Prečo som nechal Pixels pozadu a našiel nový domov v spoločnosti Samsung

Niekoľko rokov som bol hardcore fanúšikom spoločnosti Google a obrátil som nos na čokoľvek okrem zariadení Nexus alebo Pixel. Minulý rok som za jeden obchodoval v Pixel 3XL Galaxy S10 + a ja som nemohla byť šťastnejšia. Prešiel som, pretože po mnohých rokoch neustálych problémov som chcel vyskúšať niečo nové. Teraz, keď som dal nádej a mal som čas sa nad tým zamyslieť, by som chcel diskutovať o tom, čo ma v spoločnosti Samsung čaká v dohľadnej budúcnosti, ako aj o tom, čo mi chýba iba skúsenosť, ktorú Pixels môže ponúknuť.

Obráti sa na Google a potom sa odvráti

Vráťme sa na začiatok roka 2015 a porozprávame sa o tom, prečo som si pôvodne kúpil telefón Google. môj Galaxy S4 to neurobil tak dobre – aktualizácia Lollipop bola nielen veľmi neskoro, ale spôsobila takmer nepoužiteľnosť telefónu. Pomaly, prilepené nadúvaním a rovnou bolesťou v krku. Chcel som niečo nové, s rýchlou aktualizáciou softvéru a bez nadúvania som si kúpil Nexus 6, Miloval som ho od okamihu, keď som ho vybral z krabice, a Google bol pre mňa OEM.

Po zariadení Nexus 6, Každý rok som inovoval na najnovšiu vlajkovú loď Google, ale keď mal Pixel 3XL v ruke, kúzlo začalo umrieť. Za telefón, ktorý má veľa vecí v poriadku, som zaplatil takmer 900 GBP, ale napriek tomu som urobil mnoho rovnakých kompromisov, aké mali telefóny Nexus predtým. Tiež som mal problémy s každým Pixelom, od reproduktorov s chybami po obrazovky, ktoré sa objavili mimo rámca. Takže 15. marca minulého roka som vrátil Pixel 3XL a kúpil som jeden Galaxy S10 +, a to sa stalo prvým telefónom za niekoľko rokov, že som nikdy musel nahradiť záruku.

Prečo som nechal Pixels pozadu a našiel nový domov v spoločnosti Samsung 1

Čo mi chýba zážitok Pixel

Keď som skočil, stále mám na mysli niekoľko funkcií Pixel: Fotoaparát s fotoaparátom na fotoaparáte S10 + nemá o čom písať domov a nie je to živé zaostrenie ani nočný režim. Režim na výšku a nočné videnie sú vynikajúce. Nemôžem to vyriešiť ani portom Gcam, pretože moje zariadenie používa procesor Exynos, nie Snapdragon.

Čítačka odtlačkov prstov namontovaná vzadu je nepochybne najlepším spôsobom, ako odomknúť telefón, a hoci obrazovka používaná spoločnosťou Samsung je v poriadku, nikdy nebude zasiahnutá tradičnou inštaláciou. Google to opäť vydal na niečo ešte nezvyčajnejšie, takže je pravdepodobne čas vzdať sa tejto konfigurácie.

Prečo žijem so spoločnosťou Samsung

V skratke, Galaxy S10 + je najlepší telefón, aký som kedy vlastnil, a nevrátil by som sa. Mohol by som tam veci nechať, ale moji editori mi hovoria, že tento odsek musí byť dlhší, takže si poviem trochu viac.

Prečo som nechal Pixels pozadu a našiel nový domov v spoločnosti Samsung 2 Prečo som nechal Pixels pozadu a našiel nový domov v spoločnosti Samsung 3

Napriek pomalšiemu čipu Exynos v mojom telefóne nebol výkon nijako úžasný. Extra RAM znamená, že v skutočnosti môžem mať v pamäti otvorených viac ako 15 aplikácií – vzdialený sen o Pixel 3 – a stále máte čo ušetriť. S 128 GB na základnom modeli a slote SD znamená, že s mojim úložiskom nemusím pracovať tak presne ako predtým. Vždy mám najmenej 30 rokov GB Aplikácia YouTube Music stiahnutá z mojej karty SD, ako aj dva alebo tri filmy a séria Netflix zostali v režime offline. Nemyslel som si, že mi chýba karta SD, až kým znova nezískam slot. Mimoriadna všestrannosť je skutočne veľmi oslobodzujúca.

Prečo som nechal Pixels pozadu a našiel nový domov v spoločnosti Samsung 4

Okrem toho, že úder nie je vycentrovaný, je displej vynikajúci. Nemusí to byť efektný panel s vysokou aktualizáciou, nemusí to však byť. Pribíjajú stĺpy kvalitnej obrazovky smartfónu. Samsung je už niekoľko rokov majstrom displeja, takže by to nemalo byť prekvapujúce. Ale čítanie o paneloch nie je nič v porovnaní s použitím jedného. Prvýkrát po rokoch nemusím počas svojho letného dňa skresľovať svoj telefón. Je pre mňa viac než jasné, že som antisociálny vo všetkých prostrediach.

Ako povedal David vo svojej recenzii S10 +, One UI je majstrovským dielom spoločnosti Samsung. Skoršie vzhľady spoločnosti Samsung nám dávali dojem, že spoločnosť hodila nápady na stenu, aby zistila, čo by sa dalo udržať, ale potom tam nechala všetok zbytočný odpad. Spoločnosť Samsung upravila obsah tuku a poskytla iba tenké a šťavnaté softvérové ​​funkcie, ktoré ľudia chcú a používajú. Je ich veľa, ale ja sa venujem iba svojim obľúbeným.

Režim s jednou rukou musí byť na začiatku zoznamu. Aj malé telefóny sú dnes masívne a ich používanie jednou rukou nie je zmysluplným úspechom. Spoločnosť Samsung to chápe a ponúka niekoľko riešení. Ak chcete začať, veľa prvkov používateľského rozhrania sa „preletí“ do spodnej časti obrazovky, aby ste sa k nim mohli ľahko dostať, a ak to nestačí, povolíte režim s jednou rukou všetko v dosahu palca.

Prečo som nechal Pixels pozadu a našiel nový domov v spoločnosti Samsung 5 Prečo som nechal Pixels pozadu a našiel nový domov v spoločnosti Samsung 6 Prečo som nechal Pixels pozadu a našiel nový domov v spoločnosti Samsung 7

V rozbaľovacom okne sa nachádzajú všetky aplikácie, ktoré podporujú viac okien, a transformuje ich na plávajúce okno, ktoré je možné podľa potreby rozbaliť, opraviť a minimalizovať. Je to podobné ako „Bubbles“, ktoré spoločnosť Google pridáva do systému Android 11, ale pre implementáciu spoločnosti Samsung existuje oveľa rozsiahlejší výber kompatibilných aplikácií. Na rozdiel od Bubbles, kde vývojár potrebuje pridať podporu, všetko s kompatibilitou s viacerými oknami funguje správne.

Good Lock nie je ničím úžasným a ponúka rovnakú úroveň prispôsobenia ako vlastný ROM bez problémov so zmenou vášho zariadenia. Moja obľúbená funkcia je úprava ikon stavového riadku, pretože sa mi nepáči nepořádok. Ikona pripojenia Bluetooth nemusím vidieť stále, pretože moje hodinky sú stále pripojené, takže ich kvôli čistšiemu vzhľadu vypnem. Tiež používam zábavný park, aby som sa ubezpečil, že všetko vyzerá presne tak, ako to chcem. Dobrý zámok bol vždy dobrý, ale aktualizácia v roku 2020, ktorú som venoval, ho ešte vylepšila.

Ani som sa necítil vynechaný z verzie beta verzie Android 10, pretože jedno používateľské rozhranie už malo toľko užitočných funkcií. Keď Android 10 prišiel na môj S10 oveľa rýchlejšie, ako sa očakávalo, nemohol som uveriť, že spoločnosť Samsung bola schopná veci ďalej vylepšovať a vylepšovať.

Prečo som nechal Pixels pozadu a našiel nový domov v spoločnosti Samsung 8

Celkový zážitok z fotoaparátu je ďalším dôvodom, prečo sa s Samsungom budem držať trochu dlhšie. Jasne, existujú veci, ktoré mi z zážitku fotoaparátu Pixel chýbajú, ale môj S10 je vo väčšine podmienok univerzálnejší. Širokouhlý objektív je mojou obľúbenou aktualizáciou fotoaparátu už niekoľko rokov, pretože dokážem fotografovať z perspektív, ktoré som predtým nedokázal.

Všetky tri kamery môžu nahrávať [email protected], a počas snímania ich môžete prepínať medzi všetkými. Nedávno som išiel na výstavu múzea a zaznamenal som recenziu, aby sa moja zdravotne postihnutá matka mohla tešiť. Pomocou širokého objektívu, ktorý sa vezme do miestnosti, sa obvyklým objektívom, ktorý chodil po múzeu a potom priblížil objekty pomocou teleobjektívu, všetko v jednom súvislom videu vyvolalo dojem, že tam bola.

Program fotoaparátu je vynikajúci. Je to elegantné a obsahuje oveľa viac funkcií ako Fotoaparát Google. Režim Pro je obzvlášť užitočný, ak viete, čo robíte. Je nepríjemné, že to spoločnosť Google ešte nepridal do Pixels, keď to už roky robia tretie strany.

Nakoniec je tu výdrž batérie. Môj S10 + vydrží dlhšie ako akýkoľvek iný telefón, ktorý som vlastnil, a keď ho potrebujem nabiť, je flexibilný. Na rozdiel od môjho Pixel 3XL sa môže nabíjať rýchlo na akejkoľvek kompatibilnej bezdrôtovej nabíjačke, nie iba na príslušenstve z prvej série. V prípade nabíjania drôtom podporuje napájanie USB, napríklad Pixel a Qualcomm Quick Charge hore.

Mohol by som pokračovať a písať celý román o možnostiach, ktoré spoločnosť Samsung ponúka, ale vyjadril som svoj názor a priblížil som si svoje obľúbené položky. Spoločnosť Samsung sa v priebehu rokov veľa zmenila a zhoršuje skúsenosti so softvérom, kvalitou displeja a hardvéru. Ak nás to dokáže ohromiť novými fotoaparátmi na modeli S20, je to výrobca, ktorý porazil.

Vrátil by som sa na Pixel? Možno, ak sa niečo drasticky zmení, ale zatiaľ, solídna skúsenosť, ktorú mi spoločnosť Samsung udržala v práve Galaxy, Včera min Galaxy Prišiel S20 Ultra a už mi to fúka. Podľa Samsungu to trvá všetko, čo milujem so svojím S10 a zmení sa na 11. alebo 20.