Prečo sa moja tlačiareň Brother zobrazuje v režime offline?

Ak sa pokúsite niečo vytlačiť z počítača, tlačiareň sa môže zobraziť v režime offline. Existuje veľa dôvodov, z ktorých väčšina sa dá pomerne ľahko vyriešiť.

Platí to aj pre tlačiarne vyrobené spoločnosťou Brother. Aj keď sa riešenia môžu líšiť od modelu k modelu, návrhy v tomto článku by sa mali vzťahovať na väčšinu scenárov.

Prečo sa tlačiareň zobrazuje v režime offline?

Ak sa vám pri tlači niečoho zobrazí správa „Tlačiareň offline“, môže to byť z jedného z týchto dôvodov:

 1. Tlačiareň nie je zapnutá.
 2. Tlačiareň je odpojená.
 3. Tlačiareň, ktorú sa snažíte použiť, nie je nastavená ako predvolená tlačiareň.
 4. V tlačovom fronte je zaseknutá predchádzajúca tlačová úloha.
 5. Tlačiareň je nastavená na režim offline alebo pozastavená.
 6. Existuje niekoľko kópií tej istej tlačiarne.
 7. Ovládač tlačiarne pre váš operačný systém nefunguje správne.

Našťastie nie je také ťažké vyriešiť väčšinu týchto problémov sami.

Tlačiareň Brother sa zobrazuje offline

Žiadna sila

Keď sa zdá, že je tlačiareň offline, musíte najskôr skontrolovať, či je zapnutá. Ak má tlačiareň LCD monitor, skontrolujte, či je prázdny. Ak nemáte na tlačiarni obrazovku, skontrolujte, či svietia niektoré z LED.

Ak sa zdá, že tlačiareň nie je zapnutá, stlačte tlačidlo napájania na tlačiarni. Ak sa nezobudil, skontrolujte kábel, ktorý pripája tlačiareň k elektrickej zásuvke. Možno je kábel uvoľnený alebo zásuvka nie je napájaná.

Ak je všetko v poriadku a tlačiareň je zapnutá, skontrolujte, či sa na obrazovke LCD nezobrazujú chybové hlásenia. Ak je to tak, skontrolujte typ chyby a spôsob jej riešenia v príručke tlačiarne.

Ak žiadne z týchto opatrení nepomohlo, je čas prejsť na ďalšiu časť.

Nie je pripojený

Ďalším krokom je skontrolovať, či spojenie medzi tlačiarňou a počítačom funguje správne.

Pokiaľ ide o pripojenia USB, skontrolujte, či sú oba konce kábla úhľadne v oboch portoch. Nepoužívajte ani rozbočovače alebo rozšírenia USB. Je dôležité mať priame pripojenie USB medzi počítačom a tlačiarňou.

Pri lokálnych sieťach sa uistite, že sa na konci tlačiarne neuvoľnil ethernetový kábel. Druhý koniec je zvyčajne pripojený k smerovaču alebo prepínaču. Ak k nemu nemáte prístup, požiadajte o pomoc správcu siete.

Pri pripojeniach Wi-Fi sa uistite, že sieť funguje správne. Možno budete chcieť resetovať smerovač Wi-Fi, aby ste sa uistili, že to nie je problém.

Tlačiareň Brother v režime offline

Nie je nastavená ako predvolená tlačiareň

Ak ste si istí, že je tlačiareň zapnutá a pripojená k počítaču, je čas skontrolovať softvérovú stránku problému. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zistiť, či je tlačiareň, ktorú sa snažíte použiť, nastavená ako predvolená pre váš počítač.

 1. Stlačte "Windows“Tlačidlo v ľavom dolnom rohu obrazovky.
 2. Otvorte „Ovládací panel“.
 3. Prejdite na „Hardvér a zvuk“.
 4. Kliknite na „Zariadenia a tlačiarne“.
 5. V zozname tlačiarní nájdite tlačiareň, ktorú chcete použiť. Skontrolujte, či na ikone tlačiarne nie je zelená značka začiarknutia. Označuje, či je predvolene nastavená.
 6. Ak nie, kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu tlačiarne a vyberte možnosť „Nastaviť ako predvolenú tlačiareň“.

To by malo zmeniť stav tlačiarne z režimu offline na režim online. Ak nie, pozrite si nasledujúcu časť.

Jedna tlačová úloha uviazla

Ak sa dokument, ktorý ste odoslali do tlačiarne, nevytlačil, môže to mať za následok niekoľko dôvodov. Napríklad súbor je príliš veľký na to, aby zvládol pamäť tlačiarne. Alebo počítač zaslal pri odosielaní tlačovej úlohy, čo proces poškodilo.

Nech už je príčina akákoľvek, je čas skontrolovať akékoľvek úlohy vo fronte tlačiarne.

 1. Postupujte podľa pokynov 1-4 z predchádzajúcej časti otvorte zoznam dostupných tlačiarní.
 2. Potom kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu tlačiarne.
 3. Kliknite na položku „Čo je vytlačené“.
 4. Zobrazí sa zoznam aktuálnych tlačových úloh.
 5. Teraz kliknite na kartu „Tlačiareň“ v hornej časti okna.
 6. Kliknutím na „Zrušiť všetky dokumenty“ vymažete tlačový front.

Ak je možnosť Zrušiť všetky dokumenty sivá, kliknite na tlačidlo Otvoriť ako správca v rovnakej ponuke (ako v kroku 2) 6). Zadajte heslo správcu a kliknutím na „Áno“ túto možnosť povolte.

Na tlač nemusia byť čakané žiadne trvalé úlohy. Alebo to nepomohlo uviesť tlačiareň online do frontu. Ak áno, pokračujte ďalšou časťou.

Stav tlačiarne sa zmenil

Systém môže automaticky nastaviť stav tlačiarne na Off-line alebo Pause. Pravým tlačidlom myši kliknite na ikonu tlačiarne a zistite, či je vedľa možnosti „Použiť tlačiareň offline“ alebo „Pozastaviť tlač“ začiarknutie. Ak áno, kliknutím zrušte výber.

Tlačiareň Brother

Viac tlačiarní

Existuje tiež možnosť, že v počítači existuje viac kópií tej istej tlačiarne. Môže sa to stať, ak ste tlačiareň pripojili k inému portu USB na počítači. Viacnásobná inštalácia toho istého ovládača tlačiarne tiež zakaždým vytvorí ďalšiu kópiu.

Ak existuje viac kópií tej istej tlačiarne, umiestnite kurzor myši nad každú ikonu pomocou myši, kým sa nezobrazí stavové okno. Hľadaná tlačiareň by mala mať v kontextovom okne „Status: Ready“. Po nájdení odstráňte ostatné kópie.

ovládačov tlačiarní

Ak nič z toho nepomohlo, poslednou možnosťou je preinštalovanie ovládačov tlačiarne. Ak to chcete urobiť, choďte na Stránka podpory bratov a kliknite na „Stiahnuté súbory“. Podľa pokynov získate najnovšie ovládače pre svoju tlačiareň. Tu nájdete aj podrobné pokyny na inštaláciu ovládača sami.

Brother je online

Dúfajme, že jedno z týchto riešení vám pomôže dostať vašu tlačiareň späť do režimu online. Ak ste to nedokázali sami, môžete sa obrátiť priamo na technickú podporu spoločnosti Brother.

Môžete nastaviť tlačiareň Brother z režimu offline do režimu online? Ktorá z možností pre vás pracovala? Prosím, podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch nižšie.