Prečo sa môj PS4 nezapne? – Sprievodca rýchlou opravou

Prečo sa môj PS4 nezapne? - Sprievodca rýchlou opravou 1

Predstavte si, že odídete z únavného dňa v práci. Prezliekli ste sa, okúpali ste sa a práve ste sedeli na gauči. Všimli ste si však, že sa váš PS4 nezapne. Dostanete tento pocit mrzutosti, ktorý vám prejde celým telom, kým nevybuchnete.

A od hnevu kričíte: „Prečo, prečo sa to musí stať práve mne !!“

môj ps4 sa nezapne!Prečo sa mi PS4 nezapne !!

Držte svojich koní! Ešte nie je neskoro! S najväčšou pravdepodobnosťou je to len malý problém; ak áno, môžeme to napraviť! Vidíte, že PS4 sú tiež ako ľudia, opotrebúvajú sa, potrebujú odpočinok a lásku! Ak používate PS4 24/7 bez akéhokoľvek odpočinku, potom určite vyhasne. Potrebuje odpočívať.

Poznámka: ak je to hardvérový problém, potom vám nemôžeme pomôcť, a budete musieť zavolať technika. Ale ak je to v medziach našich kapacít, potom sme tu pre vás a urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby ste svoj PS4 znova rýchlo spustili?

Uviedli sme zoznam spôsobov, ako môžete svoj PS4 opraviť. Tu je pár rýchlych opráv, ktoré by ste mohli skúsiť zmierniť túto strašnú hernú dilemu, ktorú máte.

Súvisiace:

Hacky PS4, ktoré môžete použiť

Ako pripojiť ovládač PS4 k systému Android

PS4 sa nezapne? Tu je postup, ako to opraviť

    Skontrolujte napájací zdroj a napájací kábel Vyčistite PS4 Vypnite a zapnite PS4 a reštartujte ho v núdzovom režime

Metóda 1: Skontrolujte napájací zdroj a napájací kábel

Skontrolujte, či sa napájací kábel správne pripája k jednotke PS4. Táto oprava môže byť zrejmá a príliš jednoduchá, ale stáva sa a je to bežný problém mnohých majiteľov PS4.

Tento problém sa mi už raz stal a bola to posledná vec, ktorú som skontroloval. Nevšimol som si, že to je problém, pretože som sa nikdy nedostal k tej časti Playstation.

Krok 1: Odpojte PS4 od napájacej jednotky

PS4 sa nezapne kvôli napájaciemu zdrojuSkontrolujte port, či neobsahuje prach a nečistoty, a potom znova zapojte napájací kábel

Napájací kábel nemusí byť správne zapojený. V prístave sa môžu nachádzať aj častice prachu alebo dokonca občasný hmyz, ktorý bráni správnemu prúdeniu energie.

Odpojte PS4 od napájacej jednotky a vyčistite všetko medzi tým, uistite sa, že sa v ňom nenachádzajú žiadne nečistoty alebo prach, ktoré by mohli potenciálne zabrániť správnemu fungovaniu systému PS4.

Potom pokračujte ďalším krokom

Krok 2: Po odpojení konzoly počkajte 30 sekúnd

Váš PS4 sa nezapne?  Odpojte napájací zdroj na 30 sekúnd a potom ho znova pripojteNechajte pôsobiť 30 sekúnd!

Odpojením systému na 30 sekúnd umožníte systému PS4, aby sa sám resetoval. To by mohlo potenciálne vyriešiť akúkoľvek softvérovú poruchu alebo chyby ktoré zabraňujú zapnutiu vášho PS4.

Krok 3: Pripojte napájací kábel a reštartujte

Po 30 sekundách znova zapojte konzolu a skontrolujte, či sa Playstation zapne.

Ak sa stále nezapne, prejdeme k ďalšej metóde a vyskúšame napájanie na bicykli PS4.

Metóda 2: Vyčistite si PS4

Ďalším dôvodom, prečo sa váš PS4 nezapne, je to, že je vo vnútri špinavý a možno je načase, aby ste vyčistili PlayStation.

Možno sú vetracie otvory príliš špinavé, a preto sa váš PS4 prehrieva. Mohlo by to byť nepríjemnejšie, ak máte vo svojom dome domáce zvieratá, pretože ich kožušina mohla preniknúť cez kanály.

Naučil som sa to ťažko so svojim PS3 a musel som ho otvoriť, aby som vyčistil všetok odpad, ktorý sa tam uložil, pretože som nikdy nemal čas ho vyčistiť.

Krok 1: Vyčistite vzduchové kanály svojho PS4

PS4 sa nezapne?  Skúste vyčistiť vzduchové kanályVyčistite výfukové plyny svojho systému PS4

Uistite sa, že PS4 nie je pripojený k zdroju napájania. Vyfukujte vzduchové kanály alebo skúste použiť kancelársku sponku na odstránenie nahromadených nečistôt na vetracích otvoroch, dávajte však pozor, aby ste nenarazili na hardvér PS4.

Pomocou handry vyčistite PS4 a vyčistite miesto, kde ho umiestnite

Krok 2: Otvorte vrchnú dosku svojho systému PS4

Ak sa váš PS4 nezapne, skúste vyčistiť pod hornou doskouOdstráňte hornú dosku a vyčistite PS4

Ak chcete odstrániť hornú dosku, pozrite sa na toto video:

Po vybratí vrchnej platne odstráňte nahromadené nečistoty, ak tam sú, a vyčistite pevný disk PS4. Opäť skôr, ako to urobíte, skontrolujte, či je odpojený napájací kábel PS4 pretože vám to môže spôsobiť ešte viac problémov.

Po vyčistení hornej dosky svojho systému PS4 zložte všetko dohromady, vrátane pevného disku a hornej dosky.

Pripojte napájací kábel, dajte všetko dohromady a zapnite PS4. Ak sa nerozsvieti ani potom, čo ste zaistili pripojenie napájacieho kábla, môžete mať problém s hardvérom; a váš PS4 môže potrebovať servis.

Ak sa rozsvieti, ale úplne sa nezapne. Pokračujte ďalším krokom.

Metóda 3: Vypnite a zapnite PS4 a reštartujte ho v núdzovom režime

Ak vám vyššie uvedená oprava nepomohla, napájajte PS4. Cyklus napájania PS4 je nápomocný a dá sa to zvládnuť, ak máte s konzolami problémy s výkonom, napríklad pokles alebo oneskorenie snímkovej frekvencie.

Cyklus napájania je možné vykonať aj pri pokuse o resetovanie konzoly. Ak sa PlayStation rozsvieti, ale nezapne sa, vyskúšajte to. Po vypnutí napájania vášho systému PS4 sa môžeme pokúsiť obnoviť databázu v núdzovom režime. (Ak je bezpečný režim dostupný)

Postupujte podľa nižšie uvedených krokov a pokúste sa použiť túto metódu na opravu systému PS4.

Krok 1: Uistite sa, že sú zástrčky správne zapojené

Ps4 sa nezapne bez správneho pripojenia zdrojaPripojte napájací kábel a HDMI

Správne zapojte zástrčky do zásuviek a uistite sa, že je všetko správne zapojené. Zaistite, aby sa PS4 rozsvietilo, inak pokračujte ďalším krokom.

Krok 2: Podržte vypínač

ps4 sa nezapne?  vyskúšajte silové bicyklovaniePodržte stlačené tlačidlo napájania, kým blikanie neprestane

Po zaistení správneho pripojenia všetkého podržte vypínač. Malo by sa rozsvietiť a blikať. Podržte vypínač, kým váš PS4 neprestane blikať.

Keď tlačidlo napájania prestane blikať, nechajte ho aspoň 30 minút samotné.

Krok 3: Nechajte svoju PlayStation na pokoji

Ďalších 30 minút nájdite niečo iné, čo budete robiť. Ďalšou dôležitou vecou, ​​ktorú je potrebné poznamenať, je to Ak sa váš PS4 rozsvieti, ale iba niekoľko minút ukazuje modré svetlo a potom sa vypne, môže mať BLoD.

Ak má váš PS4 BLoD, obávam sa, že pre vás nemôžeme urobiť viac. Váš PS4 má problémy s hardvérom, ako sú spájkované spoje, ktoré skorodovali. Prípadne chybný interný hardvér.

Servis svojho systému PS4 si môžete nechať vykonať, aj keď ako obvykle, bude to trvať trochu času, ako aj veľa peňazí. Ak sa však zapne, aj keď sa už nespustí, spustite ho v núdzovom režime a znova vytvorte databázu.

Krok 4: Otvorte v núdzovom režime a znova vytvorte databázu PS4

Ps4 sa nezapne?  znova vytvorte databázu v núdzovom režimePodržte tlačidlo napájania až do konca druhého pípnutia

Po vypnutí napájania napájajte PS4 v núdzovom režime. Pripojte svoj Dualshock 4 ovládač k vášmu PS4. Podržte stlačené tlačidlo napájania až do konca druhého pípnutia a potom ho uvoľnite.

Váš PS4 by mal vstúpiť do núdzového režimu a mal by vyzerať takto.

ps4 sa nezapne?  skúste ho otvoriť v núdzovom režimeNúdzový režim PS4

V núdzovom režime zvoľte „Obnoviť databázu“A počkajte, kým sa proces neskončí. Reštartujte PlayStation a skontrolujte, či vám prebudovanie databázy fungovalo.

Ak to nefunguje, posledný postup, ktorý by som navrhol, by bola perkusívna údržba, ale postupujte opatrne.

Metóda 4: Nechajte svoj PS4 opraviť

Ak ste vyskúšali všetky vyššie uvedené kroky neúspešne, je nám to ľúto, ale váš PS4 má problémy s hardvérom. Je možné, že váš PS4 má chybné hardvérové ​​komponenty a problém nie je v samotnom softvéri. Ak je to tak, kontaktujte zákaznícku podporu spoločnosti Sony so žiadosťou o servis.

Ak má vaša PlayStation ešte záruku, môžete ju vrátiť predajcovi a nechať ho odoslať konzolu na opravu.

Potrebujete náhradu?

Hracia stanica 4 Tenký 1 TB

PS4 1 TB s ovládačom

Ak by servis vášho systému PS4 predstavoval takmer rovnakú hodnotu ako kúpu úplne nového systému PS4, prečo si nekúpiť iný namiesto toho, aby ste sa obávali, že s vašou PlayStation sa môžu znova vyskytnúť rovnaké problémy?

Pozrite sa na balíky, z ktorých si môžete vyberať v Amazon webové stránky!

amazon-kupit-tlacitko-3

Časté otázky

Môj PS4 pípne, ale nezapne sa?

Ak sa vám to stane, môže to znamenať, že konzola nedostáva dostatočné prúdenie vzduchu a váš PS4 sa môže prehrievať. Ak sa váš PS4 nachádza v preplnenej oblasti, vyberte ho a umiestnite na miesto, kde nič nemôže brániť prúdeniu vzduchu konzol.
V opačnom prípade budete musieť nechať skontrolovať svoj PS4 kvôli údržbe.

Čo je modré svetlo smrti (BLoD)?

Je to problém, s ktorým sa stretávajú takmer všetky jednotky Ps4 (pôvodná a tenká verzia). Je to trvalé modré svetlo, ktoré sa na vašej konzole objaví, keď ju zapnete. Je to spôsobené problémami s hardvérom, ako sú chybné alebo poškodené spájkovacie spoje na základnej doske PS4.

Ako sa dostanem do núdzového režimu PS4?

Do núdzového režimu PS4 vstúpite stlačením a podržaním vypínača PS4, kým nebudete počuť 2 pípne. Po druhom pípnutí uvoľnite tlačidlo napájania.

Ako prinútim spustiť PS4?

Ak chcete vynútiť spustenie systému PS4, stlačte vypínač ako obvykle. Tlačidlo napájania niekoľkokrát zabliká, kým sa vypne. Potom stlačte a podržte vypínač, kým sa neozve druhé pípnutie. PS4 sa spustí a vynúti spustenie v núdzovom režime.

Čo znamená modré svetlo smrti v PS4?

Modré svetlo v systéme PS4 znamená, že nie je zapnuté, čo je zvyčajne indikované nepretržitým bielym svetlom. Audio a video výstup sa nemusí objaviť na vašej veľkej obrazovke. Problém spravidla nastáva v dôsledku zlého napájacieho kábla. Stlačte a podržte vypínač, kým PS4 dvakrát nepípne. Reštartovaním konzoly skontrolujte, či problém pretrváva. Ak problém pretrváva, vymeňte napájací kábel.

Odporúčané čítanie:

3 Musíte vyskúšať ovládač PS4 v systéme Android

15 najlepších a ľahkých hackov PS4, ktoré môžete použiť

Milujte svoje pomôcky!

Nezabudnite milovať svoje pomôcky, ako keby boli vašou súčasťou! Nebude to na škodu, ak to skúsite, však? Ale ak to urobíte, výrazne to pomôže! Tieto zariadenia sa tiež rozpadajú a nechceme, aby naše ťažko zarobené peniaze vyšli nazmar, však?

Áno, PS4 sú robustné zariadenia a vydržia bitie viac, ako by PS3 dokázalo, ale stále. Opotrebuje sa. Poškodí sa.

Opäť by sme sa mali starať o veci, ktoré máme; inak by nastal čas, v ktorom by sme si to už nedokázali užiť.

Ak máte k nášmu článku akékoľvek pripomienky alebo návrhy, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Odporúčaný odkaz na obrázok