášho stroja. Ak chcete zvýšiť spotrebu energie, prispôsobte počet logických procesorov na základe vašej pracovnej záťaže. Aj keď to v niektorých aplikáciách funguje veľmi dobre, mohlo by to znížiť kapacitu počítača na výpočet CSGO.

Ak chcete túto funkciu zakázať, začiarknite políčko Spustiť msconfiga stlačte kláves Enter na potvrdenie. V tejto súvislosti nasledujte túto cestu:

Karta Startup> Advanced options …> Počet procesorov

Kliknite na OK na oboch windows na potvrdenie a reštartovanie zariadenia.

Nastavenia grafickej karty

Úpravy konfigurácie grafickej karty sa líšia v závislosti od výrobcu. Na účely tohto článku poskytne spoločnosť TechJunkie tipy na karty NVIDIA.

Spustite na počítači ovládací panel a v rozbaľovacej ponuke Zobraziť podľa vyberte možnosť Veľké ikony. Potom kliknite na „Ovládací panel NVIDIA“ a vyberte „Nastavenia 3D“.

Vyberte možnosť „Upraviť nastavenia obrázka pomocou ukážky“ a kliknite na možnosť „Použiť dôraz podľa môjho výberu“. Po dokončení presuňte posúvač pod možnosť doľava.

Užite si hry okamžite

Aké nepríjemné je, že neskoro nie je niečo, čo by vás malo zdôrazniť. Ako vidíte, existuje viac ako niekoľko spôsobov, ako to liečiť. V skutočnosti môžete skombinovať uvedené tipy na optimalizáciu nastavenia na maximum.

Ako dlho hráte CSGO? Máte radi ďalšie strelcov z prvej osoby? Povedzte nám viac v sekcii nižšie.